Skocz do zawartości

Laptop za 10k + podrasowanie komputera


Recommended Posts

Dzień dobry, piszę z prośbą o pomoc w umiejętnym rozporządzeniu budżetu na zakup sprzętu komputerowego.

obecny komputer:
-B350 TOMAHAWK
-Ryzen 5 1600
-Grafika: AMD Radeon HD 7800 Series
-Ram 2x8 GB Crucial 3200mhz
-Zasilacz thermaltake tr2 series 600 W
-radiatora niestety nie znam, dorzucam zdjęcie
radiator

Kwoty do przeznaczenia dla PC: (nie mogę zbyt mocno nimi manewrować i muszą dotyczyć danych przedmiotów)
-RAM 32GB DDR4 - 500zł
-Procesor - 1600zł
-Karta graficzna - ok. 2200zł

Niestety od lat nie zagłębiałem się w kwestie techniczne PC’ków i moja obecna wiedza jest znikoma, prosiłbym o poradę jakie podzespoły w tej kwocie mógłbym wsadzić do obecnego komputera aby wyciągnąć z niego możliwe maksimum. Czy w ogóle mogę dołożyć taką kość RAM’u do obecnego sprzętu? Konieczna będzie wymiana zasilacza i radiatora?
 

Dodatkowo do przeznaczenia mam ok. 10 500 zł na laptopa. Tutaj jestem mocno niezdecydowany, zwłaszcza że nigdy laptopa nie miałem. Głównie używany będzie do programowania, obsługujący kilka monitorów, w zimie fajnie też jakąś grę byłoby odpalić. Kolega z pracy namawia mnie na macbooka, osobiście nigdy nic od apple nie miałem, ale od wszystkich słyszę że sprzęt bardzo wydajny i dużo wolniej się starzeje od pozostałych przez to że 1 producent oprogramowania i sprzętu, z drugiej strony porównując parametry macbooków ze zwykłym laptopem to laik jak ja może się przestraszyć, choć domyślam się że to inna skala. Jednak ze względu na to że poznałem windowsa i programy niezbędne do mojej pracy bliżej mi do standardowych laptopów, czy jest sens w ogóle się nad tym zastanawiać czy to niekończący się temat i znikome różnice?
Jaki sprzęt warto byłoby kupić w tym budżecie aby służył kilka ładnych lat?
Przekątna ekranu ok. 16’ - 17’

Dziękuje bardzo za każdą pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez toczefele
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...