Skocz do zawartości

Hałas podczas uruchamiania komputera


Recommended Posts

Na krótko, ale wydaje bardzo głośny dźwięk i jest to dość irytujące. Wydaje mi się iz jest to spowodowane wentylatorem zasilacza ale nie mam 100 pewności. Chyba iz jest to problem z ustawieniem kompa w biosie
Trochę tak, jakbyś na 3 sekundy włączył odkurzacz i po 3 sekundach go wyłączył - bardzo duży rozrzut wydobywającego się dźwięku, bo później jest już bardzo cicho.

Raczej nie: karta graficzna (hałasuje raczej w inny sposób, poza tym w spoczynku ma 35% mocy i raczej wentylator nie ma takiej mocy).
Wyłączyłem wentylatory obudowy,  wyjąłem nawet hdd - odpaliłem tak kompa i dalej buczy na starcie. Zasilacz kupiłem bo padł mi stary Tagan ten chodził przez 4 miechy w starym kompie nic takiego nie miało miejsca a gdy nie dawno zmieniałm kompa na nowego bum...dodam nic nie jest podkręcone wgrany tylko nowy bios w starym tez tak było!)

Czy w każdym zasilaczu tego producenta wentylator rozpędza się do maksimum podczas uruchamiania komputera?


Moja specyfikacja sprzętowa:

płyta msi b550 gaming plus
procek ryzen 3600 + chłodzenie Fera 5
zasilacz silentiumpc vero m3 600w
dysk plextor m9peg 256gb m2 (na nim jest windows) + hdd seagate 500gb
windows 10 home
karta graficzna geforce 960
obudowa be quiet pure base 500dx
Pamięć Ram PNY XLR8 32gb 3200mhz (2x16gb)

Link to post
Share on other sites

Obstawiam na wentylator na radiatorze CPU ,wyłącz komputer przytrzymaj wentylator  palcem i go załącz (metoda łopatologiczna) , ogólnie wentylatory podczas startu komputera są rozkręcane do dużo wyższych wartości niż normalnie pracują (te podłączone bezpośrednio pod mobo).  Co to wentylatora w zasilaczu to się nie wypowiem bo nie kupuje sprzętu od SPC , może jakiś inny posiadacz Ci pomoże.

Edytowane przez cyna76
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...