Skocz do zawartości

Zabezpieczenie rozbitego wyświetlacza s8


Recommended Posts

Cześć. Potrzebowałbym porady. W jaki sposób najlepiej zabezpieczę rozbity ekran w Galaxy S8? Ekran jest lekko zaokrąglony. Chodzi o to, żeby nie było czuć pod palcami ostrych krawędzi i żeby telefon nie zalał się przy pierwszym kontakcie z deszczem. Co będzie lepsze: szkło hartowane (o ile jest takie z zaokrąglonymi brzegami), folia-szkło czy folia hydrożelowa? Kiedyś miałem takie zaokrąglone szkło i większego badziewia nie widziałem i odkleiło się po niecałym dniu – ale to było kilka dobrych lat temu, więc technologia mogła się zmienić.

Drugą rzeczą jest to, że na krawędzi ekranu jest ubytek. Zakładam, że pewnie przez to nic nie będzie mi się trzymać na ekranie. Czym mógłbym wypełnić ten ubytek (ale tak żebym to potem w razie konieczności mógł usunąć)? Widziałem że są takie szkła hartowane w płynie, ale one tworzą nano powłokę, więc mi tego chyba nie wypełnią? Jakimś płynem do naprawy szyb? Klejem na który klejone są ekrany? Jakimś sylikonem? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i mógłby mi coś podpowiedzieć. Będę wdzięczny. : )

Wymiana szkła to pewnie wyszłaby z 300 złotych? A do tego jeszcze tył jest też trochę sfatygowany, więc chyba się nie opłaca?

 

 

20220609_230838.jpg

20220609_230948.jpg

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Wymiana wyjdzie najlepiej, bo niczym tego nie zakleisz. Folia czy szkło, jak nie pokryje podłoża w 100%, to zaraz się odklei lub zwyczajnie dostanie się tam kurz.

Żona kupiła jakieś szkło hybrydowe z folią, większego badziewia nie było. Rysy w zamykanym etui pojawiły się po dniu użytkowania w domu i wygląda gorzej od mojej 2 letniej oryginalnej folii na OnePlus.

Tak więc polecam szkło, bo jak kupisz lepszej jakości model, a nie najtańszy na rynku, to ładnie przylega nawet do zagiętych krawędzi. Można też znaleźć szkła z klejem UV, ładnie zabezpiecza przed bąblami powietrza czy kurzem przy krawędziach. No i zwróć uwagę, żeby jednak było w 100% przezroczyste, a nie z ramkami, bo ani to ładne, ani praktyczne. 

Osobiście jestem zwolennikiem folii od producenta, nie odstaje od ekranu, a o upadek się nie martwię, bo jeszcze nigdy nie stłukłem telefonu. Jednak jak masz skłonności do uszkodzeń, to nie jest to optymalne rozwiązanie.

 

Pierwszym krokiem jest jednak wymiana szkła wyświetlacza. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...