Skocz do zawartości

Nietypowy problem - RX 6600 XT - restart zamiast wyłączenia


Recommended Posts

Mam nietypowy problem, od wczoraj jestem posiadaczem MSI RX 6600 XT w wersji Gaming X i przy wyłączeniu komputera z poziomu Windows - komputer się restartuje i uruchamia ponownie zamiast się wyłączyć. Za każdym razem tak jest, natomiast po odłączeniu zasilania karty i podłączeniu monitora pod grafike zintegrowaną komputer wyłącza się normalnie.

Wcześniej miałem RX 580 i nie było z tym problemu. W czym może być problem? Sterowniki aktualne, wszystko działa wydajnie i stabilnie w grach. Zasilacz niemal nowy Seasonic S12III 650 W.

 

 
Core i5-11400
MSI Radeon RX 6600 XT GAMING X 8GB GDDR6
Gigabyte B560M DS3H V2 (rev. 1.0)
16GB RAM DDR4 IRDM 3200Mhz [2x8GB]
SSD 500GB Crucial BX500 + HDD 500GB Seagate
Seasonic S12III 650 W
 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wejść przez klawisz windows + R do sysdm.cpl, następnie w zaawansowane i pod kategorią Awaria systemu odznacz automatyczne uruchamianie ponownie i wtedy sprawdź czy komputer się normalnie wyłącza, jeśli tak to może jakaś czysta instalacja sterowników albo reinstalacja systemu?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, polish95 napisał:

Spróbuj wejść przez klawisz windows + R do sysdm.cpl, następnie w zaawansowane i pod kategorią Awaria systemu odznacz automatyczne uruchamianie ponownie i wtedy sprawdź czy komputer się normalnie wyłącza, jeśli tak to może jakaś czysta instalacja sterowników albo reinstalacja systemu?

Próbowałem przed chwilą i nadal to samo..

Pytanie czy to może być wina np. GPU bo mam 14 dni na zwrot ewentualnie reklamacja. Sterowniki stare odinstalowałem. Przywróciłem wszystkie ustawienia na domyślne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To wina płyty głównej. Mam dosłownie to samo. Identyczna płyta główna oraz Power Color RX 6600 XT z Seasoniciem Focus Gold 550W. 

 

Aktualizacja płyty nie pomogła, sprawdzane były różne zasilacze, podłączone przewody. Nic nie pomogło. Ani zmiany ustawień w biosie, ani w systemie. Dawno nie widziałem tak shitowej płyty. Zawsze miałem Gigabyta za solidną markę. Problem występuje właśnie w takim połączeniu, gdy dasz tę płytę z tym rx'em. 

 

Rozwiązanie? Zmienić płytę na coś normalnego albo podłączyć kartę nvidii. Zrobiłem podmiankę na starego gt 710 i problem zniknął. Co ciekawe to też nie jest wina karty, bo z innymi płytami nie ma takich problemów.

 

Nie jesteś z tym sam. Na zagranicznych forach jest dużo ludzi z czymś takim. Ja sam się bujam z tym od ponad miesiąca i dopiero niedawno odkryłem źródło tych restartów. I albo oddam ją na rękojmi, albo spróbuję zamienić tego rx'a na jakiegoś rtx'a. Napisałem do ich supportu przedstawiając sprawę oraz pokazując, że dużo ludzi ma tak jak ma. Ciekawe co odpiszą.

 

Przykre, że takie rzeczy wychodzą. Nie powinno tak być. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.05.2022 o 23:30, Aragorn96r napisał:

To wina płyty głównej. Mam dosłownie to samo. Identyczna płyta główna oraz Power Color RX 6600 XT z Seasoniciem Focus Gold 550W. 

 

Aktualizacja płyty nie pomogła, sprawdzane były różne zasilacze, podłączone przewody. Nic nie pomogło. Ani zmiany ustawień w biosie, ani w systemie. Dawno nie widziałem tak shitowej płyty. Zawsze miałem Gigabyta za solidną markę. Problem występuje właśnie w takim połączeniu, gdy dasz tę płytę z tym rx'em. 

 

Rozwiązanie? Zmienić płytę na coś normalnego albo podłączyć kartę nvidii. Zrobiłem podmiankę na starego gt 710 i problem zniknął. Co ciekawe to też nie jest wina karty, bo z innymi płytami nie ma takich problemów.

 

Nie jesteś z tym sam. Na zagranicznych forach jest dużo ludzi z czymś takim. Ja sam się bujam z tym od ponad miesiąca i dopiero niedawno odkryłem źródło tych restartów. I albo oddam ją na rękojmi, albo spróbuję zamienić tego rx'a na jakiegoś rtx'a. Napisałem do ich supportu przedstawiając sprawę oraz pokazując, że dużo ludzi ma tak jak ma. Ciekawe co odpiszą.

 

Przykre, że takie rzeczy wychodzą. Nie powinno tak być. 

Dzięki za informacje - też sam do tego doszedłem i wymieniłem płytę...

Dziwna sytuacja a najśmieszniejsze, że w serwisie komputerowym człowiek się upierał, że uszkodzony jest slot PCI-E płyty głównej bo próbował podłączać stare karty a podobno ta płyta też nie obsługuje kart starszego typu.

 

Btw. lepiej zmienić płytę niż tego RX 6600 XT - bardzo dobrze sobie radzi w 1080P/4K a do tego świetna kultura pracy.

Edytowane przez Rafalsky94
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Rebelmind napisał:

Współczuję, ale o gustach się nie rozmawia. W Szwecji, na analogicznym forum IT, firma ta funkcjonuje pod nazwą Gigabajs (bajs = "kupa" po szwedzku) 

Szwecja...hmmm, kraj którego największe osiągnięcie to ABBA i Ikea...czuję się zdruzgotany!  :D 

Edytowane przez Mst74
  • Smutne 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Spotify powstał tylko po to żeby wszyscy i wszędzie mogli słuchać ABBY!  :D 

 

A mówiąc poważnie, X470 Gaming 7 to była najlepsza swego czasu płyta pod Ryzena jaką miałem, a mam skalę porównawczą bo nieopacznie wymieniłem ją na "flagowego" Asusa, i mocno się rozczarowałem.  ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...