Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć szukam laptopa, który będzie służył do pracy/nauki z programami 3D typu Archicad, Arlantis i inne graficznie podobne (architekt) .

Z takich rzeczy które wyczytałem to potrzebuję: mocny procek min. i7 , 32 gb ram, ssd i dedykowaną kartę graficzną.
Z dodatkowych rzeczy na których mi zależy to dobra jakość obudowy, 15-17" i klawiatura numeryczna (to najmniej ważne ale fajnie jak by było).

Pod uwagę biorę nowe lapki.

Budżet 6000 zł +/-
Co byście proponowali i na czym bardziej się skupić procek czy karta graficzna w wyborze?

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie ten model:

Dream Machines RTX3050Ti/i7-11800H/32GB/500 SSD M.2

Ma wszystko czego potrzebujesz i mieści się w kwocie. Ma 32 GB RAMu w 2 kościach, ale można rozszerzyć aż do 64 GB. Ma SSD M.2 500 GB, ale ma też wolny slot na 2 SSD. Tak jak prosiłeś ma procek i7 i tutaj stawiał bym na Intel nad AMD bo Intel wspiera renderowanie. Ma też kartę dedykowaną RTX3050Ti o mocy 75W.

Można by się było pokusić jeszcze o RTX3060, ale w połączeniu z Intel ciężko dorwać 32 GB RAMu i i7.

 

Link to post
Share on other sites

Szukaj takich promek jak była ostatnio:

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/laptop-acer-nitro-5-z-karta-graficzna-geforce-rtx3080-za-6779-zl-w-rtv-euro-agd/

W dniu 31.05.2022 o 14:53, valentine28 napisał:

Cześć szukam laptopa, który będzie służył do pracy/nauki z programami 3D typu Archicad, Arlantis i inne graficznie podobne (architekt) .

Z takich rzeczy które wyczytałem to potrzebuję: mocny procek min. i7 , 32 gb ram, ssd i dedykowaną kartę graficzną.
Z dodatkowych rzeczy na których mi zależy to dobra jakość obudowy, 15-17" i klawiatura numeryczna (to najmniej ważne ale fajnie jak by było).

Pod uwagę biorę nowe lapki.

Budżet 6000 zł +/-
Co byście proponowali i na czym bardziej się skupić procek czy karta graficzna w wyborze?

 

Oczywiście, że karta. Moja stacjonarna 3080 potrafi się nieźle pocić przy marnych programach on-line, a co dopiero przy renderach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...