Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam na wstępie chciałem zaznaczyć że kompletnie się nie znam na głośnikach pasmach przenoszeniach dac-ach i innych tego typu sprawach ale chyba słyszę różnicę?
Ogólnie chciałbym posłuchać muzyki czysto bez charczenia i pierdzenia z głośników z przyjemnym basem, nie na pół osiedla w swojej norce xD
Pokój ok 20m
Szukam głośników które mi to umożliwią, przeważnie słucham rapu ale w sumie na mojej track liście jest wszystko jazz,pop,rock,metal,klasyka i o ile wiem że nie będzie idealnie na jednych ustawieniach o tyle nie oczekuję perfekcji a chociaż przyjemnego dźwięku.
Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy jakiś wzmacniacz będzie potrzebny? Jest wskazany? Z musu korzystam głównie z laptopa, proszę o poradę w wyborze głośników może być i głośnik przenośny byle grał uczciwie za swoją cenę i miał jack-a do podpięcia do lapka bo te całe bluetoothe mnie drażnią.
Jestem zmęczony słuchaniem muzyki z lapka, proszę o pomoc bo się nie znam a nienawidzę wydawać kasy bez sensu.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.04.2022 o 15:34, cooger napisał:

Dopuszczalny rozmiar głośników podaj bo zaczniemy pisać a na koniec się okaże że maksymalnie 20cm wysokości i 8,5cm szerokości.  

W sumie to rozsądne wymiary xD nie mam jakichś ograniczeń ale wiadomo że kolumny w grę nie wchodzą

W dniu 27.04.2022 o 20:02, spider_1987 napisał:

Jeżeli posiadasz wystarczającą ilość miejsca to może rozważ "klasykę" w postaci czegoś od Edifier- 1280Ts czy R1600T tudzież PreSonus Eris E3.5.

Dziękuję za propozycję. Chciałbym się dowiedzieć tylko czy nie będzie problemu ze źródłem jakim jest laptop będzie to jakoś czystko sensownie grało czy trzeba by pokombinować ?

 

Link to post
Share on other sites

Dźwiękówka laptopowa nie zaoferuje cudów ale biorąc pod uwagę wybór między głośniczkami wbudowanymi w lapka a zewnętrznym zestawem stereo (zakładam, że korzystasz z tej pierwszej opcji) osobiście nawet bym sie nie zastanawiał tylko wybrał opcję nr 2. Różnica w odsłuchu będzie na bank lepsza z faktu, że to głośniki zewnętrzne a więc większe, mocniejsze, o lepszych parametrach, lepiej wykonane a nie jakieś pchełki zamknięte w laptopowej obudowie.

Co do czystości dźwięku z głośników które zaproponowałem się nie wypowiem ale są to modele zazwyczaj polecane w tym przedziale cenowym i chwalone.

Na upartego możesz podpiąć głośniki u jakiegoś znajomego pod lapka w ramach testu albo jeśli to możliwe spróbować odsłuchać interesujący Cię model w elektromarkecie.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...