Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kazde urzadzenie podlaczone do interntu ma zawsze publiczny adres ip, nawet telefon komorkowy ktory uzywa internetu ma publiczny adres ip.

Jednakze taki adres moze byc za NAT wspoldzielony i takze zmienny co jakis czas

Tak masz publiczny adres ip ale ten adres bedzie sie prawdopodobnie zmienial i ten sam adres ip moze byc uzywany przez inne osoby od tego samego operatora - NAT

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Genghis Khan napisał:

Kazde urzadzenie podlaczone do interntu ma zawsze publiczny adres ip, nawet telefon komorkowy ktory uzywa internetu ma publiczny adres ip.

Jednakze taki adres moze byc za NAT wspoldzielony i takze zmienny co jakis czas

Tak masz publiczny adres ip ale ten adres bedzie sie prawdopodobnie zmienial i ten sam adres ip moze byc uzywany przez inne osoby od tego samego operatora - NAT

o CG-NAT to widzę pan nie słyszał ...

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Anja napisał:

dostawca internetu twierdzi, że nie mam przydzielonego adresu publicznego, gdyż nie występuje on w umowie, ale proszę spojrzeć na screena

Jak mam to rozumieć?

Małe te zrzuty i musiałem lupę wziąć :D Dopatrzyłem się INEA dostawca. Domyślnie nie dają1647743169_Zrzutekranu2022-07-6o15_04_53.png.771dded4058d5045b679317fe015ad07.png publicznego IP. Dodatkowe 5 zł i nazywa się Zmienne Publiczne IP. Zrzut z faktury

 

 

Jak wiesz jak wejść na stronę konfiguracyjną routera od INEA to wejdź i porównaj IP z takiej stronki, z tym w routerze szukając w routerze IP WAN lub WAN IP. Publiczne będzie takie samo na takiej stronce jak w routerze.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pawluto napisał:

Zmienne ip co 24 godziny...Tyle w temacie...

W pewnych sprawach nawet zmienne ip jest lepsze ...

Ale przy kamerach i serwerze lepsze jest stałe ip...

jak kto woli...

12h - 43200sek :) , nie wiem jak jest w Inea ale w UPC jak się przestawi router w tryb bridge to automatycznie przydzielane jest stałe ip (jak w moim przypadku) 

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Anja napisał:

A co powiedziałbyś na te screeny, a dokładnie chodzi mi o Voip

Wszystko tu jest w porządku, dostawca ma po prostu na ONT prekonfigurowany interfejs do telefonii VOIP :) Jest on niejako osobny od interfejsu WAN "internetowego", dlatego ma inny adres IP.

Link to post
Share on other sites

Nic nie widzę na twoich zrzutach, małe literki są. Ja od INEA dostałem GPON Nokii i router tilgin, ale podłączony mam swój pod GPON TP-Link Archer AX55 bo ten tilgin ma tragiczne wifi. Ty masz Huawei sprzet więc jak masz wykupiony jakiś VOIP u nich, czego nie mają w ofercie na stronie, to używaj jak nie to zostaw w ustawieniach routera.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.07.2022 o 23:14, Anja napisał:

Witam,

 

dostawca internetu twierdzi, że nie mam przydzielonego adresu publicznego, gdyż nie występuje on w umowie, ale proszę spojrzeć na screena

Jak mam to rozumieć?

 

 

Sprawdź jaki masz adres IP na WANie routera a pod jakim widzi Cię świat. Jeśli nie masz adresu publicznego to będą to dwa różne adresy. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cooger napisał:

Sprawdź jaki masz adres IP na WANie routera a pod jakim widzi Cię świat. Jeśli nie masz adresu publicznego to będą to dwa różne adresy. 

Napisałes to samo co ja wyżej :P

 

Ja napisałem jak mniemam koleżance Anji, że według jej screena z 1-szego posta ma internet od INEA i jak potrzebuje publiczne IP to trzeba wykupić bo standardowo tego nie ma w umowie. Dostanie na maila aneks do umowy o usługe przez nich nazwaną jak na zrzucie z mojej faktury w INEA.

 

Jak nie wykupywała tej usługi to na 99% nie ma publicznego IP bo INEA w podstawowej wersji usługi daje prywatne IP.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Arnold napisał:

Napisałes to samo co ja wyżej :P

 

Ja napisałem jak mniemam koleżance Anji, że według jej screena z 1-szego posta ma internet od INEA i jak potrzebuje publiczne IP to trzeba wykupić bo standardowo tego nie ma w umowie.

To nie jest to samo.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Anja napisał:

Akurat w moim przypadku to co mam w umowie,, a co w rzeczywistości. to zupełnie co innego.

 

Masz w umowie wymienioną usługe dodatkową Zmiennego, publicznego IP? To jest w Inea usługa dodatkow, której nie ma przy podpisywaniu umowy. Zamawiając ją na infolinii Sprzedażowej przysyłaja na e-mail Aneks do umowy do tej usługi dodatkowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...