Skocz do zawartości

Z NTFS na RAW - problem z windowsem


Recommended Posts

Dzień dobry 

podczas korzystania wyskoczył błąd windows 

po restarcie ciemny ekran

 

po sprawdzeniu na diskparcie 

widać dysk tylko w opcji volumen i pokazuje że jest system plików RAW 

 

wcześniej probowałem odzyskać windows bezskutecznie 

przy pomocy dysku i przy pomocy instalatora wg instrukcji 

 

po wszystkim brak dostępu do danych

 

jak odzyskać dane? 

 

idealpad gamming - dysk nvme 512 gb 

 

wcześniej działało wszystko jak trzeba 

 

jakieś rady ?

 278861944_1156373815200436_5702510181166954099_n.thumb.jpg.5a7d9b1f3eb66c9c250ec473636693f9.jpg278756164_402098678107184_3995249213704142040_n.thumb.jpg.20ac1422bf954cdc3e7ccb84ef604240.jpg

Link to post
Share on other sites

tak, właśnie to jest dziwne... 

 

278723915_284022923923608_9127000743136274451_n.thumb.jpg.0c5df48bb3080c9ef3aff614cb3f18be.jpg

komputer był włączony 

wyskoczył błąd windows - niebieska strona ze smutną minką - nie zdązyłem zobaczyć jaki błąd 

po ponownym uruchomieniu 

logo lapka 

i ciemny ekran

i potem proboa odzyskania 

próba przywrócenia - jedna i druga opcja brak możliwości itd 

potem dysk odzyskiwania - też bez skutku 

w cmd tylko sprawdziłem listę dysków i nic wiecej 

to mi pokazało że jest dysk w wersji RAW ... 

nawet za pomocą instalatora probowałem naprawić też lipa.. 

Link to post
Share on other sites

z danymi to możesz mieć duży problem o ile nie miałeś backupu

https://www.minitool.com/data-recovery/chkdsk-is-not-available-for-raw-drives.html

jak Ci się uda z nim coś zdziałać to go potem dokładnie sprawdź bo to nie jest normalne żeby trzy partycje wyleciały w kosmos po błędzie windows

Link to post
Share on other sites

Tzn partycja była jedna pozostałe to od systemu, 

Oryginalny mój klucz, Windowsa z ms za pomocą narzędzia.

I potem za pomocą narzędzia lenovo instalacją sterowników których brak lub aktualizacja. 

Wszystko było ok w ciągu roku może z 5 błędów pokazało, ale nie wpływało na pracę. 

Oddam chyba do speca żeby nie  adpisywac danych bo to dziw e żeby przy aktualizacji wypadło z NTFS na RAW. 

 

Czytałem że ten problem się pojawił u kilku osób i dane da się odzyskać ale to jest 

Ssd nvme m.2

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, manfred_papa napisał:

Tzn partycja była jedna pozostałe to od systemu, 

Oryginalny mój klucz, Windowsa z ms za pomocą narzędzia.

I potem za pomocą narzędzia lenovo instalacją sterowników których brak lub aktualizacja. 

Wszystko było ok w ciągu roku może z 5 błędów pokazało, ale nie wpływało na pracę. 

Oddam chyba do speca żeby nie  adpisywac danych bo to dziw e żeby przy aktualizacji wypadło z NTFS na RAW. 

 

Czytałem że ten problem się pojawił u kilku osób i dane da się odzyskać ale to jest 

Ssd nvme m.2

 

System zmienia format partycji na RAW w sytuacjach nagłej utraty zasilania dysku, spowodowanego choćby mocnym wstrząsem PCta lub laptopa. Nawet sporadyczne błędy nie powinny mieć miejsca. Świadczy to o uszkodzeniu nośnika danych. Z pomocą przychodzi Tenorshare Windows Boot Genius. Kup sobie licencję. Jest to jedyny program do narzędzi dysków który działa z BIOSem UEFI i Windowsem 10. Dzięki niemu będziesz miał lepszy podgląd na stan partycji i spokojnie zmienić format z powrotem na NTFS.

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

czy ten program pomaga "podejrzeć" co jest na dysku i odzyskać ? bo nie chce stracić danych komp leży od tygodnia nie ruszany.. :(

a najdziwniejsze jest to że wszystko było tak jak trzeba jak należy - antywirus, aktualizacje wszystkie, wszystko z lenovo pobrane .. 

może być tak że aktualizacja wysypała windowsa ? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

witam wracam do problemu. 

dysk podczas istalacji win 7 widać ale nie mogę zaistalować , po ściągnięciu sterowników irst nadal problem i nie mogę tego zrobić. w załączniku macie zdjęcie z diskparta nie działa komenda con vert itd ktoś ma pomysł, bo dysku nie mogę wyciągnąć bo jest naklejka gwarancyjna. 

 

 

 

 

299446156_2869481696694203_1014400086776836275_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...