Skocz do zawartości

Zmiana monitora pod RTXa 3080 (pytanie o wasze opinie, sugestie)


Recommended Posts

Cześć, chciałbym tylko dopytać czy granie na RTXie 3080 na 1080p nie jest jego marnowaniem? Na mniej więcej ile mogę liczyć na wysokie (nie ultra) detale w 1440p? Czysto teoretycznie, pytam zeby trochę uspokoić sumienie xD

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Tak marnuje sie szkoda 3080 do fhd, troche zalezy w jakie gry grasz bo niektore gry sa slabo zooptymalizowane na mysl mi przychodzi zmodowany conan i ark ale takich gier jest wiecej.

Zalezy w co grasz ale 2k to takie minimum dla 3080 a sporo gier bedzie bardzo dobrze dzialac na 4k, szczegolnie przy wlaczonym dlss

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.05.2022 o 15:13, Genghis Khan napisał:

Tak marnuje sie szkoda 3080 do fhd, troche zalezy w jakie gry grasz bo niektore gry sa slabo zooptymalizowane na mysl mi przychodzi zmodowany conan i ark ale takich gier jest wiecej.

Zalezy w co grasz ale 2k to takie minimum dla 3080 a sporo gier bedzie bardzo dobrze dzialac na 4k, szczegolnie przy wlaczonym dlss

 

W 4k nie mam zamiaru grać, gram same single głównie fabularne jeżeli chodzi o gry AAA. A z tą słaba optymalizacja to tam swoją drogą. Btw, nie mylmy pojecia 2k bo 2 ka to 2048 × 1080 a 1440p to . . .1440p/WQHD

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2022 o 08:46, tokacz napisał:

szukaj czegoś na 2560x 1440 (16:9) albo 3440x1440 (21:9) i odświeżanie 144/165.

Mam na Oku LG UltraGear 27GP850 co myślisz? 21:9 odpada, nie wykorzystam go a obciażenie większe od zwykłego 1440p a chce zeby jednak 3080tka starczyła na te 2 lata na wysokie detale 60fps ;) (znaczy mam nadzieje ze starczy na te 2 lata). Chyba ze masz jakiś inny monitor do polecenia ~1500zł

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

mam 27gp850 i jest super jak masz dobrze oświetlony pokój, w nocy po ciemku tragedia (obok mam tv na va i jest na odwrót). IPS glow mam tylko lewy dolny i góry róg na czerni i szarym niewielki, reszta matrycy bez zarzutu i zero bad pixeli (na tle innych marek które przerzuciłem to lg cud malina). Drugi raz bym nie kupił 16:9 tylko 21:9

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, tokacz napisał:

w nocy po ciemku tragedia 

Masz na myśli świecące czernie czy coś innego? Mam taniego LGa IPS LED i do "świecących czerni" jestem przyzwyczajony, a lampka sie liczy do dobrze oświetlonego? xD

 

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, tokacz napisał:

świecąca/srebrząca czerń, a co do lampki to lepiej sobie zapaloną świeczkę albo dwie pod monitorem ustawić :D

 

A co powiesz o obklejeniu tyłu monitora ledami? Jakieś tam taniochy zeby sobie świeciły po ciemku

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Ledy też mogą być, np u mnie zdają egzamin a są przylepione do tylnej krawędzi biurka. Odnośnie samego monitora zgodzę się jest super itd. Jest jedno „ale”trzeba się trochę naszukać albo mieć farta. Mi wpadła dobra sztuka za 5 razem i to w dobrej cenie.
Miałem poprzedni model i tam trafiłem za pierwszym razem na super sztukę.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, bmw5er napisał:

mieć farta. Mi wpadła dobra sztuka za 5 razem i to w dobrej cenie

Nie wiem w sumie jak mam szukać dobrej sztuki, wpierdzielać sie sklepom w magazyny i sprawdzać każdy? xD

 

Zobaczymy, miejmy nadzieje że trafie od razu na dobry egzemplarz. A potem kupie jakieś 3 metry ledów z zasilaczem i obkleję tył

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
6 minut temu, bmw5er napisał:

emoji1787.png otro. Ale koniec końców ledy pomogą.

btw gdzie kupowałeś ze ci pozwolili 5 razy wymienić monitor?  (czy po prostu kupowałeś, zwracałeś i cyk i z innego sklepu?) A i ten GP850 chodzi po 1500złwszedzie praktycznie tylko widze żę jest model z dopiskiem "-B" na nanoIPS, łatwo sie naciąć (chyba że to to samo)

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, bmw5er napisał:

To jest ten sam model.
Zakup online 2 x-kom, 2x media expert i na koniec euro AGD emoji108.pngemoji16.png
948a969bc1c3c307329b7e45cd0c98dc.jpg

Zobacz, swój monitor też kupowałem w EURO AGD i dostałem bardzo dobrze podświetlony egzemplarz, może tam mają lepsze monitory/telewizory. Może od razu tam zamówie :D 

Link to post
Share on other sites

ja 27gp850-b za 1 razem trafiłem niezłą sztukę w morele i nie kombinowałem z szukaniem lepszej (kupowałem zaraz jak się pojawił na rynku w słabej cenie 2099 zł, aktualnie sporo monitorów zjechało ostro z ceną).

Link to post
Share on other sites

Przyszedł monitor i robi wrażenie, co do podświetlenia jest powiedzmy dobrze. Jedynie dolny lewy róg dość mocno odstaje i dość mocno to widać na bardzo ciemnych tłach. Kwestia przyzwyczajenia. Szkoda ze to nie górny róg, dolne to sie stanowczo mocniej rzucają w oczy. Nie wiem czy jest sens  wymieniać bo moge trafić na jeszcze gorszy . . .

 

btw, czy monitor posiada jakieś dynamiczną jasnosc czy co bo jak przełączam sie na jasne rzeczy to jakby sie podkrecała jasnosc

 

 

W sumie kupienie stojaka na monitor i obrucenie monitora o 180 topni też nie jest głupim pomysłem, wole ten bleending w górny mrogu niż dolnym xD

 

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Ogółem nie ma obecnie monitorów bez backlight bleeda bo producenci tną koszty gdzie się da. Wg. mnie masz bardzo przyzwoitą sztukę, nawet moje LG serii UL mają podobny problem (a mam ich kilka sztuk). 

Ja osobiście mam w każdej sztuce bleeding w dolnym rogu (co ciekawe najczęściej w lewym, jedynie 1 szt ma w prawym)... o ile podczas pracy nie przeszkadza (best opcja) to podczas grania potrafi irytować mocno. 

Niestety obawiam się że jedyną alternatywą jest OLED, czyli x3 większy wydatek często oraz behemot zamiast monitora (czyli trzeba mieć miejsce i w ogóle umieć pracować/grać na takim dużym panelu). 

Link to post
Share on other sites

IMG20220512232632.thumb.jpg.097a386d37256ad8c1f07fb6090d8293.jpg

 

Nie wiem co mam myśleć, mi jedynie rzuca sie ten lewy dolny róg.

 

A to prawda że z czasem matryca możę sie troche "poprawić" z racji przepracowanych godzin?

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Tak, może. Ale równie dobrze może się pogorszyć. U mnie na moim domowym LG 27UL550 po ok. 4000-5000h zaobserwowałem pogorszenie się. 
Ale zazwyczaj zauważałem poprawę. Zależy od sztuki -> spasowania oraz jak skonstruowana jest ramka. w GP850 jest lepsza niż w serii UL więc powinno być lepiej.


Zawsze możesz wziąć mikrofibrę (taką porządną) i masować okrągłymi ruchami panel by zmniejszyć napięcie panelu (miejscowe napięcie może wpływać na bleeding). Nie zaszkodzi a spróbować można. 


Prawda jest taka że ciężko o monitor bez bleedingu. A jak już trafisz to perfidny los zafunduje ci pewnie wiadereczko bad albo stuck pixeli by zachować równowagę w kosmosie. :D 

Link to post
Share on other sites

@Revenant No cóż, chyba po prostu musze zacisnąc zeby i sie przyzwyczaić (i mieć nadzieje że z czasem samo troche zniknie). Najwyżej sobie go obrócę o 180 stopni bo w górnym prawym rogu bedzie stanowczo mniej mi sie rzucać w oczy bo tam najmniej patrze (no i już i tak zamówiłem stojak biurkowy bo monitor zakosił mi kupe miejsca). Za jakieś 500h sie sprawdzi czy cos sie zmieniło. W sumie w wcześniejszym 2 razy tanszy monitorze miałem chyba mniej bleedningu (albo inaczej, równomierniej rozprowadziny to sie w oczy nie rzucał) i chyba nawet sie zmniejszył po 3kh ale musze sprawdzić z ciekawości.

 

A ogólnie to jak oceniasz podświetlenie? Mizernie trochę nie? Bo widziałem w necie żę to co mam to poniżej przeciętnej.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
W dniu 13.05.2022 o 11:12, stach122 napisał:

A ogólnie to jak oceniasz podświetlenie? Mizernie trochę nie? Bo widziałem w necie żę to co mam to poniżej przeciętnej.


Powiedziałbym że średniak. Widziałem dużo gorsze zdjęcia (i to uwzględniając że zdjęcia to mocno uwypuklają) bleedingu czy nawet perfidnego glowa. 

Są gorsze rzeczy niż moderate bleeding. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem sobie stary monitor i w sumie bleeding jest, tylko żę na odwrót. Lewy dół sie świeci ala czerwono a prawy krwawi ale na tyle słabo ze go na czerni mało co og widać. Góra czysta.

 

Nie wiem, ja już mam przywidzenia czy co ale prawy dolny róg mi zaczął na ciemnych tłach na czerwonawo świecić. . . chyba popadam w mały obłed. Zobaczymy przetrzymam jeszcze z tydzień a potem jak jednak nei wytrzymam odsyłam.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Nie otwierając nowego tematu, mam teraz LG UltragerGP850B z racji że rozmyśliłem sie z TV wpadłem na pomysł ze zmienie se monitor na wiekszy, konkretnie na 32 cale. Pytanie jaki, słyszałem że DELLe sa dobre ale mało sie o nich mówi. Głównie mi chodiz o jaosć  wykonania żeby IPS nie walił wiecie czym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...