Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, poszukuje obudowy do mojego komputera, stara to już ma chyba z 10 lat :D

znajdę coś sensowego do 200zł?

 

procek: intel i5 10400f + silentum fera 3

karta: powercolor rx 6600xt

płyta: gigabyte h510m h

zasilacz: seasonic core gc-650

Edytowane przez Deadwood
Link to post
Share on other sites

Do 200 to tylko budżetowe obudowy kupisz i tu właściwie nie ma co doradzać zbytnio. Ogólnie to nie kupował bym nic małego tylko normalną obudowę z przewiewnym frontem i najlepiej aby ze 2 wentylatory miała. Kształt kolor itp to rzecz gustu, a Ty nie za wiele napisałeś na czym ci zależy więc i doradzać ciężko.

 

np.:

SilentiumPC Ventum VT2 (SPC288) - Obudowa - Morele.net

SilentiumPC Signum SG1 (SPC229) - Obudowa - Morele.net

SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) - Obudowa - Morele.net

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, olo163 napisał:

Do 200 to tylko budżetowe obudowy kupisz i tu właściwie nie ma co doradzać zbytnio. Ogólnie to nie kupował bym nic małego tylko normalną obudowę z przewiewnym frontem i najlepiej aby ze 2 wentylatory miała. Kształt kolor itp to rzecz gustu, a Ty nie za wiele napisałeś na czym ci zależy więc i doradzać ciężko.

 

np.:

SilentiumPC Ventum VT2 (SPC288) - Obudowa - Morele.net

SilentiumPC Signum SG1 (SPC229) - Obudowa - Morele.net

SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) - Obudowa - Morele.net

No właśnie chodzi mi o przewiewną, jakies wentylatorki żeby temperatury były niższe, bo aktualnie mam obudowe która widziała czasy Core2 Quad.

Link to post
Share on other sites

Z Genesisów to ta mi się nawet podoba:
https://www.x-kom.pl/p/633838-obudowa-do-komputera-genesis-irid-503.html

Jakość wiadomo - marki najtańsza (ale nie aż tak jak akyga)

No i to jest obudowa pod mAtx, weź to pod uwagę, że będzie ciasno odrobinkę, ale nie będziesz miał problemu z chłodzeniem. Jest też większa - irid 505

 

4 godziny temu, Deadwood napisał:

No właśnie chodzi mi o przewiewną, jakies wentylatorki żeby temperatury były niższe, bo aktualnie mam obudowe która widziała czasy Core2 Quad.

Do takiego konfiga 1 wentylatorek za wyciąg w zupełności wystarczy.

 

https://www.x-kom.pl/p/482018-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg1.html

Jak nie zależy Ci na szkle, RGB i bajerach, po prostu chcesz postawić skrzynię pod biurkiem, to taka obudowa też jest spoko opcją. 1x 120mm na wyciągu będzie ciche, nie zaciągnie zbyt wiele kurzu i temperaturki też będą OK.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.07.2022 o 07:45, Adames napisał:

@Deadwood

Ogólnie to jest ok, w miarę przewiewna buda.

Uważaj, bo możesz napotkać taki sam problem jak w tym temacie:

 

aha, to lepiej w te silentum to się nie pchać bo nie chce mi się kombinować coś z dokupywaniem części jakiś.

 

może coś z tych?

https://proline.pl/?g=Obudowy+komputerowe&sort=cena&wektor=1&c2=250

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.07.2022 o 07:45, Adames napisał:

Uważaj, bo możesz napotkać taki sam problem jak w tym temacie:

Każda budżetowa buda może mieć problemy, a że spc jest sprzedawane w dużych ilościach to jakaś felerna się trafi, nie kierował bym się tym pojedynczym przypadkiem. Ja do biura mam złożone 4 pc z budami spc i problemów żadnych, sam miałem sg1 tg. Blachy cienkie itd, ale warte tej ceny co wydajesz.

Jak nie cchesz spc to weż tego gensis https://proline.pl/obudowa-do-komputera-genesis-irid-513-mesh-micro-glass-p7114046 co juz linkowałem

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Każda budżetowa buda może mieć problemy,

 

To jest problem konstrukcyjny, gdzie kontroler nie ma zewnętrznego zasilania i próbuje zasilić 4 wentylatory z 1 gniazda, co nie na każdej płycie głównej może się udać. Dlatego napisałem ostrzeżenie, bo tu może być podobna sytuacja co w tamtym wątku.

 

Cytat

Jak nie cchesz spc to weż tego gensis https://proline.pl/obudowa-do-komputera-genesis-irid-513-mesh-micro-glass-p7114046 co juz linkowałem

Tylko jeden wentylator to będziesz miał na zapas xD. Bo jeżeli chcesz podłączyć oba wentylatory z tej obudowy, to potrzebny kabel PWM Y, o ile są to wentylatory PWM, bo w ofercie nie napisano. 

 

Niestety płyta główna z tylko 2 złączkami na wentylator może być upierdliwa. Da się to ominąć, czasem wystarczy drobne druciarstwo.

 

Edytowane przez Adames
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.07.2022 o 19:47, Adames napisał:

 

To jest problem konstrukcyjny, gdzie kontroler nie ma zewnętrznego zasilania i próbuje zasilić 4 wentylatory z 1 gniazda, co nie na każdej płycie głównej może się udać. Dlatego napisałem ostrzeżenie, bo tu może być podobna sytuacja co w tamtym wątku.

 

Tylko jeden wentylator to będziesz miał na zapas xD. Bo jeżeli chcesz podłączyć oba wentylatory z tej obudowy, to potrzebny kabel PWM Y, o ile są to wentylatory PWM, bo w ofercie nie napisano. 

 

Niestety płyta główna z tylko 2 złączkami na wentylator może być upierdliwa. Da się to ominąć, czasem wystarczy drobne druciarstwo.

 

Dobra to biore tego SilentumPC Ventum VT2 EVO TG ARGB może będzie działać wszystko jak należy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...