Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam -kto mi podpowie jak to zrobić- sam nie wiem co zrobiłem ale w arkuszu kalkulacyjnym mam jedną kolumnę gdzie wpisuję pewne dane- nagle hurtem wszystkie te dane (w każdym okienku był inny wpis) zostały zastąpione przez jakieś cyfry od czapy-nie wiem skąd się wzięły itd. Tych felernych okienek jest ponad tysiąc więc wpisywanie ręczne odpada bo już chyba lepiej sobie strzelić w łeb. Na szczęście mam bliźniaczy arkusz gdzie te okienka są wypełnione prawidłowo- ptanie jest takie:

jak skopiować kolumnę z 1000 różnych wpisów by to co w danym okienku przekopiowało się DOKŁADNIE do odpowiedniego okienka w tym zepsutym arkuszu?Od razu powiem że porady typu "nie kombinuj-korzystaj z tego arkusza którego nie zepsułeś" odpadają bo treść innych okienek w ramach tego arkusza też się zmieniła-po prostu musze to jakoś przekopiować hurtem-tę jedną jedyną kolumnę złozoną z ponad 1000 okienek-w pojedynkę (okienko po okienku) będę to robił chyba do grudnia....bardzo prosze o pomoc-dziekuję!

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.05.2022 o 18:42, pawluto napisał:

Zawsze stosuj opcje - tzw. krok wstecz - czyli strzałkę w lewo - tak jest przynajmniej w office microsoftu...

 

Cofa to do poprzedniego kroku ...

Świetna rada...chłopie-myslisz że bym nie cofnął? Arkusz ma ponad 8 tys wierszy- kolumny zmieniło mi mniej więcej od siódmego tys a tego nie zauważyłem bo korzystałem akurat z tych u góry arkusza-zapisałem i  koniec pieśni. 

Link to post
Share on other sites

Masz dane które chcesz skopiować do arkusza - to je skopiuj. Sam kopiowałem tak dane dziesiątki tysięcy wierszy. Mogę tylko poradzić, żeby początkowo wkleić dane do notatnika i dopiero z notatnika do arkusza. Notatnikiem pozbędziesz się ew. dodatkowych formatowań.

Edit. Nie doczytałem. Rozumiem, że dane mają nietypowy układ, są w różnych miejscach arkusza. W takim razie to w sumie nie wiem, co poradzić. Przede wszystkim kopię obu plików, zanim zaczniesz próbować robić cokolwiek

Link to post
Share on other sites

Kopię zrobiłem i robię regularnie-raz na tydzień. ale zanim się zorientowałem że coś jest nie halo to nadpisałem plik, po czym skopiowałem ten już zepsuty i dalej sobie pracowałem.No i było juz za późno -w momencie gdy się zorientowałem (czytaj: przejechałem na koniec arkusza bo tam akurat były potrzebne w danym momencie dane) to już i plik roboczy i ten napisany (kopia bezpieczeństwa) był zepsute,

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...