Skocz do zawartości

Monitor 27cali - do domu


Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję monitor 27cali do celów domowych, zależy mi na wyraźnym wyświetlanym tekście, dobrze oddającym kolory. Monitor najczęściej używany wieczorami.  Obecnie posiadam w PC kartę graficzną Geforce GTX 1660 Ti.

 

Kwota jaką mogę przeznaczyć na monitor to 2000zł. 

 

Myślałam nad LG Ultragear 27GP850 NanoIPS niestety czytałam, że czerń wieczorami wypada słabo.

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie ma już nic z matrycami VA, rynek umarł. I jestem z tego powodu wściekły :)
Z VA jest tylko Szajsungowa Odyseja G7 w wersjach 27 (VRR od 60Hz w górę) i 32 (VRR od 80Hz w górę) cale. Software "niby" poprawiony ale monitor nadal ma swoje problemy (scanline oraz w dodatku flickering poza zasięgiem VRR). 

 

1440p = 27GP850, Odyssey G7

 

No i Odyseja jest zakrzywiona + kradnie ze 30cm (głębokość) na biurku. 

 

Z 4K i VA też jest słabo a ceny podchodzą tak wysoko że lepiej brać gigantycznego OLED'a jak się ma miejsce na biurku... ogółem patologiczna sytuacja. 

 

A tanie VA olałbym, miałem kilka przed swoimi oczami i ich responsywność (smużenie) + kolory (często brak DCI P3) czasami wyprowadzają człowieka z równowagi. No i bardzo wiele z nich pomimo bycia VA cierpi na ultra bleeding jak IPS tylko dla tego że producenci to małpy z dwiema lewymi łapami i nie potrafią prawidłowo złożyć ramki matrycy w fabryce (zły docisk) a większość monitorów jest obecnie na zatrzaski a nie śruby wiec nie da się tego wyregulować (a i tak wiązałoby się to z pożegnaniem gwary bo wymaga rozebrania panelu). 

 

27GP850 ma tyle znośnie że pomimo miernego kontrastu ma ciągle DCI-P3, nie smuży, dobry response time oraz gwarancja zero bad pixeli. I jest tani. 
Zawsze można z tyłu monitora podkleić taśmę LED na USB 5v, trochę powinno pomóc wieczorem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...