Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

myślę nad zmianą cpu, aktualnie posiadam Ryzena 2600, podkeconego na 4Ghz allcore, śmiga to na MSI B450 Tomahawk ( bez max, pierwsza wersja), grafika 1060 od Msi ( tez czeka na zmiane), wszystko zasilane jest SILENTIUMPC Vero L3 Bronze 700W. 

 

co mogę maksymalnie wsadzić do tej płyty aby zmiana CPU nie była tylko zabiegiem kosmetycznym i finansowym a żeby faktycznie coś dała ? (ryzen 7 3800x było by ok?)

 

GPU w przyszłości planuje zmienić na 3060/3060ti

 

PS czy jak zaktualizuje bios tej płyty to strace "click bios" ? coś pamiętam było tam na rzeczy z ilością miejsca na bios dlatego wyszły wersje max?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja biosu i wymiana na Ryzena 5600. Nic słabszego nie ma sensu. W tym seria 3000. 

 

47 minut temu, niron napisał:

PS czy jak zaktualizuje bios tej płyty to strace "click bios" ?

 

Sry nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Imho @nironczekasz (jeśli jeszcze masz chwilę) na Q3 2022 i premierę nowych Cpu od AMD. Chodzą słuchy, że Czerwoni mają wydać jeszcze kilka Cpu pod AM4, w tym Ryzen 5 5600X3D (5600x z 3D-cache). Nie wiem w co grasz (~jeśli grasz) ale w tytułach lubiących dużą pamięć podręczną to Zen3+ z tym dodatkowym keszem potrafi wypaść szybciej niż Intel 12. gen.

 

Jeśli nie chcesz czekać to 5600 lub 5700x (oba 65W) -> skok w wydajności po stronie Cpu będzie zauważalny. 

Edytowane przez Rebelmind
Literówka
Link to post
Share on other sites

 

W dniu 23.07.2022 o 13:50, niron napisał:

PS czy jak zaktualizuje bios tej płyty to strace "click bios" ?

Jeśli nic się nie zmieniło to tak, będzie to wersja Light.

Ale pocieszę Cię imo ma wszystko czego potrzeba. Używam na B450-a pro i nie odczułem jakoby brakowało czegoś niezbędnego, no może poza zapisem ustawień do pliku który to realizować trzeba na pendrive.

 

W dniu 23.07.2022 o 16:11, niron napisał:

czy wymiana na 5600 to też nie za mały skok wydajności ?

Nie, będzie odczuwalna, a sama zmiana pod sprzedaniu 2600 wyjdzie Cię relatywnie tanio. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

Imho @nironczekasz (jeśli jeszcze masz chwilę) na Q3 2022 i premierę nowych Cpu od AMD. Chodzą słuchy, że Czerwoni mają wydać jeszcze kilka Cpu pod AM4, w tym Ryzen 5 5600X3D (5600x z 3D-cache). Nie wiem w co grasz (~jeśli grasz) ale w tytułach lubiących dużą pamięć podręczną to Zen3+ z tym dodatkowym keszem potrafi wypaść szybciej niż Intel 12. gen.

 

Jeśli nie chcesz czekać to 5600 lub 5700x (oba 65W) -> skok w wydajności po stronie Cpu będzie zauważalny. 

 

muszę wymienić cpu i gpu więc w sumie mogę i poczekać. najczęściej gram w gry z serii early access więc potato wydajność ;p 

 

Link to post
Share on other sites

5600X będzie dobry nawet do 6950XT.

Jest jednak jedno wielkie "ale". Jaka rozdzielczość oraz odświeżanie ekranu. 

 

Do 4K60Hz, 4K120Hz bez problemu styknie 5600X. GPU jest perma bottleneckiem - CPU się nudzi.
Ale do 1440p 165-180Hz? Tutaj zaczyna się już duży problem. CPU musi iść w parze z GPU. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...