Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna za ok. 200 zł


Recommended Posts

Cześć rozglądam się za klawiaturą Mechaniczną. Tak jak podałem w tytule i poniżej, w kwocie około 200 zł. Rozmiar jaki mnie najbardziej interesuje to TKL czyli bez numpada Póki co najbardziej do gustu przypadła mi SPC gear g630k onyx. Wcześniej jeszcze myślałem na Atax pro, ale ten kurx wypada chyba gorzej jeśli chodzi o jakość wykonania. Byłbym wdzięczny jakbyście pomogli dokonać mi wyboru i coś podpowiedzieli, pozdrawiam ;)

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli to ma być twój pierwszy mechanik to koniecznie poczytaj coś o rodzajach przełączników (red, blue, brown itd) i dobierz coś odpowiedniego do swoich zastosowań i tolerancji hałasu. Co do Modecoma to miałem pełnowymiarowego Hammera i też sobie chwalę, ok. 3 lat działał bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, koza32199 napisał:

Cześć rozglądam się za klawiaturą Mechaniczną. Tak jak podałem w tytule i poniżej, w kwocie około 200 zł. Rozmiar jaki mnie najbardziej interesuje to TKL czyli bez numpada Póki co najbardziej do gustu przypadła mi SPC gear g630k onyx. Wcześniej jeszcze myślałem na Atax pro, ale ten kurx wypada chyba gorzej jeśli chodzi o jakość wykonania. Byłbym wdzięczny jakbyście pomogli dokonać mi wyboru i coś podpowiedzieli, pozdrawiam ;)

 

Polecam SPC Gear GK630K Pudding Tournament Kailh Brown RGB (SPG060) na brązowych przełącznikach - najcichsze,które i tak się wyrobią i są głośniejsze po czasie.

Wybierz sobie z puddingami czarny lub biały - razi okropnie w nocy i trzeba zmniejszyć podświetlenie.Ogólnie klawiaturki g630k bardzo fajne,dobrze pracują i mają świetne podświetlenie,które można dostosować pod własne widzimisie.

 

IMG20220226135840.jpg

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.06.2022 o 12:52, Tiamina napisał:

Polecam SPC Gear GK630K Pudding Tournament Kailh Brown RGB (SPG060) na brązowych przełącznikach - najcichsze,które i tak się wyrobią i są głośniejsze po czasie.

Wybierz sobie z puddingami czarny lub biały - razi okropnie w nocy i trzeba zmniejszyć podświetlenie.Ogólnie klawiaturki g630k bardzo fajne,dobrze pracują i mają świetne podświetlenie,które można dostosować pod własne widzimisie.

 

IMG20220226135840.jpg

Puddingi, ale dla mnie białe to najładniejsze keycapy na świecie <3

Link to post
Share on other sites

W sumie mam dwa zarzuty do tej klawiatury.
1. Ma ona trochę metaliczny dźwięk to chyba za względu na aluminiowy wierzch
2. Odnoszę wrażenie że te przełączniki działają trochę szorstko/sucho. Mam do porównania gaterony yellow i tamte działają gładziej/płynniej wiem, że są to switche liniowe ale jest lepsze uczucie pod palcem właśnie takiej gładkości, nie mówie tu o tym guzku w brownach, tylko raczej o ogólnej gładkości.

Czy to jest normalne zachowanie tej klawiatury czy może oznaczać to jakiś defekt/wadę?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...