Skocz do zawartości

AMD Phenom II X4 965 czy ma dość mocy?


Recommended Posts

Witam

Planuje zmienić kompa i mam pytanie czy taki zestaw będzie ze sobą dobrze współpracował i czy karta graficzna zostanie w pełni wykorzystana? Mam na myśli:

Procesor AMD Phenom II X4 965 BOX 3,4Ghz BE oczywiście na standardowych ustawieniach bez OC , oraz Karta Asus HD6950 1GB DDR5/256bit EAH6950 DCII.

Z tego co wyczytałem na necie to procesor jest całkiem dobry ale nie wiem czy starczy dla tak mocnej grafiki. Jeśli nie to jaki powinienem kupić procesor?

Prosze jeszcze o podpowiedź jaki zasilacz kupić dla takiego zestawu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Planuje zmienić kompa i mam pytanie czy taki zestaw będzie ze sobą dobrze współpracował i czy karta graficzna zostanie w pełni wykorzystana? Mam na myśli:

Procesor AMD Phenom II X4 965 BOX 3,4Ghz BE oczywiście na standardowych ustawieniach bez OC , oraz Karta Asus HD6950 1GB DDR5/256bit EAH6950 DCII.

Z tego co wyczytałem na necie to procesor jest całkiem dobry ale nie wiem czy starczy dla tak mocnej grafiki. Jeśli nie to jaki powinienem kupić procesor?

Prosze jeszcze o podpowiedź jaki zasilacz kupić dla takiego zestawu. Pozdrawiam

 

Myślę, że nie powinno być problemów. A powiedz jeszcze ile masz kaski na wydatki ?
Link to post
Share on other sites

chciał bym sie zmieścić w kwocie 2300zł ale do tego dochodzi jeszcze płyta główna, pamięć, zasilacz i obudowa.

 

Na jakim windowsie siedzisz? 64 bit czy 32? Bo jezeli 64 to będziemy szukać czegoś koło 4 gb Edytowane przez Pikawka
Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 399 zł

Płyta główna: MSI 870-C45 /AMD870/ 210 zł

Wentylator: SilentiumPC Fortis HE1225 130 zł

Pamięć RAM: Crucial 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 110 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 135 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI 859 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza) 125 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 600W 239 zł

Suma: 2297 zł brutto

 

Jeżeli ten dysk co obecnie masz jest dość dobry, to można zrezygnować z F3

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

Mam AMD Phenom II X4 965 Black Edition, procek sprawuje się bardzo dobrze lecz koniecznie musisz zmienić chłodzenie do niego z BOX'owego bo jest za głośne.

Grafikę będę kupował Asus HD6950 2GB, wybieram 2 GB dlatego, że tą grafikę można zmienić na model wyższy HD6970 poprzez wgranie biosu z modelu HD6970. Przez tą zmianę zachowasz 400 zł w kieszeni, bo 6970 kosztuje 1400zł a 6950 950zł. Co do całego zestawu co podałeś to weź zasilacz Corsair 650W [CMPSU-650TXV2EU] - 315zł, jest wart tej ceny. Następnie wybierz jaka Ci odpowiada płyta główna i wejdź na stronę producenta, tam do tego modelu producent napisał jakie kości kupić żeby było kompatybilne inaczej mówiąc podaje modele pamięci RAM zalecane do tej płyty głównej. Jak potrzebujesz w tym pomocy to pisz coś doradzę. Obudowę wybierz taką która ma dobre możliwości do chłodzenia i do której będzie można w razie czego wmontować wentylatory 120mm lub 140mm.

Edytowane przez CrEan
Link to post
Share on other sites

Grafikę będę kupował Asus HD6950 2GB, wybieram 2 GB dlatego, że tą grafikę można zmienić na model wyższy HD6970 poprzez wgranie biosu z modelu HD6970

 

Powodzenia... Teraz juz nie ma opcji na modowanie tej karty bo juz nie ma wersji z dwoma biosami.. chyba ze kupujesz jakiegoś pewniaka a druga sprawa 1Gb tez sie spokojnie odblokowywały

Link to post
Share on other sites

Powodzenia... Teraz juz nie ma opcji na modowanie tej karty bo juz nie ma wersji z dwoma biosami.. chyba ze kupujesz jakiegoś pewniaka a druga sprawa 1Gb tez sie spokojnie odblokowywały

 

Wymóg do odblokowania na wyższy model to 2GB pamięci i dual-bios te karty się jeszcze sprzedają za 940 zł.

Link to post
Share on other sites

Kto ci nagadał takich głupot ze 2GB to jest wymóg do tego?!

 

W którymś z testów to czytałem jak krok po kroku to przerabiali. 2GB musi być z tego względu iż model 6970 ma też tyle pamięci i to jest ten warunek z 1GB to się nie uda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...