Skocz do zawartości

Problem z pamięcią ram w laptopie Asus


Recommended Posts

Mam laptopa Asus r504za-bq066t z wbudowaną pamięcią 4gb ram i postanowiłem dołożyć kość ponieważ jest jeden slot z wolnym miejscem i kupiłem ram 8gb 2400MHz i tu pojawiła się niespodzianka po włożeniu i włączeniu laptopa nie ma obrazu(brak dostępu do biosu) da się jakoś to naprawić czy powinienem kupić inną pamięć? Bios jest zaktualizowany do najnowszej wersji 313 dostępnej na stronie asusa.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, snake_ napisał:

W sklepie x-kom ten model ma rozbudowaną pamięć do 12 GB więc jakoś powinno zadziałać, próbowałem włączać laptopa z dołożoną pamięcią parę razy i za którymś razem zawiesił się przy starcie na ekranie z napisem Asus i ładowaniem systemu

 Nie zawsze to co piszą jest zgodne z rzeczywistością. Spróbuj kupić moduł 4 GB i musi odpalić z 8 GB RAMu a jak nie to coś z laptopem

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jarrino napisał:

Spisz dokładnie dane z tej co jest i poszukaj takiej samej. Ja tak zrobiłem też w Asusie...

Informacje z programu cpu-z to wielkość wbudowanej pamięci 4GB 2400MHz timingi CL17-17-17-39, a kupiona pamięć ma wielkość 8gb 2400MHz i CL17-17-17-39.

 

.

 

Link to post
Share on other sites

Ja widzę takie rozwiązania :
Kupiona kość 8gb jest uwalona, sprawdź ja na innym laptopie memtestem.

Druga opcja łapek nie ogarnia zestawu 4+8 .
Jak masz możliwość to sprawdź 4+4 jak nie ruszy to coś ze slotem.

A tak na marginesie pamięci różnych producentów potrafią się 'gryźć" pomimo tych samych parametrów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.06.2022 o 13:57, raiders napisał:

Ja widzę takie rozwiązania :
Kupiona kość 8gb jest uwalona, sprawdź ja na innym laptopie memtestem.

Druga opcja łapek nie ogarnia zestawu 4+8 .
Jak masz możliwość to sprawdź 4+4 jak nie ruszy to coś ze slotem.

 

 

W dniu 16.06.2022 o 21:11, Chomik Tomek napisał:

 Nie zawsze to co piszą jest zgodne z rzeczywistością. Spróbuj kupić moduł 4 GB i musi odpalić z 8 GB RAMu a jak nie to coś z laptopem

Dziś odebrałem i włożyłem kość 4GB i wszystko działa. jest jakaś opcja sprawdzenia sprawdzenia tamtej kości ram 8GB bez laptopa z ddr4?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...