Skocz do zawartości

Komputer się nie włącza


Recommended Posts

Cześć,

Wczoraj przepinałem komputer z 1 listwy zasilającej w inną i po tym nie mogę włączyć komputera.

Po naciśnięciu przycisku power na obudowie nic się nie dzieje, nie startują wentylatory ani nie zapalają się diody led. 

Pozostałe przepięte urządzenia działają prawidłowo. Sprawdzałem różne kable, zostawiłem komputer odłączony od prądu na noc. Nic nie pomaga. 

Gdy podłączyłem Mi banda 4 pod port usb to się naładował. 

Komputer ma już swoje lata (i5 4gen, asrock z87-e itx +nowsze, 3 letnie psu SS focus plus gold 550, fractal design define mini c), ale dotychczas nie było z nim większych problemów. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Raczej problem z zasilaczem - gdy miał zasilanie to jeszcze "dychał" - ale gdy go odlłaczyłeś i podłączyłeś to już padł i chyba nie wstanie...

Może się mylę ale to "zjawisko" nawet ma swoją nazwę...no ale zasilacz ma tylko 3 lata więc to raczej może być problem z płytą głowną firmy ASrock która niestety ale jest firmą niszową...Za moich czasów ASrock był najtańszą tandetą i nikt prawie ich płyt nie kupował...

Szczerze to płyta jest podstawą komputera i zawsze musi być markowa - są naprawdę dobre tanie płyty głowne innych producentów - nigdy nie kupowałem czegokolwiek ASrock i dzięki temu miałem/mam prawie zero problemmów z PC od lat...

Płyta głowna u mnie to zawsze Gigabyte (rewelka - zero problemów z płytami g.)  lub MSI - karta graficzna MSI - kiedyś Asus ale niestety to była tandeta i silnik chłodzenia padł po dwóch latach czy akurat tyle ile wynosiął gwarancja... :)

Edytowane przez pawluto
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...