Skocz do zawartości

Spadki fpsow w jednej grze


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Driveby,

Recommended Posts

Witam, od jakichś 3 dni gdy gram zdarzają mi się nagłe spadki fps'ów. Z ok. 200 spadają one na 9 po czym znów są na 200. Lag trwa z sekundę. We wszystkich innych grach nie mam takiego problemu oprócz grania w fortnite'a. Komputer jest nowy, składany był z tydzień temu. Nic nie podkręcane. Temp cpu to ok. 45 - 50 stopni podczas grania , a podczas używania przeglądarki lub po prostu bycia na pulpicie temp to od 35 - 40.
 

Procesor - i7 11700k 
Karta Graficzna - RTX 3050 Gigabyte 
Ram (2133MHz) - Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance RGB Pro 
Płyta Główna - Gigabyte Z590 AORUS MASTER 
Zasilacz - Corsair CX650F RGB 650W 80 Plus Bronze 
Chłodzenie - Chłodzenie wodne Gigabyte Aorus WaterForce 360

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, sibvlba napisał:

Ram (2133MHz) - Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance RGB Pro 

Wyjaśnij to bo nie rozumiem.

Ram masz 3200 ale ustawiony na 2133???

Jak tak to to może być przyczyną zacięć, ustaw ram w biosie na 3200.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, olo163 napisał:

Wyjaśnij to bo nie rozumiem.

Ram masz 3200 ale ustawiony na 2133???

Jak tak to to może być przyczyną zacięć, ustaw ram w biosie na 3200.

jak kupywalem to bylo napsane na stronie ze 3200 a w biosie pokazuje ze jest ustawione 2133, a boje sie podkrecac bo nigdy tego nie robilem 

Link to post
Share on other sites

He he no bo to akurat nie mogło być powodem - niższe zegary mogą co najwyżej uciąć kilka procent wydajności.

Ale na pewno ustawienie właściwych dla ramu zegarów nie zaszkodziło :-)

 

A tak w temacie to fortnite jest chyba (sorki nie gram) sieciowy? Odpal jakiś monitor sieci może tu leży problem.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli spadki wydajności dotyczą tylko jednej aplikacji to problem jest z nią, a nie z komputerem (teoretycznie może być to efekt interakcji ze sterownikiem lub dodatkowym oprogramowaniem, np. anticheat, ale się nie rozdrabniajmy). Żeby nie tracić czasu na szukanie problemów sprzętowych i teoretyczne dywagacje, wejdź na forum gry i zobacz, czy po ostatniej aktualizacji ludzie nie skarżą się na podobne problemy. Aktualizacja softu to najczęstsze źródło problemów, w tej kwestii d... dawały duże, poważne firmy, więc małe firmy robiące gry też mają prawo.

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Barszczu napisał:

He he no bo to akurat nie mogło być powodem - niższe zegary mogą co najwyżej uciąć kilka procent wydajności.

Ale na pewno ustawienie właściwych dla ramu zegarów nie zaszkodziło :-)

 

A tak w temacie to fortnite jest chyba (sorki nie gram) sieciowy? Odpal jakiś monitor sieci może tu leży problem.

Potem sprawdzę bo nie jestem teraz w domu i dam znać 

36 minut temu, Driveby napisał:

Jeśli spadki wydajności dotyczą tylko jednej aplikacji to problem jest z nią, a nie z komputerem (teoretycznie może być to efekt interakcji ze sterownikiem lub dodatkowym oprogramowaniem, np. anticheat, ale się nie rozdrabniajmy). Żeby nie tracić czasu na szukanie problemów sprzętowych i teoretyczne dywagacje, wejdź na forum gry i zobacz, czy po ostatniej aktualizacji ludzie nie skarżą się na podobne problemy. Aktualizacja softu to najczęstsze źródło problemów, w tej kwestii d... dawały duże, poważne firmy, więc małe firmy robiące gry też mają prawo.

Napisałem na dwóch forach i czekam na odpowiedzi. Jak będziecie coś to dam znac 

Link to post
Share on other sites

koledzy wyżej mają racje problemem jest fortnite po ostatniej aktualizacji najpierw wywalało mnie co troche do pulpitu potem pokazywało że najnowszy sterownik amd jest problemem a teraz mam to co ty z 400 fps potrafi zleciec do 20 i przycinki sekundowe  gram na qhd na 6800XT 16 GB  więc nie dziwie się że ty na 4 gb masz takie jazdy

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, pawluto napisał:

A w ustawieniach nie można ustawić tak jak w Warzone - ilość klatek min i max ???

Ustaw na min 90 max 100 i tyle - granie na takich ustawienia jest bezstresowe.

to kolega w tej grze daje efekty odwrotne przynajmniej u mnie jak ustawie ciągłe 120 fps bo mam w qhd odświerzanie 120 hz to dopiero robi sie dramat

u mnie pomaga otwieranie gry w nizszej rozdzielczości  w oknie i po otwarciu gry maxymalizowwanie z włączonym fsr

Link to post
Share on other sites

to co zostaje nam czekać aż epic cos zrobi czy jak? @iro71

 

 

 

 

Dobra, pytałem sie na na discordzie i duzo osob ma ten problem wiec wina gry(optymalizacja). Temat uważam za zamknięty. Dziękuje kazdemu za pomoc i włożony czas 

Edytowane przez sibvlba
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...