Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X63 + i7-10700KF


Recommended Posts

Cześć,

stałem się posiadaczem takiego oto zestawu: 

 

  • Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X63
  • Zasilacz Corsair TX 750W
  • Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3080 Gaming OC 10GB
  • Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO SL, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18
  • Procesor Intel Core i7-10700KF, 3.8 GHz, 16 MB, BOX 
  • Płyta główna Gigabyte Z590 GAMING X

 

Komputer złożony przez Morele. W zasadzie nie ma nic oprócz czystego Windowsa a praca wentylatorów momentami jest tragiczna... Zamiast pracy cichej mam wichurę jak czasem za oknem. I co jakiś czas takiego skoki..

 

Jest jakiś sposób na odpowiednie ustawienie bez zakupu dodatkowego modułu sterującego od NZXT? Ich oprogramowanie z tym modelem chłodzenia nie działa więc pozostaje mi ustawienie w Bios. Wyczytałem, że można ustawić krzywe tylko, że nie wiem dokładnie w jaki sposób, aby to dobrze działało.

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Gigabyte ma akurat fajny program do płyty, APP Center i w nim masz System Information Viewer z kontrolą wentylatorów Smart Fan 5 Advanced. Każdy wentylator podpięty pod płytę można ustawić jak chcesz i powiązać z dowolnym czujnikiem temperatury.  Polecam zapisywać ustawiania w profilach. 

 

APP Center jest nie inwazyjny, nie przeszkadza jak wyłączysz powiadomienia, używałem go tylko do kontroli wentylatorów. Nie jest wirusem jak programy Asusa i działa w przeciwieństwie do programów MSI. Oprogramowania AsRocka nawet nie instalowałem bo BIOS z mobo ledwie działał i się bałem. 

 

Jeśli nie APP Center to masz Spart Fan 5 w biosie, przejdź w simple mode albo F7 jak pamiętam i nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zakładki. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Napisz jaka masz obudowe?

Ile wentylatorow w obudowie?

3080 generuje bardzo duza ilosc ciepla, zdejmij na test bok obudowy i zobacz czy jest lepiej, mozesz miec problem z usuwaniem nagrzanego powietrza z budy.

Sprawdz czy przypadkiem tez wentylatory na grafice nie halasuja a moze to wlasnie one halasuja?

Jak masz chlodnice krakena zamontowana? u gory czy z przodu?

 

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites

Sprawdz tez oprogramowanie o ktorym wspomnial Ernorator

18 minut temu, asinactive napisał:

Sprawdzę w takim razie z tym bokiem, aczkolwiek dzieje się to od samego początku gdzie nawet karta graficzna nie ma opcji być obciążona

Rozumiem ze tak sie dzieje nawet bez obciazenia grafiki? bez wlaczonej gry / czy tez jakiegos testu?

 

Wyslil temperatury z np aplikacji hwmonitor bez obciazenia i z obciazeniem testem graficznym

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Genghis Khan napisał:

Sprawdz tez oprogramowanie o ktorym wspomnial Ernorator

Rozumiem ze tak sie dzieje nawet bez obciazenia grafiki? bez wlaczonej gry / czy tez jakiegos testu?

 

Wyslil temperatury z np aplikacji hwmonitor bez obciazenia i z obciazeniem testem graficznym

 

Dokładnie tak, skoki obrotów wentylatorów są dosłownie na czystej wersji Windowsa zaraz po instalacji. 

Bez żadnych wymagających programów bez gier, wystarczy korzystać z przeglądarki, aby wentylatory nabrały prędkości 

 

bez obciążenia 

 

image.thumb.png.51b502e3a3b5fb3d1548e761f2f15465.png

 

image.thumb.png.dcb8ef13417b3e072f0748249ada9b09.png

 

 

EDIT 

 

Test programem Basemark GPU i co ciekawe - nie było tutaj jakoś większego przyśpieszenia... Mam wrażenie, że coś jest nie tak... 

Czy jest możliwe, że jeśli Morele podczas skręcania zagieło / źle ułożyło kable od wentylatorów Krakena to tak się dzieje?

Kojarzę sytuacje, że kiedyś gdzieś o tym czytałem

 

 

 

image.thumb.png.bda85efa7a67a36399037e07fa249c16.png

Mam wrażenie, że nawet zmiany, które wprowadzam niewiele mi dają... Opinie chłodzenia to - ciche, bardzo ciche... ale w moim przypadku jest odwrotnie :(

Komputer w trakcie uruchamiania już głośno się zachowuje, tak samo jak po załadowaniu pulpitu 

Edytowane przez asinactive
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...