Skocz do zawartości

SPADŁA WYDAJNOŚC KOMPUTERA PO WYMIENIENIU NA NOWE CZĘŚĆI


Recommended Posts

Cześć pisze w takiej sprawie, że jakiś czas temu (1 miesiąc) wymieniłem płytę główną oraz procesor (i5 6400 na i7 10700F, oraz H110M PRO-VD na Bazooka B560M). Kiedy odpaliłem komputer musiałem i tak się męczyć, ponieważ ciągle przekierowywało mnie do biosu, więc zainstalowałem system windows z pendrive. Gdy odpaliłem różne gry to zauważyłem, że klatki są mniejsze niż przed wymianą. Nie jestem specjalistą od komputerów, oraz ich składania, ale myślę, że coś zrobiłem źle. Mogę podesłać parametry dotyczące karty graficznej (gtx 1060 6gb, procesora i innych podzespołów). Bardzo nalegam o pomoc, z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Już się robi!

21 minut temu, MiK napisał:

Wklej mi wynik z 3dmark time spy. Napisz specyfikacje w tym zasilacz. 

Specyfikacje:

Procesor: i7-10700F CPU 2.90GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

pamięć ram: Kingston FURY Beast 8GB 2666 CL16
zasilacz: Antec VP 500W

46 minut temu, MiK napisał:

Wklej mi wynik z 3dmark time spy. Napisz specyfikacje w tym zasilacz. 

 

asadsads.PNG

Edytowane przez bartusiek
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, bartusiek napisał:

Już się robi!

Specyfikacje:

Procesor: i7-10700F CPU 2.90GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

pamięć ram: Kingston FURY Beast 8GB 2666 CL16
zasilacz: Antec VP 500W

 

asadsads.PNG

W teście "mieszanym" procek chodzi Ci poniżej 1 GHz czasami o_O , jakie masz temperatury na CPU ? pamięć masz w 1 kości ? (single channel) 

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
Teraz, cyna76 napisał:

W teście procesorowym procek chodzi Ci poniżej 1 GHz czasami o_O , jakie masz temperatury na CPU ? pamięć masz w 1 kości ? (single channel) 

Jeżeli komputer jest w stanie spokoju, słuchanie muzyki, rozmawianie na komunikatorze to temperatura wynosi 47, do 57. Kość jest dual channel

1 minutę temu, MiK napisał:

Zasilacz ile ma lat?

6 lat już będzie

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, bartusiek napisał:

Jeżeli komputer jest w stanie spokoju, słuchanie muzyki, rozmawianie na komunikatorze to temperatura wynosi 47, do 57. Kość jest dual channel

6 lat już będzie

jedna kość nie może być dual channel , pojedyncza to single channel , dwie to dual channel 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

Masz pojedynczą kość 8/16 GB zainstalowaną? 

mam 2 kości po 8 gb

Teraz, cyna76 napisał:

jedna kość nie może być dual channel , pojedyncza to single channel , dwie to dual channel 

tak, tak mam 2 kości podłączone na slotach 2 i 4

4 minuty temu, Rebelmind napisał:

Masz pojedynczą kość 8/16 GB zainstalowaną? 

 

A ja mógłbym prosić żebyś puścił Cinebench R23? 

tylko pobiorę i mogę puśćić.

Edytowane przez bartusiek
Link to post
Share on other sites
Teraz, bartusiek napisał:

tak

tak, tak mam 2 kości podłączone na slotach 2 i 4

ok , odpal Cinebench R20 albo R23 tak jak pisał Rebelmind i obserwuj temperaturę CPU

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, bartusiek napisał:

okej, przez jaki czas mam obserwować temperaturę?

Do momentu kiedy się zakończy generowanie sceny i będziesz miał wynik . Odpal CPU (multi-core) , najlepiej gdybyś też mógł sprawdzić z jakim zegarem chodzi CPU podczas tego testu. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, cyna76 napisał:

Do momentu kiedy się zakończy generowanie sceny i będziesz miał wynik . Odpal CPU (multi-core) , najlepiej gdybyś też mógł sprawdzić z jakim zegarem chodzi CPU podczas tego testu. 

z tego co widzę, zegary od #0 do #7 chodzą tak samo.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, bartusiek napisał:

jakiś czas temu (1 miesiąc) wymieniłem płytę główną oraz procesor (i5 6400 na i7 10700F, oraz H110M PRO-VD na Bazooka B560M)

System do zaorania i postawienia no nowo. Ja wiem że to droga przez mękę ale przeważnie tak jest szybciej niż dochodzić i szukać co jest nie tak.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, zbiku90 napisał:

System do zaorania i postawienia no nowo. Ja wiem że to droga przez mękę ale przeważnie tak jest szybciej niż dochodzić i szukać co jest nie tak.

czyli radzisz, żebym co zrobił? jeżeli możesz wytłumaczyć.

Edytowane przez bartusiek
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, bartusiek napisał:

z tego co widzę, zegary od #0 do #7 chodzą tak samo.

mianowicie ? wynik powinien oscylować w granicach 12200pkt w CBr23

Link to post
Share on other sites

Albo coś źle zamontowałeś albo chłodzenie boxowe od Intela to kpina z klienta, poszperaj w internecie jak wyglądają temperatury Twojego CPU na boxowym chłodzeniu , ja nie jestem w temacie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...