Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu mam problemy ze stutteringiem w grach. Zaczęło się od momentu kiedy wymieniłem gtx 1060 na rtx 2060. Problem szczególnie jest widoczny w msi afterburner w statistic. Próbowałem wszystkiego - od reinstalacji systemu po włączanie msi mode na gpu i reinstalacji sterowników kilkakrotnie. Sprawdzałem także działanie 1060 i zauważam że stuttering jest obecny także i na niej. Problem występuje w rożnych grach, w tym nawet w Redout. Szczerze mówiąc mam już dość. Proszę forumowiczów o pomoc, jesteście dla mnie ostatnią deską ratunku. Załączam wykres do statystyk z MSI afterburnera (wykres z cyberpunka 2077) Na wykresie widoczne są spiki do 44ms.. zignorujcie linie jedne przy drugich, gdyż te wynikają z wczytywania save.   

Mój build to:

i5 10400f

16gb ram 3600 mhz

Inno 3D RTX 2060

Steel legend 560m

16 gb ram 3600 mhz

Kingston A2000 Nvme SSD

Silentium vero 600w 

 thumb_show.php?i=6s372gdnp&view

Edytowane przez Merk23
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym obstawiał zasilacz - GTX 1060 wymaga 300W zasilacza oraz ma TDP na poziomie 120 W, a nowa karta wymaga zasilacza minimum  450W i ma TDP ciut większe - na pierwszy rzut oka niby jest dobrze, ale ten zasilacz to budżetowa konstrukcja  bez praktycznie zapasu na szpilki (skoki napięcia), a pozostałe komponenty też potrzebują energii...

 

Niestety, ale potrzebujesz zasilacz markowego z prawdziwymi 650W, a nie tylko z udawaną specyfikacją i to koszt przynajmniej 400 zł  (ilość amperów razy 12 volt  daje ci Wat  na linii 12V, a nie "tani" producenci dodają sobie linie 3V*A + 5V*A + 12V*A i wychodzi im 600W)...

 

https://m.hexus.net/tech/reviews/psu/148010-quiet-pure-power-11-fm-650w/

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...