Skocz do zawartości

Obudowa i zasilacz do ~800zł


Recommended Posts

Potrzebuję obudowy i zasilacza do nowego buildu. Wstępnie wyznaczyłem budżet po 400zł na każde, w miarę płynny.

Zasilacz:

- założenie to 12600K(F) podkręcony na ile krzem pozwoli + 3070, więc solidne 650W chyba da radę?

- ubercichy być nie musi, byle nie huczał jak odrzutowiec

- przynajmniej półmodularny

- 400zł to raczej będzie ta dolna granica, nie? Co jak co, ale na zasilaczu nie chcę nadmiernie oszczędzać, choć też przepłacać mi się nie uśmiecha

Obudowa:

- coś schludnego, bez przekombinowanych, kosmicznych designów, ale za to z oknem. Ledy dopuszczalne, ale nie niezbędne.

- przyzwoity przewiew, żeby się nie gotowało w środku

- chłodzenie będzie raczej powietrzne, Dark Rock albo coś od Noctuy, więc żeby weszło

- karty jeszcze nie mam, ale fajnie jakby obudowa nie ograniczała mnie do tych najkrótszych

- miałem na oku BQ Pure Base 500, ale nie wiem jak z przewiewem, daje radę?

-wymiary zewnętrzne są w zasadzie bez znaczenia w granicach rozsądku, dopóki nie będzie rozmiarów małego motocykla, dopóty może być.

 

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza, to oglądnij to:

 

W dniu 16.06.2022 o 19:02, CzarnyChleb napisał:

- miałem na oku BQ Pure Base 500, ale nie wiem jak z przewiewem, daje radę?

Zwykła nie, ale 500 DX to już inna bajka - pojemnie, cicho i przewiewnie :) Trochę ostatnio podrożała, ale ogólnie to dobra obudowa. Tyle tylko, że 5 setek 

 

Z tańszych konstrukcji (tak aby na PSU wincyj zostało), to SPC Ventum też wygląda sensownie:
https://proline.pl/silentiumpc-ventum-vt2-tg-spc289-p7115665

 

Wg specyfikacji kartę upchasz do 290 mm (więc niektóre 3 wentylatorowe odpadają) i na cpu do 159 mm, czyli prawie wszystkie coolery do cpu, poza już największymi monstrami np Noctua NH-D15 może mieć problem by wejść, bo oficjalnie wysokość to 161 mm.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.06.2022 o 19:02, CzarnyChleb napisał:

Potrzebuję obudowy i zasilacza do nowego buildu. Wstępnie wyznaczyłem budżet po 400zł na każde, w miarę płynny.

Zasilacz:

- założenie to 12600K(F) podkręcony na ile krzem pozwoli + 3070, więc solidne 650W chyba da radę?

- ubercichy być nie musi, byle nie huczał jak odrzutowiec

- przynajmniej półmodularny

- 400zł to raczej będzie ta dolna granica, nie? Co jak co, ale na zasilaczu nie chcę nadmiernie oszczędzać, choć też przepłacać mi się nie uśmiecha

Solidne 550W daje bez problemu radę.

 

W dniu 16.06.2022 o 19:02, CzarnyChleb napisał:

Obudowa:

- coś schludnego, bez przekombinowanych, kosmicznych designów, ale za to z oknem. Ledy dopuszczalne, ale nie niezbędne.

- przyzwoity przewiew, żeby się nie gotowało w środku

- chłodzenie będzie raczej powietrzne, Dark Rock albo coś od Noctuy, więc żeby weszło

- karty jeszcze nie mam, ale fajnie jakby obudowa nie ograniczała mnie do tych najkrótszych

- miałem na oku BQ Pure Base 500, ale nie wiem jak z przewiewem, daje radę?

-wymiary zewnętrzne są w zasadzie bez znaczenia w granicach rozsądku, dopóki nie będzie rozmiarów małego motocykla, dopóty może być.

BQ Pure Base 500 była mega fajną obudową do 350zł a w promce za 300.Ale ma jeden minus,okropnie ciasna przy wieżowcu,dlatego polecam cokolwiek wybrać z full tower.

 

 

 

P1110411.JPG

Link to post
Share on other sites

"

- 400zł to raczej będzie ta dolna granica, nie? Co jak co, ale na zasilaczu nie chcę nadmiernie oszczędzać, choć też przepłacać mi się nie uśmiecha

Obudowa:" %-)

Do 3 stówek kupisz zasilacz który podoła temu sprzętowi. Polecam jak już dłuższy czas coś od SS, jak wyżej 550W powinno być aż nad to.

Chyba że "założenie to 12600K(F) podkręcony na ile krzem pozwoli " będzie chłodzony za pomocą freonu lub azotu wtedy możesz pomyśleć o czymś mocniejszym. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...