Skocz do zawartości

Uszkodzony Gigabyte Radeon 7950


Recommended Posts

Hej,

zdarzyła mi się taka sytuacja. Próbowałem włączyć grę NBA 2k17 i w pewym momencie wyłączył mi się omputer i już niestety nie miał ochoty się włączyć. Po domowej diagnostyce przy pomocy spinacza zorientowałem się, że zasilacz jest trupem. Kupiłem nowy, wszystko podłączyłem i co się okazało w dalszym ciągu komp nie rusza. Wyjąłem baterię BIOS odczekałęm chwilę i znowu to samo. Okazało się, że komputer włączył się po wyjęciu karty graficznej. Włożyłem kartę raz jeszcze i komputer się nie włącza. Co ciekawe karta graficzna bez podłączonego zasilania włącza się a przynajmniej wentylatory się kręcą. Tak czy inaczej prawdopodobnie karta padła. A był to już trochę leciwy Gigabyte Radeon 7950 3 Gb, natomiast płyta główna to z77a-g43a a procesor  to i5-3470. I tu czas na moje pytanie. Jaką kartę w zastępstwie polecacie do tego zestawu. Oczywiście będę celował w jakąs używkę. A może ktoś z Was ma coś do zaoferowania.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, barcelona16 napisał:

Kupiłem nowy,

Jaki? Model, marka, moc?

Ile masz ramu i w ilu kościach?

Tak zerknąłem na szybko bez szukania jakichś mega okazji to ja bym do takiego pc szukał np. 1050ti 4gb, bo po pierwsze karta w miarę "nowa" z tych starych, bierze mało prądu, mało się grzeje więc i mniejsze szanse że dostała mocno po tyłku, a do 3470 i tak wystarczy do starych gier a ma te 4gb vramu jakbyś zmienił cpu na xeona 4/8 to i coś nowszego by poszło na low. To moja propozycja z rozsądku a nie że najwydajniejsza bo pewnie znajdziesz karty wydajniejsze ale wg mnie też bardziej obarczone ryzykiem awarii (śmierci).

np.

MSI GTX 1050 Ti Gaming - Kraków | Kraków | Kup teraz na Allegro Lokalnie

poczytaj sobie

GPU Benchmarks Hierarchy 2022 - Graphics Card Rankings | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Szukałbym czegoś z nowszych co raczej nie kopały: 1050ti 4gb, 1060 3gb, gtx 1650

jak kolega wyżej pisze najlepiej coś w okolicy z odbiorem osobistym z możliwościową przetestowania, albo allegro gdzie ochrona kupujących w miarę jest
 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tu dla przykładu 1060 6gb

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 DUAL 6GB w Warszawa - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

Oczywiście to tylko przykłady na szybko, jak będziesz licytował lub poszukasz okacji możesz kupić taniej itp. A jak faktycznie grasz tylko w starsze gry to też nie ma co markować kasy. 

 

A tak poza tematem to zasilacz kupiłeś jak pod nowy pc, to może stać cię na nowe gpu.

Link to post
Share on other sites

Ok, wybór dobry i rozsądny, ja tego nie neguję, tylko jak się kogoś nie zna, nie zna jego potrzeb i możliwości to ciężko doradzać a tu chodzi o to że jak ktoś wyda swoją kasę to żeby był zadowolony, stąd tyle pytań.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tyle że 1060 to karta z (mylę się ??) 2015-16 roku. Ryzyko kupna cegły która już nie żyje lub zaraz umrze bardzo wysokie. A jak jeszcze wersję po górniczą dostaniesz....

 

Wolałbym GTX 1650 - nawet po wyższej cenie. Wydajnościowo i tak będzie wyraźny progres względem usmierconego radeona, a te karty raczej górników nie interesowały i jest szansa że nowy nabytek posłuży równie długo co poprzednik. 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Tu masz wg mnie dobrą kartę w sensownej cenie

Gigabyte GTX 1650 Super WindForce 4 GB w Giżycko - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

Jak dokupisz do tego xeona i ewentualnie ram wyjdzie na to samo.

 

6 minut temu, barcelona16 napisał:

Czy opłacałoby się np. za ok 1000 zł kupić zestaw kara graficzna + płyta+procek

Wszystko zależy jaka karta i jaki procek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...