Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z wyżej wymienioną kartą. Wykrycie karty jak i instalacja sterowników przebiega bez problemów , moją uwagę zwraca już brak charakterystycznego dla Xonarów dźwięku "PSTRYK" podczas ładowania Łindołsa . Podczas mocnego pogłośnienia w mikserze słychać takie dziwne buczenie. Oddałbym na gwarancję układ, ale zagubiłem paragon, a z plombą która jest na karcie nic zdziałam. Może Pan Pawel ASUS Support podsunie mi pomysł jak ją reanimować, może jest jakiś bios do tej karty ?

 

Instalacja różnych wersji sterowników, nawet tych nieoficjalnych na dwóch innych płytach głównych.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Charakterystyczny pstryk to zmiana stanu przekaźnika - zjawisko normalne i obecne na każdym z Xonarów.

 

Bez dowodu zakupu niestety nie ma możliwości złożenia reklamacji na urządzenie.

 

Sprawdź czy to buczenie ma miejsce również na słuchawkach. Na Supporcie jest aktualizacja dla PLX'a, nie wiem czemu w tym momencie wyświetla się tylko dla XP'ka - jest wspólna dla wszystkich systemów - sprawdź tę kwestię. Sprawdź czy Xonar będzie zachowywał się tak samo po przełożeniu do innego ze złącz PCIE.

 

http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DX/#download

Link to post
Share on other sites

Bios zaktualizowany , ale znów bez dźwięku i tego" PSTRYK".Choć teraz żadnego buczenia nie ma. Nie mam innej możliwości przełożenia karty bliżej grafiki, a to jest właśnie przyczyną problemu, który się pojawił na poprzedniej płycie. Podejrzewam raczej uszkodzenie elektroniczne , może jak jakimś cudem znajdę paragon po zareklamuję.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...