Skocz do zawartości

1050ti idzie na emeryturę kto ją zastąpi?


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Po dość długiej przerwie od gier coś mnie ostatnio naszło... i chciałem pograć w nowsze tytuły.

Kupiłem nawet Cyberpunka, Horizon itp.

Niestety, zapomniałem że mój komp ma już parę lat (czyli "wieczność" dla sprzętu) i część rzeczy już niedomaga.

 

Tak narodziła się potrzeba wymiany grafiki.

 

Od razu dodam - nie będę grał na full detalach Itp gdyż mój monitor na to nie pozwoli (mam stare Eizo full HD) więc nie ma co przesadzać. Pełna konfiguracja powinna być w podpisie.

 

Stąd pytanie - na co warto zmienić posiadaną kartę graficzną (1050ti) żeby pociągnęła nowsze gry (może nie na najniższych ustawieniach ale na średnich) ?

 

W grę wchodzą raczej nówki gdyż przy moim szczęściu zaraz trafię na jakiś szrot.

 

Budżet - planowałem zmieścić się w 2.000 zł ale tak oglądam i oglądam i dochodzę do wniosku że trzeba jeszcze z tysiąca dołożyć.

Tylko rodzi się tu pytanie - 3060ti a może 3070?

Amd raczej odpada.

 

No i musi to działać z moją nie najnowszą płytą główną...

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jeżeli sygnaturka aktualna to nie masz sie czym przejmować - z płytą główną i zasilaczem zadziałają wszystkie wymienione karty. profilaktycznie można by zaktualizowac bios, ale chyba nie jest to absolutnie konieczne. 

 

3060ti jest obecnie akurat z lekkim zapasem do 1080p. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg najnowszych przecieków karty pozycjonowane w segmencie xx70 z nadchodzącej generacji Ada Lovelace powinny pojawić się przełom listopada i grudnia 2022. Wtedy też można by było liczyć na systemowe obniżki przytoczonego 3070 w okolice Twojego budżetu (~3000 pln) w sklepach. 

 

Moja szklana kula mówi, że RTX 4070 NIE BĘDZIE do dostania poniżej 3500 pln (MSRP 3070), stawiam bardziej ceny z czwórką z przodu. 

 

RTX 4060, który bankowo będzie się bujał w widełkach 2500+ pln to zaś Q1 2023. Chcesz nufffke sklepową w okolicach 3000 pln? Nadal 3060 Ti (teraz) lub czekasz na obniżki 3070. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Wezmę 3060ti.

Pojawiło się trochę 3070 niewiele ponad 3k ale takie z "niższej półki" więc wolę chyba lepsza 3060ti niż "słabszą" 3070.

 

Chciałem Aourus elite ale trochę szkoda przepłacać jakieś 400 zł.

Druga opcja to była Gigabyte 3060ti oc pro ale jakieś problemy z dostępnością albo cena (w nie chcę kupować w sklepie "krzak").

 

Zdecyduje się w takim razie na MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming Z Trio 8GB LHR.

Dobry wybór?

 

 

Link to post
Share on other sites

Gaming Z Trio - bardzo dobry wybór. Pamiętaj, że przy wybranych modelach Gigabyte (all oprócz Vision bodajże) masz rozszerzoną gwarancję - co mam wrażenie powinno być istotne dla Ciebie. 

 

Podobna ofertę ma jeszcze tylko Evga, gdzie możesz dokupić rozszerzenie gw za niewielką dopłatę. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobry model - lepsze będa tylko MSI z serii Suprim X (chociaż nie dam sobie głowy uciąć czy 3060ti w tej edycji występuje) i Asusy Strix. Jednak 306y0ti to nie jest nie wiadomo jaki piec więc Trio będzie fpytkę :

 

Na jakiś czas w 1080p będzie spokój, nawet jakbyś wymienił monitor na taki z wyższym odświeżaniem i gsync. 

Link to post
Share on other sites

3060ti to spokojnie podstawowa karta pod 1440p, w 1080p 60hz to overkill, albo zapas na lata, zwłaszcza, że w tych bardziej wymagających grach można się wspomóc dlss/fsr. Nastepne co bym wymienił to właśnie monitor na 1440p, taki sensowny model 27 144hz do 1400zł się kupi

Link to post
Share on other sites

Przypominam tylko, że przy msi jest - o ile się nie mylę - standardowa gw w układzie 2+1, czyli przez 3 lata nie powinieneś musieć ruszać karty z czymkolwiek. Dla mnie jest to u MSI minus, bo w większości przypadków pasta termo po dwóch latach już nie jest w takim samym stanie jak na premierę a jej wymiana narusza gw. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

3060ti to spokojnie podstawowa karta pod 1440p, w 1080p 60hz to overkill, albo zapas na lata, zwłaszcza, że w tych bardziej wymagających grach można się wspomóc dlss/fsr. Nastepne co bym wymienił to właśnie monitor na 1440p, taki sensowny model 27 144hz do 1400zł się kupi

Z monitorem to trochę inna bajka.

To była stacja robocza do obróbki zdjęć - możliwość kalibracji i wysoki gamut potrzebny był do wydruków.

 

Od lat już się fotografią nie zajmuję ale już Eizo działa i to znakomicie jak na tyle lat więc szkoda go zmieniać.

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.06.2022 o 09:41, Rebelmind napisał:

pasta termo po dwóch latach już nie jest w takim samym stanie

Niby tak, ale to nie jest wielka degradacja, mój RX 580 ma oryginalną pastę od ok 5 lat i temperatury są tylko minimalnie wyższe.

Link to post
Share on other sites

Ja tam zazwyczaj kupuje karty nowe, lub minimalnie używane i nie mam ich dłużej niż 2 lata. Mnie więc ten temat nie dotyczy.

 

...poza 2080Ti Aorus którą próbowałem wyciszyć i schłodzić ale ta akurat plomb nie miała. Niemniej jednak wolę dopracowana konstrukcję z plombami niż badziew z możliwością przepastowania. 

Link to post
Share on other sites

Póki co zamówiłem 3060ti.
Niestety - sklep przysłał paczkę z kartą zapakowaną w ... karton - bez żadnej folii, bez żadnego zabezpieczenia.
Efekt jest taki że na środku pudełka jest "dziura".
Pewnie z kartą nic się nie stało ale nie będę ryzykował.
Czekam na odpowiedź sklepu (zaproponowali mi 50 zł zadośćuczynienia jeśli zostawię kartę ale odmówiłem) co dalej, kiedy ją odbiorą i tak już kilka dni d...

I tak czekając aż łaskawie odbiorą kartę czytam i znów mam mętlik...
Miało być do 2.000 zł.
Rozrosło się do 3.000 zł - teraz zaczynam myśleć czy nie dopłacić 350-400 zł do 3070 :D:(


 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc.
Koniec końców - budżet pozwolił na zakup 3060 ti.
Początkowo miało być 3050 :D - skończyło się "troszkę drożej".


Korciło mnie dopłacić do 3070 ale przekroczyłem planowany budżet i tak już o 50%.
Dziś ją podłączyłem i jedyne co zdążyłem zrobić to 3dmark :D
No różnica jest - przynajmniej w cyferkach.

ok, pierwszy mały problem.
Włączam dziś kompa, odpala się windows, widzę pulpit i ...
Zrobił się bałagan, ikony się "rozsypały" a obraz jest jakby rozciągnięty.
Wszedłem w ustawienia i nie mogę ustawić full hd mimo że monitor na to pozwala.
Połączony jest za pomocą kabla display port (staruszek nie ma nawet wejścia hdmi).
Macie pomysł czego to wina?
Kabla czy monitora?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...