Skocz do zawartości

Problem z Asus GTX 560


Recommended Posts

Witam!

W ostatnich dniach zakupiłem do swojego komputera nową kartkę graficzną Asus GTX 560 TOP. Niby wszystko okej było na początku - gry działąły bez problemu. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera niektóre tytuły przycinają. Pomaga ponowna instalacja sterowników. Jednak problem ciągle zatacza koło. Po instalacji sterów wszystko działa, lecz po ponownym uruchomieniu komputera znowu wraca do stanu poprzedniego. A nie chce mi się codziennie instalować sterownika do karty. Czy ktoś się stpotkał z podobnym problemem? Czy ma ktoś może pomysł jak temu zaradzić?

 

Moja konfiguracja:

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 @3GHz

Grafika Asus GTX 560 TOP

Ram 4GB

Zasilacz Aerocool 600W

Edytowane przez PrimeKazan
Link to post
Share on other sites

PO PIERWSZE procesor ma taktowanie liczone w GHz/ MHz.

mORZE TO zwykła pomyłka ok , ale twój procesor jest bardzo stary i słaby karta się mocno marnuje przynajmniej 40-50 % jest chamowane , a z twoim problemem udaj się raczej do producęta zadzwoń wyślij wiadomość , albo reklamuj kartę.

ściągnij inne sterowniki starsze wersje i powiedz czy tak jest a morze pobrałeś wersję beta sprawdż dobrze !!!

Link to post
Share on other sites

W sklepie mówili że procesor wystarczy. Sterowniki mam i najnowsze 275.33 jak i sprawdzałem bete 275.50. Na obu działo się to samo. Świeżo po instalacji wszystko działa na max, po uruchomieniu kompa część tytułów przycina.

Edytowane przez PrimeKazan
Link to post
Share on other sites

Litosci.

 

Procesor rzeczywiscie moze lekko ograniczac karte, ale nie popadajmy w skrajnosci.

 

Co do samego problemu, po formacie jest takie samo zachowanie?

Sterowniki do chipsetu najswiezsze masz?

Link to post
Share on other sites

Formatować nie formatowałem. A co do chipsetu to nie aktualizowałem ostatnio. Tylko karte. Czyli sęk może być w sterownikach z płyty? Spróbuję znaleźć najnowsze i zobaczę.

 

Zrob update, jak nie pomoze to format i daj znac.

Link to post
Share on other sites

Witam!

W ostatnich dniach zakupiłem do swojego komputera nową kartkę graficzną Asus GTX 560 TOP. Niby wszystko okej było na początku - gry działąły bez problemu. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera niektóre tytuły przycinają. Pomaga ponowna instalacja sterowników. Jednak problem ciągle zatacza koło. Po instalacji sterów wszystko działa, lecz po ponownym uruchomieniu komputera znowu wraca do stanu poprzedniego. A nie chce mi się codziennie instalować sterownika do karty. Czy ktoś się stpotkał z podobnym problemem? Czy ma ktoś może pomysł jak temu zaradzić?

 

Moja konfiguracja:

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 @3GHz

Grafika Asus GTX 560 TOP

Ram 4GB

Zasilacz Aerocool 600W

 

Procek jest OK,ale nie do Twojego GTXa.Zainwestuj w jakiegoś najzwyklejszego Quada Choćby Q8200 to problem zniknie bezpowrotnie.

 

Myślę że ten art rozwieje Twoje wątpliwości >>> http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-karta-graficzna-NVIDIA-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, to poziom mocno podkręconego gtx 460 na wyrost nawet. Cenowo jest w swoim przedziale, więc nie wiem o co te pretensje. Po coś jest 560ti , a to jest okrojona wersja tej karty, o jakieś 20% szybsza od 460tki. Siedziałem chwilę na podkręconym gtx460 z asusa na zegarach identycznych jak HD5850, nawet momentami szybszym i wiem jak taka karta działa. Szału nie ma, ale spokojnie w gry da się grać w rozdzielczości 1920x1080.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem ostatni sterownik chipsetu do plyty glownej, usunalem także wszystkie sterowniki i karte z systemu. Podłączyłem na nowo i pozwoliłem wgrać sterowniki systemowi, ponieważ jak instalowałem ręcznie z nvidii to wyskakiwał mi błąd sterownika w menagerze urządzeń. Windows zainstalował i tak świeże (275.33) i jak na razie wszystko śmiga jak powinno :D

 

Procek jest OK,ale nie do Twojego GTXa.Zainwestuj w jakiegoś najzwyklejszego Quada Choćby Q8200 to problem zniknie bezpowrotnie.

 

Myślę że ten art rozwieje Twoje wątpliwości >>> http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-karta-graficzna-NVIDIA-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html

 

Dzięki za artykuł. Normalnie zdziwiłem się że może być aż taki spadek wydajności. Musze teraz odłożyć trochę kasy na procesor jeszcze. Może ten uda się jakoś dobrze sprzedac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...