Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie ram


Recommended Posts

A więc tak  mam takie pamiątki w komputerze :
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-hyperx-fury-8gb-2400mhz-ddr4-cl15-dimm-kit-of-2-black

chciałbym wymienić na takie 2x 8gb  i dodać 1 starą kość 4 gb żeby było 20 gb
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/ddr4-16gb-2x8gb-ripjawsv-2400mhz-cl15-xmp2-red


słyszałem z innego forum że można zrobić duala z 3 kości ale na rysunku pokazuje ze 3 kość trzeba włożyć do gniazda przy procesorze a tak się składa że to gniazdo jest popsute , można go włożyć do innego tak aby byl zwykly dual z 3 elementami ?
moja plyta glowna to msi b250 pro vdh , z góry bardzo dziękuje za pomoc i to bardzo dla mnie ważne :) a może lepiej darować sobie to 4 gb i zostać przy 16 ? prosze o w miare szybkie info od osoby ktora sie zna :)

@janek20

@8gwiazdek

@r1023

@wrobel_krk

@BlackCoffe

@olo163

@CrisPell

Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie darował.

1 godzinę temu, falkor91 napisał:

a tak się składa że to gniazdo jest popsute

No to właśnie instrukcja determinuje, co się osiągnie przy użyciu konkretnego zestawu gniazd. Nie można wtykać sobie po swojemu :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, bonuz napisał:

Ja bym sobie darował.

No to właśnie instrukcja determinuje, co się osiągnie przy użyciu konkretnego zestawu gniazd. Nie można wtykać sobie po swojemu :)

a moglbys rozwinac bardziej swoja wypowiedz? zapytalem czy dual channel bedzie jesli osadze pamieci w 3 bankach ale jeden bank od strony procesora mi nie dziala podalem model mojej plyty glownej moglbys sie dowiedziec i bardziej odpowiedziec na moje pytania i uargumentowac co miales na mysli ja bym sobie darowal cytuje ? pozdrawiam

Edytowane przez falkor91
Link to post
Share on other sites

Nie da się zrobić dual z 3 kości. System może takowy zgłaszać, ale prawdziwy tryb dual będzie tylko w obrębie pojemności 2, a nie 3 kości RAM.

W tym przypadku może nie być uszkodzony slot co po prostu nie działa w konfiguracji z 3-ma pamięciami.

 

Pamięci wykazują najlepszą wydajność parami. Najlepiej bez mieszania pamięci różnych producentów zadziałać może, ale nie zawsze.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, falkor91 napisał:

słyszałem z innego forum że można zrobić duala z 3 kości

Tak dual bedzie działał.

Co do ramu .Moze wez cos szybszego.Nigdy nie wiesz czy nie trafia do innego zestawu.Np 3200

https://allegro.pl/oferta/pamiec-adata-xpg-gammix-d10-ddr4-16gb-2x8g-11869345130?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=da55040b-6fea-1fad-f707-e42514ba311c

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, CrisPell napisał:

Nie da się zrobić dual z 3 kości. System może takowy zgłaszać, ale prawdziwy tryb dual będzie tylko w obrębie pojemności 2, a nie 3 kości RAM.

W tym przypadku może nie być uszkodzony slot co po prostu nie działa w konfiguracji z 3-ma pamięciami.

 

Pamięci wykazują najlepszą wydajność parami. Najlepiej bez mieszania pamięci różnych producentów zadziałać może, ale nie zawsze.

3 kosci dzialaja ale sa to sloty 123 a nie ten przy procesorze

7 godzin temu, BlackCoffe napisał:

radze sie na roznych forach czy to cos zlego ?

6 godzin temu, janek20 napisał:

a czy dual bedzie dzialal jak pozostawie slot wolny od procesora a w reszte wsadze ? bo ten przy procku nie dziala ?

Link to post
Share on other sites

Tak bedzie a czy bedzie boost fps z 3 kości to juz musisz zrobić test sam.Na necie są mixy pamieci ale nie takie

Czemu nie dziala?

Jakieś przepiecie czy mielonka z pinów soketu?

U mnie duall ram dzialał na z 170 w 2 i 4 slot,1 i 3 oraz 1 i 4

 

są 2 kanały dual chanell ram na intelu

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...