Skocz do zawartości

Jaki model 3080/3080Ti ze scan.co.uk


Recommended Posts

Z racji że najprawdopodobniej mój 7970 Ghz wyziewa ducha stoję przed wyzwaniem wybrania nowej karty graficznej, zdecyduje się raczej na 3080 lub 3080 Ti o ile jest sens, pytanie o konkretny model, w miarę cichy w dobrej cenie a najlepiej jakby jeszcze dał się dobrze kręcić i uzyskiwać dodatkowe kilka %. coś z tego sklepu, a jakbym nie musiał jej rozbierać żeby zmienić termopady to już totalnie byłoby bosko https://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/gpu-nvidia-gaming/3587/3175/3350/3541/3176/3353/3177/3221/3257/3543

Link to post
Share on other sites

Widzę jest Gejming Z Trio za 849£, chyba że chcesz na wypasie - no to dopłata 50£ do Evga FTW3 Ultra + rejestracja na stronie producenta + zakup rozszerzonej gw (bo widzę kolega w wieloletnią eksploatację idzie). 

Link to post
Share on other sites

Bardziej myślałem o 12GB wersji, a nawet o Ti, zapewne ta będzie podobnie wieloletnia, taka samo jak 7970, co prawda zmianę planowałem już dawno ( odkąd pierwsza padła i musiałem zostać tylko na jednej ) ale ceny nie zachęcały i zawsze były ważniejsze wydatki. 
Teraz też chciałbym na przynajmniej kilka generacji mieć spokój. 
Jeszcze kwestia zasilacza żeby wytrzymał, proc Ryzen 3900x, zasilacz Corsair AX860i

Edytowane przez BoBi1234
Link to post
Share on other sites

Między wersjami 10 a 12GB jest symboliczna różnica wydajności więc moim zdaniem jakakolwiek dopłata nie ma tu sensu. 

 

RTX 3080 Ti jest średnio 8% szybszy i dobre 150-200£ droższy więc sens dopłaty jest taki sam jak powyżej - żaden. 

 

Twój zasilacz ma certyfikat 80+ Platinum oraz 76A na linii 12V więc jest jeszcze całkiem przyzwoity zapas mocy (Evga ma peak power draw do 460W).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...