Skocz do zawartości

Generalny problem fps w grach


Recommended Posts

Siemka,

 

ostatnio zdecydowałem się zrobić formata kompa, tego standardowego windowsowego wszystkie pliki + windows. Niestety po formacie, gdzie odrazu zrobilem aktualizacje najnowszego windowsa, pobrałem sterowniki do karty graficznej oraz płyty głównej mam dziwny problem, otóż w grach typu cs go, lol, rust etc. nagle gwałtownie spadają mi fpsy. Potrafi być tak że rozegram 2 gry w lola i jest wszystko jak najbardziej ok po czym włączam trzecią i czuje jakbym miał 20 fps (licznik skacze pomiędzy 45-80, często trzyma się 80 choć wcale tak nie jest. Czy ktoś ma jakąś może rade jak to naprawić? Z góry dziękuje :D

 

Moja specyfikacja : płyta - msi h510m-a pro

procek - intel i5 1400 f

karta graficzna - geforce gtx 1050 ti

16gb ram

Link to post
Share on other sites

Dysk C jest zdrowy, w przypadku dysku D są już bad blocki, pilnuj tej wartości.

Elementum to najgorsza seria zasilaczy SPC, jak dla nadająca się tylko do komputerów biurowych, dodatkowo zasilacze SPC to loteria, można trafić fajną sztukę a można i szajs.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Dysk C jest zdrowy, w przypadku dysku D są już bad blocki, pilnuj tej wartości.

Elementum to najgorsza seria zasilaczy SPC, jak dla nadająca się tylko do komputerów biurowych, dodatkowo zasilacze SPC to loteria, można trafić fajną sztukę a można i szajs.

 Z całym szacunkiem do pani moderator przecierz na tym samym zasilaczu i dyskach wcześniej było ok

sądze że problem leży gdzie indziej , dry sieciowe maja to do siebie że zapisują się odwiedzane miejsca na dysku żeby potem szybciej i lepiej wczytać dane mapki więc jeśli jest nowy win 10 to tych info w app data brakuje i musą się po dogrywać reasumując sądze że jak troche pograsz wszystko się po dogrywa i problem sam ustąpi pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze ze jestem laikiem w tych kwestiach wiec możliwe ze plotę głupoty, natomiast nie sadze żeby problem leżał w podzespolach komputera. Bo przez cały okres użytkowania nie było najmniejszego problemu, jednego dnia robie format i jeszcze tego samego dnia wystąpił problem. 
 

Sprawdzilem czy coś może zaczyna się aktualizować w tle ale to tez nie to ;/

21 minut temu, iro71 napisał:

 Z całym szacunkiem do pani moderator przecierz na tym samym zasilaczu i dyskach wcześniej było ok

sądze że problem leży gdzie indziej , dry sieciowe maja to do siebie że zapisują się odwiedzane miejsca na dysku żeby potem szybciej i lepiej wczytać dane mapki więc jeśli jest nowy win 10 to tych info w app data brakuje i musą się po dogrywać reasumując sądze że jak troche pograsz wszystko się po dogrywa i problem sam ustąpi pozdrawiam

Dziękuje za informacje, będę próbował 

Edytowane przez dolat
Link to post
Share on other sites

Generalnie to ja mam z win 10 mase problemów i uznaje ten system za jeden z najgorszych w dziejach microsoftu.

Zero problemów to było z win 7 - raz zainstalowany działał idealnie przez długie lata...

A win 10 lubi sobie raz wystartować a raz nie ...a to sie zawiesi a to niebieski ekran...

A przy win 7 praktycznie zero zwiech...przynajmniej było ich tyle że nie pamiętam czyli dobrze :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, iro71 napisał:

 Z całym szacunkiem do pani moderator przecierz na tym samym zasilaczu i dyskach wcześniej było ok

sądze że problem leży gdzie indziej , dry sieciowe maja to do siebie że zapisują się odwiedzane miejsca na dysku żeby potem szybciej i lepiej wczytać dane mapki więc jeśli jest nowy win 10 to tych info w app data brakuje i musą się po dogrywać reasumując sądze że jak troche pograsz wszystko się po dogrywa i problem sam ustąpi pozdrawiam

bo na tym forum moderatorzy uważają się za bogów IT, a pomaga im w tym wszechpanujące zjawisko kapitanozy, szczególnie gdy widzi się ich ilość komentarzy i reputację

 

a tymczasem moderator spadków FPS w grach dopatruje w zasilaczu, bo nie zna w praktyce prawdziwych objawów jakie daje uszkodzony/niesprawny/zbyt słaby zasilacz

 

czemu się dziwić jeśli jest moderatorem forum z 10k postów na liczniku, to raczej nie ma czasu dłubać w elektronice

20 godzin temu, dolat napisał:

Siemka,

 

ostatnio zdecydowałem się zrobić formata kompa, tego standardowego windowsowego wszystkie pliki + windows. Niestety po formacie, gdzie odrazu zrobilem aktualizacje najnowszego windowsa, pobrałem sterowniki do karty graficznej oraz płyty głównej mam dziwny problem, otóż w grach typu cs go, lol, rust etc. nagle gwałtownie spadają mi fpsy. Potrafi być tak że rozegram 2 gry w lola i jest wszystko jak najbardziej ok po czym włączam trzecią i czuje jakbym miał 20 fps (licznik skacze pomiędzy 45-80, często trzyma się 80 choć wcale tak nie jest. Czy ktoś ma jakąś może rade jak to naprawić? Z góry dziękuje :D

 

Moja specyfikacja : płyta - msi h510m-a pro

procek - intel i5 1400 f

karta graficzna - geforce gtx 1050 ti

16gb ram

 

poprosimy o pełny raport np. z aida64

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MajsterPieCe napisał:

bo na tym forum moderatorzy uważają się za bogów IT, a pomaga im w tym wszechpanujące zjawisko kapitanozy, szczególnie gdy widzi się ich ilość komentarzy i reputację

Że co? Nie pomyliłeś przypadkiem moderatorów?

 

1 godzinę temu, MajsterPieCe napisał:

a tymczasem moderator spadków FPS w grach dopatruje w zasilaczu, bo nie zna w praktyce prawdziwych objawów jakie daje uszkodzony/niesprawny/zbyt słaby zasilacz

Uwaga o zasilaczu nie dotyczyła spadków FPS tylko tego, że z tą jednostką są bardzo często problemy i autor wątku może je mieć w przyszłości. 

 

1 godzinę temu, MajsterPieCe napisał:

czemu się dziwić jeśli jest moderatorem forum z 10k postów na liczniku, to raczej nie ma czasu dłubać w elektronice

4996 postów  - stan na godz 21:09

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, MajsterPieCe napisał:

bo na tym forum moderatorzy uważają się za bogów IT, a pomaga im w tym wszechpanujące zjawisko kapitanozy, szczególnie gdy widzi się ich ilość komentarzy i reputację

A ty masz świadomość, że moderator może mieć szczątkową wiedzę techniczną (bo nie od tego jest na forum) a i tak mieć od groma postów / polubień itp? Większość jednak swoje doświadczenia jakieś ma i dzieli się nim tutaj darmowo więc Twój komentarz jest dosyć niestosowny. Poza tym są moderzy i moderatorzy - jedni próbują pomóc bardziej, inni mniej. 

 

Po drugie, 1050 Ti to jest prawie 6-letni model więc nie możesz ze 100% pewnością odrzucić możliwości, że akurat po formacie zaczęło mu się pogarszać. Dalej - pytanie o zasilacz / dysk jak najbardziej wskazane, bo tego typu objawy w grach występują często gdy PSU zdycha. Przy padniętych zaś sektorach na dysku, gdy po formacie próbujesz je nadpisać i jeśli akurat trafią tam pliki gry, do których potrzebuje ona szybkiego dostęp to w przypadku wielokrotnych prób odczytu kończy się to drastycznym spadkiem kl/s (czego właśnie doświadcza autor). 

 

Na koniec racz zważyć na to, że próbujemy pomóc na odległość, opierając się tylko na skromnym feedbacku od autora więc nie oczekuj od @BlackCoffepomocy na poziomie technika, który ma pełen dostęp do pacjenta. 

 

@dolatjeśli masz możliwość, to odepnij na chwilę ten drugi, nie systemowy dysk, wrzuć na pierwszy csgo/lola i pograj chwilę dłuższą, a nastepnie podziel się wrażeniami. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, MajsterPieCe napisał:

bo na tym forum moderatorzy uważają się za bogów IT

Ktoś mnie wzywał? :->
 

19 godzin temu, MajsterPieCe napisał:

moderator spadków FPS w grach dopatruje w zasilaczu, bo nie zna w praktyce prawdziwych objawów jakie daje uszkodzony/niesprawny/zbyt słaby zasilacz

Jak najbardziej - bo moderator jest świadoma, że ten PSU od SPC to OEM z chińskiej (i być może wątpliwej) fabryki który jest modelem znanym z bycia ch*****m i jak najbardziej może nie trzymać napięcia i powodować throttling (co generuje problemy z FPS częściej niżby się wydawało).
 

19 godzin temu, MajsterPieCe napisał:

czemu się dziwić jeśli jest moderatorem forum z 10k postów na liczniku, to raczej nie ma czasu dłubać w elektronice

Mam 10k postów, czas na dłubanie w elektronice i co więcej czas na wywalenie oszołoma z forum. Buh-bye.
 

W dniu 17.07.2022 o 09:04, iro71 napisał:

przecierz

ż

W dniu 17.07.2022 o 09:04, iro71 napisał:

na tym samym zasilaczu i dyskach wcześniej było ok

wcześniej miałem sprawne plecy a po 30-stce mnie bolą, kurde dziwne
 

W dniu 17.07.2022 o 09:04, iro71 napisał:

dry sieciowe maja to do siebie że zapisują się odwiedzane miejsca na dysku żeby potem szybciej i lepiej wczytać dane mapki więc jeśli jest nowy win 10 to tych info w app data brakuje i musą się po dogrywać reasumując sądze że jak troche pograsz wszystko się po dogrywa i problem sam ustąpi pozdrawiam

no nie. to tak nie działa. pozdrawiam

 

 

 

W dniu 16.07.2022 o 22:24, dolat napisał:

Czy ktoś ma jakąś może rade jak to naprawić?

 

Odpal grę, jak zacznie robić framedropy daj zdjęcia pomiarów z GPU-z/CPU-z (czy nie ma throttlingu) i listę otwartych wtedy procesów. 
Druga sprawa - jakie chłodzenie na procku i kiedy ostatnio odkurzałeś kompa?

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.07.2022 o 14:45, sid vicious napisał:

Ktoś mnie wzywał? :->
 

Jak najbardziej - bo moderator jest świadoma, że ten PSU od SPC to OEM z chińskiej (i być może wątpliwej) fabryki który jest modelem znanym z bycia ch*****m i jak najbardziej może nie trzymać napięcia i powodować throttling (co generuje problemy z FPS częściej niżby się wydawało).
 

Mam 10k postów, czas na dłubanie w elektronice i co więcej czas na wywalenie oszołoma z forum. Buh-bye.
 

ż

wcześniej miałem sprawne plecy a po 30-stce mnie bolą, kurde dziwne
 

no nie. to tak nie działa. pozdrawiam

 

 

 

 

Odpal grę, jak zacznie robić framedropy daj zdjęcia pomiarów z GPU-z/CPU-z (czy nie ma throttlingu) i listę otwartych wtedy procesów. 
Druga sprawa - jakie chłodzenie na procku i kiedy ostatnio odkurzałeś kompa?

 

heh jeden z "bogów IT" we własnej osobie - dajesz mi punkty karne, z jakiego powodu - urażonej dumy?

serio? : ))

 

w nosie mam Twój śmieszny komentarz o rodzicach, a tym bardziej wywalenie z forum, nie wiesz z kim rozmawiasz, pomawiasz moich rodziców, a sam nie posiadasz podstawowej wiedzy technicznej w zakresie tematu w którym bierzesz udział

 

to dopiero trzeba mieć niską samoocenę, żeby w ten sposób traktować ludzi, i budować swoje ego

OFFTOPIC

 

przez zasilacz throtling generujący spadki FPS? : )))) proszę Ciebie..... zawiało amatorszczyzną z podstawówki.... wiesz jak działa zasilacz i urządzenie które jest zasilane?

 

też darmowo dzielę się swoim doświadczeniem, i przecieram oczy ze zdumienia otaczającego mnie średniowiecza, działanie zasilacza i urządzenia które zasila to nie jest czarna magia lub "zjawisko behawioralne", a coś policzalne, mierzalne i w następstwie tego przewidywalne

 

i tak uważam: jeżeli moderator posiadający szczątkową wiedzę podejmuje temat nie będąc pewny prawidłowości tych szczątków, to tak jak napisałeś, niech skupi się na moderowaniu

OFFTOPIC I NIEKOMPETENCJA

 

może brak tu osób zorientowanych w tematach, bo kapitanoza moderatora wygrywa z prawami fizyki otaczającego świata i specjaliści nie chcą się z Wami ścierać? dokładnie jak ja teraz z Tobą? 

nie widuję tu specjalistów, jest "kilku" głównie takich co napędzają swojego sklepy internetowe, po za tym najczęściej to moderatorzy się odzywają? skąd ten stan rzeczy? dlaczego nie udzialają się tu aktywnie np. studenci/technicy elektryk/elektronik zdobywać wiedzę i xp? masa działów jest tu od dawna martwa, przyklejone tematy w których ktoś faktycznie potrafił napisać coś mądrego mają czasem po wiele lat, a ludzi tych już aktywnie tutaj nie ma, a świeży narybek nie wypełnił po nich luki, etc. etc.

OFFTOPIC 

W dniu 18.07.2022 o 11:20, Rebelmind napisał:

A ty masz świadomość, że moderator może mieć szczątkową wiedzę techniczną (bo nie od tego jest na forum) a i tak mieć od groma postów / polubień itp? Większość jednak swoje doświadczenia jakieś ma i dzieli się nim tutaj darmowo więc Twój komentarz jest dosyć niestosowny. Poza tym są moderzy i moderatorzy - jedni próbują pomóc bardziej, inni mniej. 

 

Po drugie, 1050 Ti to jest prawie 6-letni model więc nie możesz ze 100% pewnością odrzucić możliwości, że akurat po formacie zaczęło mu się pogarszać. Dalej - pytanie o zasilacz / dysk jak najbardziej wskazane, bo tego typu objawy w grach występują często gdy PSU zdycha. Przy padniętych zaś sektorach na dysku, gdy po formacie próbujesz je nadpisać i jeśli akurat trafią tam pliki gry, do których potrzebuje ona szybkiego dostęp to w przypadku wielokrotnych prób odczytu kończy się to drastycznym spadkiem kl/s (czego właśnie doświadcza autor). 

 

Na koniec racz zważyć na to, że próbujemy pomóc na odległość, opierając się tylko na skromnym feedbacku od autora więc nie oczekuj od @BlackCoffepomocy na poziomie technika, który ma pełen dostęp do pacjenta. 

 

@dolatjeśli masz możliwość, to odepnij na chwilę ten drugi, nie systemowy dysk, wrzuć na pierwszy csgo/lola i pograj chwilę dłuższą, a nastepnie podziel się wrażeniami. 

 

nie, spadki FPSów, to nie jest objaw umierającego zasilacza : ))))

jakim cudem według Was wieszczący swą śmierć zasilacz, działa, i w jaki sposób generuje ten spadek FPSów? błagam opiszcie mi zasadę działania sprawnego zasilacza, i wpływ niesprawnego na FPSy, czy też wpływ wadliwego zasilacza na działanie urządzenia które zasila

stawiam moderatorowi ulubiony napój alkoholowy za logiczne, poparte prawami fizyki wyjaśnienie

OFFTOPIC, NIEKOMPETENCJA (...i demoralizacja nieletnich moderatorów)

 



widząc podejście pana boga, post zniknie i ja dostanę bana

6.png

//sv

Edytowane przez sid vicious
heh
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.07.2022 o 14:45, sid vicious napisał:

 

Odpal grę, jak zacznie robić framedropy daj zdjęcia pomiarów z GPU-z/CPU-z (czy nie ma throttlingu) i listę otwartych wtedy procesów. 
Druga sprawa - jakie chłodzenie na procku i kiedy ostatnio odkurzałeś kompa?

 

problemy się pojawiły po reinstalacji systemu

 

kiedy ostatnio odkurzałeś kompa? - co dadzą Tobie te informacje, jak nie wiesz jakie w miejscu w którym stoi buda jest zapylenie, czy jest kurz w pomieszczeniu, sierć, filtry w budzie, czy pasta przewodząca nie jest od 7 lat ta sama? pomijam fakt, że prawie nijak to się ma do momentu wystąpienia problemu, to co dadzą Ci szczątkowe informacje które uzyskasz po pytaniu o odkurzaniu kompa?

załóżmy, że "odkurzał przedwczoraj, ale ma leniącego się kota, a komp stoi na włochatym dywanie, zwykle odkurza codziennie, wcześniej stał w magazynie - odkurzał raz na m-c" - co sugerujesz?

Gdyby babcia miała wąsy... polecam udać się na forum dla wróżbitów aby uskuteczniać tego typu dywagacje.

 

opis:

"czuje jakbym miał 20 fps (licznik skacze pomiędzy 45-80, często trzyma się 80 choć wcale tak nie jest"

///gość nie przedstawia żadnych informacji, a Wy snujecie z fusów domysły, technika to nie czarna magia, tylko nauka

Skończ najpierw podstawówkę, potem dostaniesz pozwolenie na mówienie co to nauka a co nie.

 

analiza:

on ma ODCZUCIE 20fpsów, skacze 45-80, nie wiemy na jakich ustawieniach leci może na ultra? ( może throtling gpu bo stara ilub zużyta ilub  przeciążona karta ilub sterownik grzejący gpu ilub spowalniajacy rpm wentylatorow - były takie wadliwe rewizje przecież) a ile ma tych FPSów w tych dwóch pierwszych grach gdy odczuwa, że jest OK, zanim się zepsuje? może to problem ze sterownikiem karty sieciowej / routerem - rośnie mu ping (throtling k sieciowej bo np. ma wifi na usb stick z tyłu i mu się przegrzewa bo wieje na niego wentylator goracym powietrzem ilub w11 wgrał ch*****y sterownik ze starego układu realteka) i ODCZUWA laga w stylu 20FPS, bo przecież licznik mu pokazuje ponad 45? (znowu domysły, ale czemu nie)

No fajnie, czyli jednak throttling bierzemy pod uwagę... ale karty sieciowej :rotfl: 

 

podsumowując ten temat:

BRAK DANYCH

masa wróżb z fusów czy z czego wy tam układaliście te domysły

urażona duma moderatorów ważniejsza niż problemy użytkowników

urażona duma moderatorów ważniejsza niż rozwój forum

+któryś szpital psychiatryczny nie zamknął drzwi i uciekł im pacjent

 

rezultat:

o 2 mniejsza ilość czytelników forum

+pielęgniarka oddziałowa nie dostanie premii

//sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MajsterPieCe napisał:

nie, spadki FPSów, to nie jest objaw umierającego zasilacza : ))))

jakim cudem według Was wieszczący swą śmierć zasilacz, działa, i w jaki sposób generuje ten spadek FPSów?

Zasilacz bezpośrednio (przez linię/linie 12V) oraz pośrednio (przez magistrale PCIe) podaje napięcie do karty. Jeśli zasilacz nie potrafi doprowadzić tyle, ile karta tego żąda to po stronie Gpu obserwujesz np spadek zegarów lub w skrajnych przypadkach nawet jego wyłączenie, które zaś skutkuje restartem całego systemu bo Gpu nie potrafi powrócić do tego samego stanu, który miał miejsce przed wysłaniem żądania. 

 

Jest to tak oczywisty i często spotykany problem (szczególnie w przypadku prób łączenia starszych PSU bez jakichkolwiek certyfikatów znanego producenta "No_name" z nowszymi kartami). 

 

Nie chcesz pomóc koledze a czepiasz się że my próbujemy. Jeśli kolega nie chce wróżenia z fusów to komputer pod pachę i do najbliższego serwisu. Wtedy taki @mutissjODPŁATNIE spróbuje przeprowadzić diagnozę.

 

Negujesz bezpodstawnie jedną z potencjalnych przyczyn, czym samym niecelowo (mam nadzieję) możesz wprowadzić w błąd autora - a za to jest taryfikator, z którego moderacja może skorzystać (aka Sid happens). 

46 minut temu, MajsterPieCe napisał:

rezultat:

o 2 mniejsza ilość czytelników forum

Wątpię, patrząc po liczbie nowych użytkowników ;) Tymczasem - bywaj. 

  • Haha 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

;) Tymczasem - bywaj. 

no więc obcinałem (obniżałem?) napięcie na linii pcie zasilacza - widziałem BSODy, resety, black screeny, nie udało mi się uzyskać spadku wydajności w postaci obniżenia zegarów (a siebie w lustrze widziałeś?)

m.in. przeprowadzone doświadczenie pokazuje, że karta grafiki na lini pcie nie obsługuje żadnego protokołu którym pytałaby/informowała/ zasilacz o tym ile potrzebuje/będzie potrzebować w kolejnym cyklu pracy mocy, tylko kolokwialnie mówiąc karta ssie tyle ile potrzebuje, pod warunkiem, że tyle zasilacz w danym momencie, peaku, będzie mógł jej przekazać (podłącz miernik to zobaczysz że w du**e byłeś i gó**o widziałeś)

przy braku tegoż zasilenia na niezbędnym w peaku poziomie, w zależności od czasu trwania niedoboru i jego delty wysokości pojawiają się określone problemy od "błędów w ciągu 0 i 1 po ich zupełny dłuższy bądź krótszy" zanik

w związku z powyższym - karta nie wie, że za 2s zasilacz niedostarczy jej odpowiedniej mocy i nie zredukuje sobie zegarów aby zachowac poprawność 0 i 1, zatem najzwyczajniej będzie chciała robić sobie swoje dalej zgodnie z założonym stanem pracy i zasilania

oczywiście nie jestem bogiem i nie wykluczam, że mogę się mylić w wyciągniętych wnioskach (dokładnie tak jest)

RAŻĄCA NIEKOMPETENCJA

 

"po liczbie nowych użytkowników' - po kim? podaj statystykę tych nowych: 1-2-3 posty i martwe konto po zniechęceniu/po rozwiązaniu problemu

 

ale zupełnie bez cienia żalu:

"bywaj"

 

"przeprowadzone doświadczenie" (lol) i "kolokwialnie mówiąc" w jednym zdaniu - mój nowy faworyt.
//sv

Edytowane przez sid vicious
lolcontent
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, MajsterPieCe napisał:

po kim? podaj statystykę tych nowych: 1-2-3 posty i martwe konto po zniechęceniu/po rozwiązaniu problemu

Pamiętam ileż to razy pisałem "witam Nowego Użytkownika forum" w różnych tematach i to mi w sumie wystarczy. 

 

10 minut temu, MajsterPieCe napisał:

ale zupełnie bez cienia żalu:

"bywaj"

No ale co Ci mam napisać? "Dzięki za wybitny i nieoceniony wkład w pomoc przy rozwiązaniu problemu autora"? Przecież Ty się nawet nie starasz mu pomóc, podczas gdy przykładowo nawet @sid viciouspodał Ci co jest nie wporzo z zasilaczem autora.

 

Dopóki @dolatnie napisze więcej to nie pozostaje nic innego jak wróżyć z fusów, bo tak często jest - ludzie zadają pytanie i wracają do tematu po tygodniu, dwóch...

 

Swoją drogą @BlackCoffemusiałaś mieć dobry humor tego dnia, bo kolega ewidentnie czegoś od Ciebie chce :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie bardzo wiem o co mu chodzi, może nadal cierpi z powodu warna ode mnie z 26 stycznia za umieszczanie linków do swojej aukcji na Allegro po całym forum? 

A może on po prostu ma jakiś związek z firmą SPC i temu tak się piekli o tego Elementum? Udzielam się na kilku forach komputerowych i widziałam niejeden wątek gdzie ten zasilacz był przyczyną różnych problemów i po jego wymianie one ustawały. I nie tylko ja wskazywałam go jako źródło problemów, także moi bardziej zaawansowani w tematyce komputerowej koledzy.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

No właśnie nie bardzo wiem o co mu chodzi, może nadal cierpi z powodu warna ode mnie z 26 stycznia za umieszczanie linków do swojej aukcji na Allegro po całym forum? 

A może on po prostu ma jakiś związek z firmą SPC i temu tak się piekli o tego Elementum? Udzielam się na kilku forach komputerowych i widziałam niejeden wątek gdzie ten zasilacz był przyczyną różnych problemów i po jego wymianie one ustawały. I nie tylko ja wskazywałam go jako źródło problemów, także moi bardziej zaawansowani w tematyce komputerowej koledzy.

 

wszystko ok, ale opis problemu nie wskazuje na problemy z zasilaniem, argumenty ku temu wszystkie podałem w dwóch poprzednich wypowiedziach

 

osobiście mam zasilacz bequieta, i to nie dlatego, że jest za******y, tylko, że lubię dopłacać do tej marki - więc raczej z spc nie mam koneksji żadnej

 

napisałem 10k postów omyłkowo, bo patrzyłem na kogoś innego w innym wątku, nie mam żalu o nic

 

tematem jest problem gościa, metodologia pomocy jest niewłaściwa, wszyscy wróżą z fusów na podstawie herbaty wnioskując z "odczuć" autora wątku, nikt nie pyta o konkrety, dostarczenie wykresów, raportów, okoliczności....

 

pomagajmy mądrze i jeszcze raz powtórzę, IT, elektronika, elektryka, fizyka - to jest nauka - wszystko jest mierzalne i policzalne, astrologia na inne forum dokładnie, więc wio!

 

//sv

Link to post
Share on other sites

Kolejnym krokiem jaki miałam polecić do zrobienia autorowi było danie screenu z HWInfo64, zakładki Sensors po ok 15 min grania by zobaczyć co się wtedy dzieje z kompem. Ale nie zdążyłam bo wyskoczyłeś ze swoim postem i atakiem. 

Przy tym co napisał autor wątku można właśnie gdybać, najlepiej by było by poszedł do serwisu gdzie mają możliwość podmiany podzespołów by można było zlokalizować winowajcę. 

Link to post
Share on other sites

w swoim pierwszym poście tutaj poza "atakiem" napisałem "poprosimy o pełny raport np. z aida64" a wróżenie z fusów leciało dalej

 

opcja - w której podejrzewany jest zasilacz (na bank to nie zasilacz, ale ):

 

niech autor sobie zamówi zasilacz w esklepie 14 dni na zwrot, poprzepina wtyczki - pomoże zostawi zasilacz, nie pomoże to zwróci do sklepu

 

sam wróżysz z fusów deklu

//sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...