Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

mam pytanie odnośnie procesora , ze względu ze mój  intel 7820x już trochę  jest staruszkiem ,chciałbym go wymienić  na nowszy.

z tego co się orientuję i widzę tylko ze ostatnio  wychodziły tylko procesory na 

Socket 1200 no i teraz maja wyjść znowu nowe procki na nowe Socket 1700. 

Mój jest z Socket 2066  i nie mogę nic znaleźć kiedy pojawia sie jakieś nowe procesory intela na moja podstawkę , jedynie co widzę to tez już stary 10900x .

nie chciałbym wymieniać płyty głównej .

proszę o odp 

dziękuję  i pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Na ten Socket 2066 już Intel nic nie wypuści ten 10900X jest ostatni, a najnowsza podstawka 1700 też zaraz będzie nie aktualna tylko na dwa lata.Intel już zamierza wypuścić nowy Socket .

Link to post
Share on other sites

10900x do 7820x da przyrost wydajności około 30%, jak to się będzie miało do całej platformy zależy od wielu czynników, no ale na tym NIE  koniec jest jeszcze 10940x czy 10980XE ale tu bym się pokusił o zmianę platformy

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Chomik Tomek napisał:

Ten nowy socket to będzie LGA 2551.

Dokładnie też o tym czytałem teraz jeden Socket co 1,5- 2 lata u Intela to jest słabe w porównaniu do AMD 5 lat

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

15 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Dokładnie też o tym czytałem teraz jeden Socket co 1,5- 2 lata u Intela to jest słabe w porównaniu do AMD 5 lat

Mało kto zmienia CPU po 2 latach, a jak zmieniasz po 5 latach to i tak zmieniasz płytę główną.

Co z tego ze AM4 było aktywne przez 5 lat, skoro do 5 letniej płyty z AM4 i tak nie włożysz nowego procka na AM4.

A nawet jakbyś wsadził to dalej masz wolny RAM, stary PCIE 3.0, w porywach jedno złącze M.2 i to pewnie w trybie SATA. I co niby kupisz do tego nowego procka za 1500zł i oprzesz na tej płycie całą nową platformę?

 

Przepraszam ale krew mnie zalewa jak czytam takie biadolenie fanów AMD.

 

  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

To zależy ile przeznaczasz na komputer, jeśli bierzesz budżetową płytę główną to się nie dziw że nic nie możesz z tym zrobić.

Najlepiej wybierać z środkowej pułki.

Sprawdź co oferowały pierwsze płyty pod AMD a co Intel

Nie jestem fanem AMD mam Intela tylko boli to że muszę kupować co dwa lata bo nic nie da się zrobić

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Wik-Mar napisał:

Nie jestem fanem AMD mam Intela tylko boli to że muszę kupować co dwa lata bo nic nie da się zrobić

No właśnie. Odpalasz przeglądarkę i masz świadomość, że płyta główna jest z zeszłego roku, a w tym roku wyszła nowa pod nową serię procesorów... jak tu cokolwiek przeglądać w intenetach? Albo odpalasz YouTube mając świadomość, że w sklepach już leżą nowsze procesory... przecież to się odechciewa oglądać. Panie, jak tu żyć?

 

I jeszcze masz tą świadomość, że wraz z jakąś ukrytą aktualizacją intel może wyłączyć platformę z komunikatem: "Twoja platforma sprzętowa jest zbyt stara do przeglądania tych treści. Zaktualizuj do najnowszego sprzętu".

 

Dlatego musisz kupować co dwa lata bo nic nie da się zrobić. Po prostu nie ma wyjścia.

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wodego napisał:

I jeszcze masz tą świadomość, że wraz z jakąś ukrytą aktualizacją intel może wyłączyć platformę z komunikatem: "Twoja platforma sprzętowa jest zbyt stara do przeglądania tych treści. Zaktualizuj do najnowszego sprzętu".

 

A żeby uruchomić Windows 12 trzeba będzie mieć AM5 albo LGA 1851/2551.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie tylko używam kompa do pracy i rozrywki, głównie to obróbka filmów 4K RAW 4:2:2 10-bit wzwyż oraz praca na wirtualnych maszynach.

Oraz amatorskie programowanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...