Skocz do zawartości

Wkurzające ubuntu


Recommended Posts

ok, pobieram teraz live cd to nagram na plytke.

 

//EDIT

 

ok, sformatowalem dysk na system ntfs teraz czyta ladnie plytke live cd ubuntu natomiast windows 7 nie czyta wyskakuje czarny ekran "bootmgr is missing nie czyta plytki z win7 wiec nie moge naprawic

Edytowane przez YankesPL
Link to post
Share on other sites

Znaczy to tylko tyle, że coś płyta win7 nie wchodzi. Sprawdź na innym komputerze, czy tam się instalator uruchamia.

 

Na drugim kompie płyta śmiga aż miło zupełnie nie mam pojęcia czemu tu nie. A płytka z ubuntu na złość śmiga.

Dzwoniłem wczoraj do serwisu sami też nie wiedzieli co zrobić mają zadzwonić w pon.

 

EDIT

 

Udało sie uruchomić jakoś płytkę przez wine z ubuntu ale gdy daje Zainstaluj... pokazuje sie tlo win7 i komunikat "System windows nie moze utworzyc wymaganego folderu instalacji" kod bledu 0x8007007A

 

EDIT 2

 

Moze pochrzanilem cos z partycjami sam juz niewiem.

 

http://s2.ifotos.pl/img/zrzutekra_hsxpawn.png

Edytowane przez YankesPL
Link to post
Share on other sites

Przez Wine to bez sensu. Bardzo dziwna sprawa, nawet winxp z drajwerami SATA (winlite) widział wydzielone partycje ubuntu (tyle, że nie widział co na nich) i mógł spokojnie się zainstalować, a przecież Win 7 to nowocześniejszy system. Ustaw flagę boot na sda1 przez GPARTED (albo inny manager) i odpal jeszcze raz dvd z win7. No chyba, że już tam jest boot to tym bardziej powinno bezproblemowo śmigać. BTW po co 10GB swapa? :>

Link to post
Share on other sites

Nie mam już siły męczyc się z nim dzisiaj sobie odpuszczam sprubuje jutro rano.

 

1.sda1 jest ustawiony na boot.

2.swap 10GB? nie ja instalowalem ubuntu.

 

EDIT

 

Uff!!! Udało się!

Dziś z rana wsadzam płytkę do napędu instalacja się uruchomiła win7. Lol sam nie wiem więc co było przyczyną.

Mimo wszystko dzięki wszystkim a w szczególności promilus'owi który udzielał się najwięcej. :)

Edytowane przez YankesPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...