Skocz do zawartości

Spadek FPS w grach oraz zacięcia


Recommended Posts

Witam, mam następujący problem. Jakiś czas temu zauważyłem spadek fps w grach który był spowodowany tym że miałem kilka trojanów krypto w systemie. Pozbyłem się ich i wszystko wróciło do normy. Wczoraj też zauważyłem spowolnienia i po skanowaniu systemu wykryto kilka intruzów które również usunąłem ale problem nie ustał natomiast jest on nietypowy, pozwólcie że opiszę go na przykładzie 5 gier które do tej pory śmigały na przynajmniej 50 FPSach na wysokich ustawieniach.

1. Dirt Rally 2 - smigalo nie spadając poniżej 60 fps teraz potrafi zejść poniżej 30 fps

2. Elden Ring - na wysokich nie schodziło poniżej 50 FPS teraz mam płynność maksymalnie do 30 FPS plus częste nawet kilkunastosekundowe freezy

3. World of Warcrat - w miejsach gdzie do tej pory miałem 90-120 fps mam góra 60 (wiem to jest bardzo dobra wartość ale daje to dla porównania)

4. PUBG - ma częste dropy i delikatne przycinki których wcześniej nie miał

5. Ready or not - tu nie zauważyłem żadnych zmian na gorsze

 

Usuwałem sterowniki grafiki i instalował je na nowo - to samo, temperatury w normie (83 stopnie na ryzenie max w obciążeniu, 63 na karcie w obciążeniu). Korzystałem z CCleanera ale nic nie dało, zastanawiam się jeszcze nad najlepszym sposobem na wszystko czyli postawieniem Windowsa od nowa. Czy możecie podać jeszcze jakieś rady co mógłbym zrobić albo czym sprawdzić dlaczego tak się dzieje?

Moja konfiguracja:

Ryzen 5 2600, 16GB Ram oraz RTX 3050 8 GB

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że wirusy porobiły ci syf w rejestrach gdy usuwałeś pliki w których siedziały lub dalej masz coś co Ci wpływa na FPS w grach lub w niektórych aplikacjach. Jak sam wspomniałeś postawienie Windowsa od nowa to najlepsza metoda na wszystko a jeśli bardzo dawno tego nie robiłeś to tym bardziej powinieneś więc spróbuj, świeży system ze sterownikami wyeliminuje przynajmniej problemy związane z ewentualnym wpływem złośliwych oprogramowań. Zainstaluj sobie jeszcze ewentualnie przed instalacją windy program OCCT i puść testy na CPU, GPU, Pamięć i Temperatury na 10 minut każdy i zobacz czy wykryje jakieś nieprawidłowości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...