Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam problem. Podczas gry w World Of Tanks za każdym razem wysakuje mi bluescreen z w.w. błędami. Kiedyś jeszcze podawany był jakiś plik akurat w moim przypadku był to Win32k.sys Po zainstalowaniu najnowszych sterowników on znikł. I teraz pokazują mi się w.w. błędy i tylko po rozpoczęciu rozgrywki. Nie w menu, nie w opcjach, tylko podczas gry. W rzadnej innej grze mi nie wyskakuje BSOD. Sciagnąłem program WinDbg, ale niestety nie wiem który plik sprawdzić w tym programie i na co poatrzeć podczas analizy. Z góry dzieki za pomoc. Dodam jeszcze ze przed reinstalacją systemu BSOD pojawiał się na kilka milisekund i znikał. Teraz następuje zrzut pamięci wirtualnej.

 

PS. Specjalnie uruchomiłem ponownie grę. Niestety powrócił problem z Win32k. sys i doszło kilka nowych błędów ale zniknął 0x00000020. Błędy które "doszły" są następujące:

- 0x0000008E

- 0xC0000005

- 0x00000000

i jeszcze 2 inne, zawierały dużo liter więc je ominąłem gdyż długo by to trwało. i tak ledwo zdążyłem te 3 zanotować.

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Ale mam takie pytanie. Czy gdyby ramy były uszkodzone to czy nie miałbym bym BSOD non stop? Tu mam tylko w jedej grze i to w takiej która mało wymaga od kompa. A co do wirusa do nie jestem pewien bo nie mam antywira żadnego. A pozatym reinstalacje juzrobiłem i nic nie pomogło. Podejrzewam grafikę, wkońcu i tak stara i i tak do wymiany. Módlmy się żeby to nie był pamięci.

 

Zrobiłem jeden test pamięci na 1024mb i na razie nic sie nie dzieje. 0 errorów. Oby to nie był pamięci.

 

Robie teraz na 2 mem testech. Nie wiem czy tak można :/ oba ustawione są na 1024mb. Jeden zrobił już 250 % a drugi 150 % i żadnego errora. Sprawdzać jeszcze czy przestać. Oczywiście prosze o szybką odpowiedź ^^

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Procek hmm. Tu mam pełno podawanych temp ^^

Według programu AI Suite od ASUSa:

CPU na idle 48 stopni. W porządny stresie max. 60. System 37 stopni (nie wiem co to jest ale podejrzewam że płyta)

Grafika temp z GPU-Z:

GPU Temperature [°C] : 50 - 55 stopni

GPU Temp.(DISPIO) [°C]: 50 - 58 stopni

GPU Temp.(MEMIO) [°C]: 60 - 68 stopni

GPU Temp.(SHADERCORE) [°C] : 53 - 62 stopni

 

Konfiguracja kompa:

Intel Core i5 760 2.8Ghz @3.05 Ghz

ASUS P7P55D-E

Kingston 2x 2Gb HyperX 1600Mhz (niestety wersja Blue, nie napisane było na stronie że to blue a cena była tańsza więc sie skusiłem)

ATI Radeon HD4850 512 Mb (produkcji ASUSa)

OCZ 600W StealthXStream 2

Link to post
Share on other sites

tzn na jakie napiecie to są?

 

Ja ustawiłem 1.65V bo gdzieś tak wyczytałęm. Ale ostatnio zauwarzyłem gdzie na forum jak ktoś kogoś pouczał że to napięcie jest za małe.

 

jakis patch do tej gierki moze wyszedl?

aktualki do systemu wgrane?

 

Wszystko co możliwe wgrane, oprócz powiadamiania o oryginalności systemu. Z wiadomych przyczyn :>

 

Tu masz wszystko i tak rób.

 

Bluescreen (BSOD) - szukanie przyczyny powstawania.

 

Więcej się dowiesz niż z wróżenia z próżni forumowiczów. :menda:

 

Niestety usuwałem zbędne pliki programem Tune Up i usunęły się również raporty (czy jak tam), jak skończy mi sie robić defragmentacja to doprowadze kilka razy do bluescreena i sprawdze blędy ^^
Link to post
Share on other sites

Napisane?? gdzie ? Na opakowaniu nic nie pisze.

 

Powiem, tak. Zmieniłem system podkręcania czy coś takiego. Nie wiem jak to się nazywa. Teraz zmeiniłem na XMP. Wytrzymał komputer jedną gre, w drugiej sie wylączył. Ale niestety raport z BSOD sie nie zapisał.

 

Wygląda na to że Bluscreenry wyskakują naprzemiennie raz wyskakuje bład w win32k.sys i kilka błędów (0xC0000005; 0x00000000) a raz 0x00000019 i 0x00000020.

Tu wstawie pdf z tym co mi wyświetlił program od odczytywania raportów z bluescreena:

PDF z programu DebugDiag x85 x1.1

 

Jeżeli mowa o sprzęcie. To co najprawdopodobniej mogłoby to powodować?

Link to post
Share on other sites

Napisane?? gdzie ? Na opakowaniu nic nie pisze.

 

Powiem, tak. Zmieniłem system podkręcania czy coś takiego. Nie wiem jak to się nazywa. Teraz zmeiniłem na XMP. Wytrzymał komputer jedną gre, w drugiej sie wylączył. Ale niestety raport z BSOD sie nie zapisał.

 

Wygląda na to że Bluscreenry wyskakują naprzemiennie raz wyskakuje bład w win32k.sys i kilka błędów (0xC0000005; 0x00000000) a raz 0x00000019 i 0x00000020.

Tu wstawie pdf z tym co mi wyświetlił program od odczytywania raportów z bluescreena:

PDF z programu DebugDiag x85 x1.1

 

Jeżeli mowa o sprzęcie. To co najprawdopodobniej mogłoby to powodować?

 

zapytam sie jeszcze raz, czy te ramy co masz czy to nie są stare kingstony pod 775 na napięcie 1,7V wzwyż
Link to post
Share on other sites

KHX1600C9AD3B1K2/4G

te które tutaj podałem. Ustawienie jest na AUTO ale TurboV pokazuje 1.65 i osobiście też bym tak ustawił.

 

CPU-Z podaje 1.50V ale nie ufam tewmu porgramowy bo podaje mi dziwną freqency DRAM. Nie taką jak w biosie ustawie.

http://img808.imageshack.us/img808/6921/beznazwy1ys.jpg

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

KHX1600C9AD3B1K2/4G

te które tutaj podałem. Ustawienie jest na AUTO ale TurboV pokazuje 1.65 i osobiście też bym tak ustawił.

 

CPU-Z podaje 1.50V ale nie ufam tewmu porgramowy bo podaje mi dziwną freqency DRAM. Nie taką jak w biosie ustawie.

http://img808.imageshack.us/img808/6921/beznazwy1ys.jpg

 

te ramy mają mieć 1,5V do 1333MHz i 1,65V do 1600MHz

 

memtest tego nie wykryje bo obciaza tylko ramy, w grach caly komp jest obciazaony i napiecia nieco siadaja i to moze byc przyczyna

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

No to nie fajnie. Już byłem pewny ze to grafika, albo sterownik. A tu nie miła niespodzianka. Grafe i tak bym zmieniał. Pozatym dlaczego tej grze to siada a w innych nie. Tym bardziej że jest to jedna z najmniej wymagających gier jakie mam na kompie. SC II wymaga więcej i nie siada. Tylko pokazuje że jest za mało pamięci i pogarsza grafikę. Ale po podkręceniu już sie to nie pokazuje. :->

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...