Skocz do zawartości

Jaki RTX 3060 TI kupić żeby żeby się nie psuł ?


Recommended Posts

Cześć. Jakiego producenta i model karty wybrać RTX 3060 TI aby mi jak najdłużej służył i się nie psuł ?, myślałem nad Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO GDDR6 LHR czy to będzie najlepszy wybór ?, a jeżeli nie to jaki innego producenta wybrać ?.

1 minutę temu, xylom napisał:

Cześć. Jakiego producenta i model karty wybrać RTX 3060 TI aby mi jak najdłużej służył i się nie psuł ?, myślałem nad Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO GDDR6 LHR czy to będzie najlepszy wybór ?, a jeżeli nie to jakiego innego producenta wybrać ?.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Gigabyte to świetna firma co do grafik, płyt głównych, laptopów i nie tylko.

Grafa z firmy Gigabyte będzie jednym z najlepszych opcji.

 

M. in. Gigabyte, Asus, MSI, kfa2, NVidia to dobre marki. Też można wziąć oryginalną kartę bezpośrednio od NVidii tzn. bez żadnych innych producentów.

Link to post
Share on other sites

Ja tam uważam, że pod względem jakości Asus, Evga i MSI stoją na najwyższym poziomie - ale u Evga możesz dodatkowo wykupić rozszerzoną gwarancję (do 5 i bodajże 10 lat) - i pisze to jako posiadacz Gigabyte Vision OC. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Chomik Tomek napisał:

Gigabyte to świetna firma co do grafik, płyt głównych, laptopów i nie tylko.

Grafa z firmy Gigabyte będzie jednym z najlepszych opcji.

 

Trolloujesz, prawda? Płyty główne z niedopracowanymi BIOSami, wybuchajace zasilacze i odklejajace się termopady w kartach graficznych.

 

Dobra marka, tsaa...

  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, WPRD700 napisał:

 

Trolloujesz, prawda? Płyty główne z niedopracowanymi BIOSami, wybuchajace zasilacze i odklejajace się termopady w kartach graficznych.

 

Dobra marka, tsaa...

Każdy ma swoje poglądy, Gigabyte gównem nie jest.

 

W sprawie zasilaczy to im grubo nie wyszło czy nawalili, z termopadami i z biosami to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Co do jakości kart asus, gigabyte to czy czasami któryś z tych producentów nie jest liderem awaryjności jeśli chodzi o rtx 30xx...

Tak mi się rzuciło w oczy gdzieś że najwięcej zwrotów i reklamacji ma asus jak dobrze pamiętam .

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, raiders napisał:

Co do jakości kart asus, gigabyte to czy czasami któryś z tych producentów nie jest liderem awaryjności jeśli chodzi o rtx 30xx...

Tak mi się rzuciło w oczy gdzieś że najwięcej zwrotów i reklamacji ma asus jak dobrze pamiętam .

wróżysz z fusów czy posiadasz jakieś konkretne dane , bo jeżeli tak to chętnie bym sobie przeczytał , siedzę w tym temacie od  '87r i do tej pory spotkałem się tylko z raportami na temat awaryjności dysków twardych a te o których piszesz to zapewne te od mindfactory.de (dane na temat RMA)

Link to post
Share on other sites

To nie jest tak do konca ze Asus czy Gigabyte jest dobry czy zly, kazdy z producentow ma rozne modele z danym ukladem i tak Gigabyte aorus master jest flagowcem gigabyta ale gigabyte eagle jest duzo gorszy pod wieloma wzgledami

Ta sama sytuacja np z asusem, flagowiec to Asus strix oc  natomiast asus dual omijalbym szerokim lukiem.

Wiecej na:

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Genghis Khan napisał:

To nie jest tak do konca ze Asus czy Gigabyte jest dobry czy zly, kazdy z producentow ma rozne modele z danym ukladem i tak Gigabyte aorus master jest flagowcem gigabyta ale gigabyte eagle jest duzo gorszy pod wieloma wzgledami

Ta sama sytuacja np z asusem, flagowiec to Asus strix oc  natomiast asus dual omijalbym szerokim lukiem.

 

To normalne że skoro płacisz więcej to dostajesz więcej dlatego są linie produktowe jak napisałeś wyżej , co Asusa DUAL'a miałem RTX 3060Ti OC i dokładnie ten sam odpowiednik od Gigabyte czyli Eagle 3060Ti i zapewniam Cię że różnica w samym wykonaniu to przepaść , temperatury na podobnym poziomie , kultura pracy też ale plastikowy backplate w Gigabyte za ponad 2k to jest kpina.

Link to post
Share on other sites

gigabyte gaming oc z 3 wentylatorami jest chłodny, ma metalowy tył, niezle się jeszcze kręci mimo oc, ale to zależy od sztuki, i temperatury bajka, tylko polecam mieć otwarte okno i obudowe, jeśli masz box chłodzenie, bo przy zamkniętym oknie, szybko kurz się zbiera i trzeba czyścić.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie poda idealnego modelu. To czy będzie się psuł czy, zależy również od tego jak będzie użytkowany. Czyli w skrócie jaka obudowa (cyrkulacja), jaki zasilacz, jak długo będzie pracował codziennie, jak często będzie czyszczony itp. Mogę polecić MSI Gaming Z Trio czy Asusa TUF. Mają jedne z najlepszych i najcichszych chłodzeń. Temat rzeka. Nie wiem tylko dlaczego ludzie tutaj tak polecają gigabyte przy tylu wtopach jakie zaliczyli przy kartach graficznych. Na Twoim miejscu bardziej bym się obawiał piszczących cewek bo to jest większa loteria ! 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...