Skocz do zawartości

Corsair RMx 750W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cyna76,

Recommended Posts

Witam, chyba nie mam szczęścia do zasilaczy od korsarzy, jest to drugi który zakupiłem gdzie wcześniejszy CX650f miał problem z cewkami i wymieniłem go na ten ww model. Przechodząc do rzeczy: przy włączaniu kompa i wyłączeniu - moment kiedy wszystkie wentylatory przestają się kręcić, słyszę "tyknięcie", tak jakby tyknięcie oznaczało, że jest prąd, a potem, że już go nie ma. Czy może to jest normalne przy zasilaczach półpasywnych czy jednak nie powinien wydawać żadnych dźwięków? Dodaj filmik jak to brzmi:

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mój poprzedni zasilacz RM750i "bulgotał" kiedy nie był pod obciążeniem , słyszalny w momencie kiedy komputer był wyłączony (było o tym sporo na forum corsair) a co do "tyknięcia" też było słyszalne i jest słyszalne na obecnym Be Quiet! SP11 750

 

"Zawsze kiedy uruchamiam komputer oraz po jego wyłączeniu słyszę wyraźne "kliknięcie" pochodzące z zasilacza - czy to normalne?

Tak, to jest całkowicie normalne.
Kiedy zasilacze dużej mocy są włączane, generują prąd rozruchowy, który może wynosić nawet kilkukrotność wartości znamionowej urządzenia.

Taki nadmierny skok prądu może czasami doprowadzić do uruchomienia wyłącznika elektrycznego, który chroni część instalacji elektrycznej budynku, do której podłączony jest komputer.
Aby zapobiec takiej sytuacji, wbudowaliśmy w nasze zasilacze ograniczniki prądu rozruchowego. "Kliknięcie", które można usłyszeć, to aktywacja ogranicznika prądu rozruchowego przy rozruchu i dezaktywacja przy wyłączaniu." - info od be quiet!

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...