Skocz do zawartości

Samoczynne wyłączanie / odświeżanie aplikacji, awarie w przeglądarce.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam, mam następujący problem: Od jakiegoś czasu, nagle aplikacje takie jak Photoshop, Slack, przeglądarki Chrome oraz Firefox, oraz inne narzędzia w których pracuję, zaczęły się zawieszać i momentalnie wyłączać. W przeglądarkach czasami wskakuje awaria karty i muszę ją odświeżyć, czasami robi się czarne tło w oknie przeglądarki po czym za chwile się wyłącza i po ponownym uruchomieniu muszę przywracać karty. To samo Photoshop - w czasie pracy nagle wyłącza się. Czasami wywala całe Creative Cloud. Nawet po utworzeniu raportu w HWiNFO, aplikacja wyłączyła się gdy przełączałem się między opcjami. Czasami towarzyszy temu informacja, że aplikacja uległa awarii i mam wysłać raport. Nie zmieniałem nic w konfiguracji, zaczęło się to robić samoczynnie. Zainstalowałem Malwarebytes - nic nie znalazło. Avast też nie krzyczy. Zaktualizowałem Windowsa - nic nie pomogło.

 

1.Konfiguracja komputera: raport w załączniku

 

2.System operacyjny: j.w

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: nic nie robiłem. Pojechałem na ulrop na kilka dni, wróciłem do pracy i nagle zaczęło się wszystko sypać.

 

4.Używany program antywirusowy: Avast

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Instalacja Malwarebytes i update windowsa

 

6.Informacje dodatkowe: nie korzystam z piratów, wszystko jest licencjonowane na firmę.

DESKTOP-L4PGHR6.HTM

Link to post
Share on other sites

To jeden moduł, ale chyba dobry trop z ramem. Dziś dołożyłem drugie 16GB i zwiększyłem dodatkowo pamięć wirtualna, póki co przez 15 minut testów było spokojnie. Zobaczę w poniedziałek w godzinach pracy przy włączonych kilku aplikacjach. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.06.2022 o 20:14, zbiku90 napisał:

Dyski wyglądają ok. Podejrzana w taki wypadku jest pamięć RAM, do przetestowania np. memtest, najlepiej obydwa moduły pojedynczo.

Po całym dniu pracy, wychodzi na to, że to faktycznie był ram. Dawno praca nie przebiegła tak spokojnie jak dzisiaj :) Dzięki za trop.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...