Skocz do zawartości

Windows 10 - wykrywa 4 GB, zainstalowane 8 GB, bios wykrywa prawidłowo


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Arnold,

Recommended Posts

33 minuty temu, Arnold napisał:

Autorze sprawdzales A10-7800 z jedną koscią co się dzieje?

i mamy jakiś postęp a powinienem to w pierwszej kolejności zrobić ;) jeżeli włożyłem ram tylko w lewy slot, przy procesorze wtedy komputer nie rusza w prawy rusza bez problemu (zmieniał kości ram, efekt zawsze ten sam z lewym slotem nie rusza). 

Mam jeszcze jakaś inną płytę chyba pod ten socket, sprawdzę ją i dam znać. 

 

edit. 

druga płyta nie obsługuje FM2+ procesora, więc nie sprawdzę. Ciekawi fakt dlaczego z innym procesorem wykrywało ram i zapełniało go bez problemu.

 

Edytowane przez xiveris
dodanie informacji
Link to post
Share on other sites

Z 5 różnymi kośćmi żeby się gryzło w różnych wariantach? Pierwszy raz taki przypadek mam ale trudno, zamówię 1 kość 8 GB i problem można powiedzieć zostanie wyeliminowany.  

Nie chce mi się już przekładać z powrotem wcześniejszego procesora, bo może znów wyjść z chłodzeniem i tym razem pinów nie uratuję ;) sprawdziłbym na pojedynczej kości. 

 

 

Dziękuję wszystkim za udzielone wskazówki oraz pomoc.

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, xiveris napisał:

Pierwszy raz taki przypadek mam ale trudno, zamówię 1 kość 8 GB i problem można powiedzieć zostanie wyeliminowany.  

Zakładam że komp biurowy, bo single channel troszkę go zaboli w niektórych zastosowaniach. Już wcześniej w CPU-Z widać że ram pracuje w single, dlatego sugerowałem użycie jakiegoś systemu live z usb. Dziwne o tyle że bios prawidłowo rozpoznaje obydwie kości, ale potem coś się wywala na poziomie systemu jakby.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem odpalić linux live jednak nie chciał załadować go, więc temat odpuściłem. Znalazłem też jakiś program do generowania windows live jednak po długim ładowaniu nie odpalił. 

Zamówiłem 1 kość 8 GB bo nie mam ochoty dłużej się bawić. 

Dodatkowe 2 rdzenie są dla mnie obecnie większym przyspieszeniem tego komputera niż dodatkowe 4 GB RAM. Więc parę dni poczekam aż dojdzie 8gb i mama nadzieję że problemu już nie będzie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...