Skocz do zawartości

Wymiana płyty głównej.


Recommended Posts

Witam, chciałbym wymienić płytę główna w tym zestawie. Poleci ktoś jakąś?

Sprzęt:

-Gigabyte b450m ds3h

-zasilacz seasonic s12 III 500W

-monitor aoc 144hz

-nvidia gtx 1060 6gb

-amd ryzen 1600af

-ram Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

-dysk ssd goodram cx400

-cooler fortis 3

Edytowane przez VeGooooo
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Imo więcej zyskasz sprzedając obecną platformę a kupić Intel 12 gen. 

Bo tak czy siak podejrzewam z autopsji, że będziesz części wymieniać po kolei z czasem. :)

 

Jeśli naprawdę chcesz się ograniczyć do wymiany tylko płyty głownej, to ja poszedłbym w Gaminga Plus:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-b550-gaming-plus-6944803

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, WPRD700 napisał:

Imo więcej zyskasz sprzedając obecną platformę a kupić Intel 12 gen. 

Bo tak czy siak podejrzewam z autopsji, że będziesz części wymieniać po kolei z czasem. :)

 

Jeśli naprawdę chcesz się ograniczyć do wymiany tylko płyty głownej, to ja poszedłbym w Gaminga Plus:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-b550-gaming-plus-6944803

Mistrzu ale wiesz, że ta płyta nie wspiera procesora Autora tego wątku ?

 

https://pl.msi.com/Motherboard/MPG-B550-GAMING-PLUS/support#cpu

 

Jak chcesz zmienić płytę na serię B550 to czeka Cię wymiana procesora więc albo kolejna B450 (co nie ma za bardzo sensu,na tej płycie R5 5600 ludzie wkładają i nie mają problemów) albo zmiana procka i grafiki najlepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zanim zmienisz płytę może postaw system na nowo i zresetuj bios do ustawień standardowych. Osobiście zrobiłbym testy ramu, memtest 86, i test z podniesieniem lekko napięcia na ramie oraz na cpu.

System nie robi czegoś w tle? Jakaś aktualizacja, inne zaplanowane zadania, jakaś synchronizacja z chmurą??

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, VeGooooo napisał:

Nie gram w jakieś wymagające gry, ale ciśnienie skacze jak fpsy spadają.

To jeszcze byś napisał w czym takie dropy masz, że aż ciśnienie Ci skacze, bo może i na to dałoby się coś zaradzić... 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, bmi86 napisał:

Mistrzu ale wiesz, że ta płyta nie wspiera procesora Autora tego wątku ?

 

Nie wiem, bo na Reddicie widziałem, że Zeny+ bez problemu chodzą na B550.

 

Mea culpa, tutaj będzie loteria jak z pamięci RAM. Będzie działać albo nie będzie działać. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, olo163 napisał:

Zanim zmienisz płytę może postaw system na nowo i zresetuj bios do ustawień standardowych. Osobiście zrobiłbym testy ramu, memtest 86, i test z podniesieniem lekko napięcia na ramie oraz na cpu.

System nie robi czegoś w tle? Jakaś aktualizacja, inne zaplanowane zadania, jakaś synchronizacja z chmurą??

Zrobię wieczorem tego formata i bios zobaczymy czy coś pomoże. Jak nie poskutkuje wymieniam płytę główną, bo nie mam pojęcia co innego może wadzić. Ta płyta od początku mi nie siedzi, nawet oc normalnego się nie da zrobić.

4 godziny temu, Rebelmind napisał:

To jeszcze byś napisał w czym takie dropy masz, że aż ciśnienie Ci skacze, bo może i na to dałoby się coś zaradzić... 

lol i cs:go

 

-----.png

++++.png

zzxxx.png

Edytowane przez VeGooooo
Link to post
Share on other sites

Zostaw tego B450 w spokoju zatem i kup Ryzen 5 5600/5600x (którego znajdziesz taniej), zobaczysz potężnego kopa w csgo (w lola nie gram, ale spodziewałbym się podobnych przyrostów). Druga w kolejności do wymiany powinna być grafika, przy czym jeśli grasz w 1080p 144Hz @low to coś klasy 1660S/1070 będzie praktycznie maksować te dwa tytuły więc niewiele Ci brakuje.

 

Patrząc po cenach używek, to Twój 1060/6 schodzi od ręki za 500 PLN; używana 1660 Super tj 1000 PLN (500 pln dopłata). 1600AF sprzedaje się za 375 PLN, nowy R5 5600 kupujesz np w KRS za 930 PLN (600 PLN dopłaty). 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gtx-1660-super-gigabyte-gaming-oc-karta-graficzna

 

https://www.krsystem.pl/amd_ryzen_5_5600_pn100100000927box-item-68149.html

 

Jeśli musi być nówka to RTX 3050 trafiają się już w okolicach 1400 pln. 

Link to post
Share on other sites

cUsz, @wrobel_krk, testowałem 4 różne (5?) RDNA2 osobiście i przy każdym z nich występował jakiś problem w csgo, niestety. Dopóki kanter nie przejdzie na Source 2.0 LUB AMD nie ogarnie się z driverami pod DX9c to nawet 6950 XT będzie chodził gorzej niż obecny 1060/6 - a pamiętaj, że jestem wielkim entuzjastą TeamRed... 

Link to post
Share on other sites

Format zrobiony, bios zresetowany. Dalej mam koło setki fpsów, a monitor 144hz. Próbowałem zagrać z wyłączonym xmp, później włączyłem i bez różnicy.

 

Wymieniłem też karte na gtx1050 na chwilę. Dalej to samo, czyli to nie karta. Ziomek ma na niej 200 stale.

Memtest 86 też zrobiony nie ma żadnych błędów 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, olo163 napisał:

Sprzedac cpu i mobo ewentualnie ram choć niekoniecznie i kupić coś od Intela zależnie od budżetu 10100f lub 12100 najlepiej. 

Jaki w tym sens ? Aktualizacja biosu i zmiana na Ryzena 5600 za 800-850 zł, przy sprzedaży obecnego CPU zmiana wyjdzie 400-500 zł i nie trzeba całego kompa rozbierać. Przy 12100F dodatkowo do kupienia zestaw montażowy pod LGA1700 dla fortisa 3.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, bmi86 napisał:

Super argument.

Dla mnie taki sam jak każdy inny.

 

1. Masz pewność że płyta autora jest 100% sprawna i te problemy nie są spowodowane płytą? Jak nie to może kupić 5600 a problemy nie znikną i co wtedy?

2. Dla mnie to nie pierwszy temat w którym na sprzęcie amd są dropy i problemy.

3. Nie zawsze wszystko co się kupuje musi mieć najlepszy stosunek ceny i opłacalności, czasami kupuje się coś bo się lubi. Ja daję autorowi tylko propozycję tak jak i ty dajesz swoją.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak kupił tego 5600, wrzucił na testy i jeżeli ten Gigaszajs jednak miałby być źródłem problemów to zwrot Ryzena, DS3H na alledrogo i zakup Alder Lake-S. Taki 12400f (https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-12400f-ikj) nawet na płycie H610 będzie w csgo / lolu zwijał asfalt. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, olo163 napisał:

2. Dla mnie to nie pierwszy temat w którym na sprzęcie amd są dropy i problemy.

 

Si, w AMD jest problem ze stutteringiem z fTPM. Niby to rozwiązali aktualizacją Agesy do 1.2.0.7 w biosie, ale znam już kilka przypadków, gdzie niewiele to pomogło.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...