Skocz do zawartości

Windows XP - DirectX 9.0c - Instalacja na procesorach bez obsługi instrukcji SSE


Recommended Posts

Mało kto wie że instalacja bibliotek DirectX 9.0c,  wydanych po dacie premiery (Service Pack 3 do XP  - 2008 r) na procesorach pozbawionych instrukcji SSE nie powiedzie się.

Pliki nie zostaną zaktualizowane , wiec część oprogramowania które mogłyby jeszcze działać na takich procesorach , nie uruchomi się. 

Błąd dotyczy biblioteki xactengine3_0.dll (brak obsługi instrukcji SSE przez procesor)..

Ponieważ potrzebowałem użyć nowszych bibliotek DirectX 9.0c na procesorze AMD Duron 750 MHz , zacząłem szukać jakiegoś obejścia , aby uruchomić  problematyczny program

w tym przypadku emulator WinUAE w trybie Direct3D zamiast w trybie DirectDraw..

 

0.jpg

 

Znalazłem na stronie https://msfn.org/board/topic/170322-cannot-update-directx-90c/ post z instrukcjami jak za pomocą narzędzia DXCB 2.2.1 wymusić zrobienie nowego instalatora bibliotek directx_Jun2010_redist i instalację na nie wspieranym procesorze..

 

Clipboard016.jpg

 

W czasie instalacji pojawi się poniższy komunikat , więc XAudio2 raczej nie będzie działać..

 

Clipboard01.jpg

 

Ale reszta bibliotek działa , można uruchamiać nowsze oprogramowanie wymagające nowszych wersji bibliotek DirectX ..

(Test na karcie graficznej zgodnej sprzętowo tylko z DX 7)

 

2.jpg

 

 

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc nwm czy to jest emulacja , program do poprawnego działania trybu Direct3D wymaga nowszych bibliotek DirectX .. Czy używa w danym momencie Direct3D 7 , czy emuluje inny tryb tego nwm..

WinUae które testowałem są z lat 2009/2012 im starsze tym płynniej działają , ale wiele zależy od ustawień oraz czy odpalam gry z  ADF/IPF czy próbuję odpalać przez WHDLoad..

Można przyjąć że Duron 750MHz wystarczy do emulacji większości gier z amigi 500/600 przy 50 fps odpalonych z obrazów dyskietek ADF/IPF oraz części gier z Amigi 1200..

 

Tu przykład gry z Amigi 1200 która wymaga trochę pokombinowania aby uzyskać 50 fps na tym Duronie - Slam TILT aktywny tryb JIT i inne optymalizacje ..

 

3.jpg

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...