Skocz do zawartości

szybkie ustawienie parametrów RAM - viper steel 4400 cl19


Recommended Posts

hej, mam 4x8 gb viper steel 4400 cl19 + msi z690 a pro ddr4 + 12700k z dobrym chłodzeniem

jak na szybko ustawić RAM,żeby działał spoko i nie wchodził w gear 1?

 

Idealnym podkręcaniem takim pod korek zajmę sie w przyłości (będę musiał nauczyć się to robić + mieć czas) ale teraz na szybko w miarę potrzebuje bo obecnie cpuz pokazuje mi 1000Mhz :)

Link to post
Share on other sites

Hej

 

Żeby właśnie były ustawione w tryb gear 1 - bo wtedy chodzą synchronicznie i masz najlepszą wydajność to ustaw ma 3600 MHz, (wszystko co powyżej to raczej na 100% wejdzie w gear 2) a co do timingów to ustawił bym 16 16 16 16 hmm myślę że 36 skoro one chodzą na 4400 19 19 19 19 39 to myślę że na początek to by było to. Później mógłbyś spróbować z ustawieniem cl14 ale startowałbym  od 16 bo musisz wziąć pod uwagę że masz cztery moduły a nie dwa, a wtedy zabawa jest większa. Na dwóch kościach pewnie poszłyby na cl 14 14 14 14 32, ale na czterech to loteria zacznij od 16 pamiętaj o ustawieniu napięcia myślę że mimo że schodzisz z taktowaniem to agresywne timingi wymuszą ustawienia tego oryginalnego napięcia 1.45V. tak wystartuj a potem możesz się bawić w zaostrzanie timingów i próbę schodzenia np z napięciem ale tylko w takiej właśnie kolejności. Jak będziesz szukał gdzieś w necie ustawienia to pamiętaj że większość tych poradników dotyczy 2 kości, a to jest bułka z masłem - cztery moduły wymagają więcej od płyty kontrolera w procesorze i takie tam. Może ktoś się wypowie kto ma te pamięci, ja mam g-skill i platformę AMD, ale jestem sprzętowym frikiem, krejzolem i popaprańcem więc, taka sytuacja :P :).

Mam nadzieję że pomogłem - wszystkie timingi trzeciorzędne czyli ta cała masa kolejnych żeby dobrze zestroić ram to na prawdę żmudna robota poszukaj na yt - to w cholerę roboty jak chcesz wyciskać max wydajności bo od strzała to masz już ustawienia. Miłej zabawy

 

Dawid

 

 

Tu masz filmik do ustawień tych ramów co prawda na platformie AMD i to na procku z serii trzeciej a;e zawsze jakiś punkt odniesienia.

Coś tam podpatrzysz :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ja się zgadzam z przedmówca, 4 kości problematyczne. U mnie te kości 2x8 GB są teraz ustawione na 1,45V 16-16-16-30-300. Zabawa z wykręcaniem RAMu jest długa i bolesna a jak się uda wykręcić na granicę możliwości a potem zmienisz płytę albo zasilacz to masz zabawę od nowa :) Jak kiedyś peceta po OC u kumpla odpaliłem bo modowalismy GPU to waliło bsodami. Okazało się że powodował to UPS a ja go nie mam i już się prąd nieznacznie różnił :)

P.S.

Miałem dwa takie zestawy do 9900K i jeden oddałem bo dwa wysoko nie poszły na Z390 Edge.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...