Skocz do zawartości

Zacięty pasek zadań explorer.exe


Recommended Posts

Witam! Przed chwilą przy odpaleniu kompa miałem dziwną sytuacje, uruchomiłem - długo czasu zajęło zanim wskoczył na pulpit po wpisaniu hasła - patrze a tutaj pusty pasek zadań (bez przypiętych programów, każde jakiekolwiek najechanie na pasek to wtedy krecilo sie kółko na myszce) - zresetowałem go, znowu to samo -- próbowałem zrestartować eksplorator plików w windowsie. Sprawdziłem w menadzerze ze explorer.exe był w tym momencie w stanie 'Uszkodzony' - poczekałem kilka minut odpaliłem przeglądarkę i ustało - co to może być? Podsyłam tutaj screen z CrystalDiskInfo, sam komputer też sprawia czasem wrażenie ze lekko lubi przyciąć coś robiąc szybko - a był kupiony w grudniu. 

SZT1.PNG

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, WPRD700 napisał:

A zobacz w procesy i zobacz jaki program i jaki sprzęt zużywa najwięcej zasobów w czasie. 

 

tak to wyglada.PNG

10 minut temu, BlackCoffe napisał:

Nie widzę nic złego na screenie, dysk jest ok. Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza. Co robiłeś zanim pojawił się problem? 

To znaczy w sumie to nic szczególnego zwłaszcza dzień wcześniej - popatrzyłem w internecie i teraz zacząłem grzebać w podglądzie zdarzen: Oto błedy które napotkałem aha i w sumie jeszcze chcialbym dodac ze niektore mam juz od grudnia - moment kupna komputera

TAKA SPEC.PNG

BŁĄD.PNG

BŁĄD1.PNG

BŁĄD2.PNG

BŁĄD3.PNG

Edytowane przez Fust3nD
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, BlackCoffe napisał:

Pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensors [cała!] po ok 10 min normalnej pracy. 

prosze mam nadzieje ze dobrze, kurcze zasłoniło przy robieniu screena. Jest wszystko widoczne co potrzeba?

HWTEST.PNG

HWTEST1.PNG

HWTEST2.PNG

Edytowane przez Fust3nD
Link to post
Share on other sites

Tak ciut ciepławo ma procesor, poza tym na tyle na ile widziałam nie ma nic złego. Cóż, gdyby nie to, że komputer składał Ci sklep poleciłabym by go otworzył, podociskał wszystkie wtyczki, sprawdził czy RAM dobrze siedzi w gniazdach, w ostateczności rozłożył i złożył jeszcze raz komputer. A tak jedynie mogę Ci polecić oddać go na gwarancję bo to może być wszystko. 

Podzespoły sam wybierałeś czy ktoś Ci polecił?

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, BlackCoffe napisał:

Tak ciut ciepławo ma procesor, poza tym na tyle na ile widziałam nie ma nic złego. Cóż, gdyby nie to, że komputer składał Ci sklep poleciłabym by go otworzył, podociskał wszystkie wtyczki, sprawdził czy RAM dobrze siedzi w gniazdach, w ostateczności rozłożył i złożył jeszcze raz komputer. A tak jedynie mogę Ci polecić oddać go na gwarancję bo to może być wszystko. 

Podzespoły sam wybierałeś czy ktoś Ci polecił?

kurcze przyznam ze sam zglupialem troche :/ tak na proline z usługą montażu. Wolałem nie tykać nic i tak od nowości stał, a z tymi bledami? Specyfikacja wybierana z pomocą na forum 

Edytowane przez Fust3nD
Link to post
Share on other sites

Kernel-power by wskazywało na problemy z napięciami, najlepiej wtedy podmienić zasilacz by sprawdzić czy nadal występują. Mogą też być, że którąś wtyczka od zasilacza jest nie do końca wsadzona.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Kernel-power by wskazywało na problemy z napięciami, najlepiej wtedy podmienić zasilacz by sprawdzić czy nadal występują. Mogą też być, że którąś wtyczka od zasilacza jest nie do końca wsadzona.

a mogłyby to byc jakieś błędy systemu? bo wszedzie co czytam to ludziom resetuje wtedy komputery, bluescreeny itp. mi nic się takiego nie dzieje a podgląd rejestruje to?

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, BlackCoffe napisał:

Kernel-power by wskazywało na problemy z napięciami, najlepiej wtedy podmienić zasilacz by sprawdzić czy nadal występują. Mogą też być, że którąś wtyczka od zasilacza jest nie do końca wsadzona.

 

Niekoniecznie, może to być problem oprogramowania, sterowników, BIOSu. 

 

@Fust3nD Te logi z Kernel-Power pokrywają się z czasem włączenia/wyłączenia komputera?

 

Nie ma tam dodatkowych błędów WHEA-Logger?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, WPRD700 napisał:

 

Niekoniecznie, może to być problem oprogramowania, sterowników, BIOSu. 

 

@Fust3nD Te logi z Kernel-Power pokrywają się z czasem włączenia/wyłączenia komputera?

 

Nie ma tam dodatkowych błędów WHEA-Logger?

Więc tak, nie do końca - nie pamiętam ale z tego co widze minuty przed występują jakieś błędy i do 30 min po albo i wiecej również po wystąpieniu tych Kernel-Power wiec prawdopodobnie w trakcie działania komputera. Z tego co widze nie wystąpił ani razu błąd Whea-Logger. Sprobowałem teraz jeszcze wylaczyc przyspieszone uruchamianie myslisz ze warto?

Link to post
Share on other sites

Dwa pytanka.

1. Czy piszemy tutaj o Windows 11?

2. Czy jak zaczniesz używać wyszukiwarki Windows to system lub eksplorator zaczyna się zawieszać? Możesz sprawdzić to szukając wielokrotnie za jakimś plikiem, który wiesz, że istnieje.

search.thumb.png.13d6e698d115023cf8907f086d00dff1.png

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...