Skocz do zawartości

Dołożenie kości do serwera (udimm vs dimm?)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Hej, serwer u mnie w pracy posiada obecnie 2x 8GB GoodRama (IR-X2666D464L16S/8G), płyta główna B460M D3H, procesor i5 10400.
Z tego co czytam to kości udimm.
Potrzebujemy zwiększyć liczbę ram, i wydawać by się mogło że wystarczy kupić 2 kolejne takie same kości i będzie git.
Problem taki że na stronie producenta płyty głównej widnieje informacja

Cytat
  1. 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 128 GB (32 GB single DIMM capacity) of system memory
  2. Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)
  3. Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules


Stąd pytanie czy ja w ogóle mogę dodać RAM do takiego serwera, bo z opisu wygląda jakby można było używać maksymalnie 16GB pamięci udimm.

Ktoś ma może doświadczenie w tym temacie? Czy można upgrade zrobić na takich samych kościach, czy trzeba całość wymienić na standardowego dimm (czymkolwiek się od udimm różni).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To są najzwyklejsze pamięci, na 99.9% będzie działać w 4 kościach, zamów z możliwością zwrotu, bo zawsze może być pech i nie zadziałać, ale 4 x DDR4 DIMM znaczy że płyta wspiera 4 kości, udimm tzn że są unbuffered
Rx8/2Rx8, 1Rx8/2Rx8/1Rx16 -  te oznaczenia dotyczą że płyta wspiera pamięci single i dual rank czyli nie dotyczy ilości kości

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kazadan666 napisał:

Podał jaki to procesor :) ale wg mnie to żaden serwer a tylko zwykły komputer :)

kolega ma w 100% racje serverem to sobie go można nazywać , to zwykły PC budżetowa płyta ,konsumencki procek , i pamięc bez ECC .jaki to server? a dołożyć możesz śmiało pamięci

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Wiecie że serwerem może być i komp z celeronem i 4gb ramu, wszystko zależny od wymagań co do serwera.

i tu trafiłeś w sedno kolega na pisał w pracy . Poczym wnoszę że uzywa go z 5-6 osób i tu mamy dramat bo na te 8 osób w 1 czasie ma wystarczyć 1rdzeń i 2,5 gb ram dla każdego gdzie chrome i byle jaki program kalkulacyjny zapcza to .i podejżewam że próba dołożenia ram właśnie z tym się wiąże tyle że jeśli mam racje to nie wiele pomoże

tu trafiłeś w sedno kolega na pisał w pracy . Po czym wnoszę że uzywa go z 5-6 osób i tu mamy dramat bo na te 6 osób w 1 czasie ma wystarczyć 1 rdzeń i 2,5 gb ram dla każdego gdzie chrome i byle jaki program kalkulacyjny zapcha to .i podejżewam że próba dołożenia ram właśnie z tym się wiąże tyle że jeśli mam racje to nie wiele pomoże

Link to post
Share on other sites

Panowie, ale na tym serwerze nikt nie gra, serwer służy jako magazyn danych dla wszystkich pracowników w firmie (czyli jakieś 15 komputerów podpiętych do dysku wspólnego) i do obsługi firmowej bazy danych z oprogramowaniem - ale na tyle zoptymalizowanej żeby działała i na kalkulatorze. Wcześniej serwer miał chyba e8500 procka, więc upgrade i tak był dwa lata temu zacny :>
Jedyny problem że nam się RAM kończył bo Windows SQL Server potrafił po 10-15 dniach bez resetu zjeść ponad 12gb ramu, więc poszedł temat żeby dorzucić 64gb i mieć z głowy, a dzięki Waszemu potwierdzeniu już RAM został zamówiony.

Edytowane przez Karpaj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...