Skocz do zawartości

Klipsch R-610F + Yamaha R-N303D i subwoofer


Recommended Posts

Klipsch R-610F + Yamaha R-N303D. 

 

Czy warto do tego kupić Subwoofer taki? Muzyka głównie, czasem film. 

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/subwoofery/r-120sw

 

lub

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/subwoofery/subwoofer-klipsch-r-12sw

 

Czym te Subwoofery się w ogóle różnią?

Link to post
Share on other sites

Chcesz kupić kinowy subwoofer a głównie słuchasz muzyki i masz zestaw stereo. Może być ciężko to spasować z kolumnami. Bardziej bym tu widział coś w konstrukcji zamkniętej.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Szarik napisał:

Chcesz kupić kinowy subwoofer a głównie słuchasz muzyki i masz zestaw stereo. Może być ciężko to spasować z kolumnami. Bardziej bym tu widział coś w konstrukcji zamkniętej.

To doradź jakiś konkret. Coś do 2000 zł w konstrukcji zamkniętej znajdzie się?

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Szarik napisał:

A znajdzie i nawet taniej, choćby w miarę przyzwoity Wharfedale WH-D10

Do pokoju plus/minus 30-32 metry kwadratowe wystarczy ten czy może dołożyć w mocniejszy?

Doradź tez kabel, w Yamaha R-N303D jest jedno wyjście jak chinch. To warto kupić 1 do 2x, czy wystarczy w sobie w LFE tylko?

 

Jak już się zbiorę do kupowania tuba to na raty wezmę, więc chciałbym maks 2 000 zł do tego pokoju z kablem. Kabel myślę tak, żeby mieć zapas 5 metrów. Kabel możesz doradzić dobry, ale nie najdroższy tak do 100 zł na Allegro, duży wybór takich tam. 

 

W sklepie Q21 lub RTV euro agd najlepiej jak by był dostępny :) 

Czar prysnął. Yamaha R-N303D nie ma wyjścia na Subwoofer aktywny. 

 

Także dzięki za chęci. 

 

Temat do zamknięcia. 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

Masz tam chyba wyjście w line-out na dwa czincze, nie jest to lfe ale świat się na tym nie kończy, można też zawsze podpiąć pod wejście wysokopoziomowe tylko subwoofer musi je mieć.

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Szarik napisał:

Masz tam chyba wyjście w line-out na dwa czincze, nie jest to lfe ale świat się na tym nie kończy, można też zawsze podpiąć pod wejście wysokopoziomowe tylko subwoofer musi je mieć.

Pod line-out to chyba pasywny? wejściem wysokopoziomowym to pierwszy raz słyszę. Może krótko wyjaśnić co to i o co chodzi i gdzie to mam w swojej Yamaszce? Lepszy Aktywny czy pasywny?

 

Podrzuć jakiś model tuba pod to line-out do pokoju 30m2. :) 

 

Line-out to co zaznaczyłem na tym zdjęciu? :)

 

899001833_Zrzutekranu2022-04-22o21_47_56.thumb.png.062ccaf12a409e82aa458da1945dfc5d.png

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

po pierwsze, Klipsch'e grają rewelacyjnym basem, zobacz jaki masz z tyłu bass reflex, one muszą mieć "powietrze", nie zastawiaj ich po bokach komodami, mają to do siebie, że bas reguluje się odstawieniem od ściany im bliżej tym mocniejszy, po drugie, jak zaczyna ci sypać górą podłącz "ciemne" kable, np. Kimbery 4PR, są stworzone do Klipschy, tak samo jak wzmacniacze brytyjskie, np Cambridge Audio serii CA, używkę CA60 można dostać za około 2500zł, Yamaha gra górą i typowym japońskim tranzystorowym dźwiękiem, ja bym się przy Klipsch'ach nie oglądał za subem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, yureek napisał:

po pierwsze, Klipsch'e grają rewelacyjnym basem, zobacz jaki masz z tyłu bass reflex, one muszą mieć "powietrze", nie zastawiaj ich po bokach komodami, mają to do siebie, że bas reguluje się odstawieniem od ściany im bliżej tym mocniejszy, po drugie, jak zaczyna ci sypać górą podłącz "ciemne" kable, np. Kimbery 4PR, są stworzone do Klipschy, tak samo jak wzmacniacze brytyjskie, np Cambridge Audio serii CA, używkę CA60 można dostać za około 2500zł, Yamaha gra górą i typowym japońskim tranzystorowym dźwiękiem, ja bym się przy Klipsch'ach nie oglądał za subem

Na razie jesteś jeden co tak uważa, na dwóch codoradzają w ogóle tuba. :) 

 

Gra ten bas ładnie, ale nie gra tak jak w subwooferze. Ja lubię mocny, ale czysty bas i wydaje mi się, ze bass refleks, a bass z tuba zamkniętego to dwie różne bajki. 

Link to post
Share on other sites

do stereo sub nie ma sensu, do kina domowego tak, przy słuchaniu muzyki będziesz chodził i do każdej piosenki kręcił pokrętłami bo raz będzie mało basu raz za dużo, mam Klipsche RP 260F, każdy na początku zaglądał w kąty i pytał gdzie schowałem suba, te 2k które wydasz na suba spożytkował bym inaczej, sprzedał Yamaszke, zmienił wzmacniacz, kable głośnikowe i zasilający, odczujesz różnicę, gwarantuję :)

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, yureek napisał:

do stereo sub nie ma sensu, do kina domowego tak, przy słuchaniu muzyki będziesz chodził i do każdej piosenki kręcił pokrętłami bo raz będzie mało basu raz za dużo, mam Klipsche RP 260F, każdy na początku zaglądał w kąty i pytał gdzie schowałem suba, te 2k które wydasz na suba spożytkował bym inaczej, sprzedał Yamaszke, zmienił wzmacniacz, kable głośnikowe i zasilający, odczujesz różnicę, gwarantuję :)

Kabel mam taki do kolumn. 

 

Zasilający w Yamaha jest na stale niestety. 

 

1800720586_Zrzutekranu2022-03-23o04_48_50.thumb.png.52fb7b81227fabb0de6090540f68ce3b.png

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie słuchałem na kablach Nakamichi, niektóre sklepy audio mają opcję wypożyczenia kabli, warto zapytać, wypożyczyć i posłuchać,

zobacz jakie trafo ma Yamaha, przy 8 Omach 2x 100W a pobór prądu wg tabliczki 200W, tam nie ma z czego uzyskać mocy dla basu, dobry wmak 2x 60W pobiera 500W i więcej i ma potężne trafo, jeżeli jesteś fanem plików/muzyki z internetu to dodatkowy koszt jakiegoś streamera albo wzmacniacza z BT,

trochę pewnie namieszałem Tobie w głowie :), warto poczytać testy, opinie, posłuchać sprzętu, kasę można zawsze wydać ;),

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, yureek napisał:

Nigdy nie słuchałem na kablach Nakamichi, niektóre sklepy audio mają opcję wypożyczenia kabli, warto zapytać, wypożyczyć i posłuchać,

zobacz jakie trafo ma Yamaha, przy 8 Omach 2x 100W a pobór prądu wg tabliczki 200W, tam nie ma z czego uzyskać mocy dla basu, dobry wmak 2x 60W pobiera 500W i więcej i ma potężne trafo, jeżeli jesteś fanem plików/muzyki z internetu to dodatkowy koszt jakiegoś streamera albo wzmacniacza z BT,

trochę pewnie namieszałem Tobie w głowie :), warto poczytać testy, opinie, posłuchać sprzętu, kasę można zawsze wydać ;),

iFi ZEN Stream kupilem do TIDAL Connect. Nie jest tani i już namieszał. 

 

Teraz ewentualnie kupić wzmacniacz nie z PCM tylko DSD i wtedy bym usłyszał kolosalna różnice, ale w 2,5 tysiące nie da rady. 

 

Ile twoim zdaniem za Yamahe maks mogę wołać? Stoi 4 lata w jednym miejscu, jak kable głośnikowe czy inne przepisałem to wysuwałem tylko i zakurzona trochę, ale tak poza tym jak z ekspozycji :P 

 

Jak z tysiaka twoim zdaniem za nią wezmę na Allegro to pomyślę nad tym, tylko muszę mieć namierzony wzmacniacz z wejściem Coaxial :) Wtedy 1,5 tysiące dołożę na lepszy wzmacniacz. Myslisz, ze różnicy PCM, a DSD nie ma dużej i w to bawić się nie warto aż tak?

Link to post
Share on other sites

jeżeli uda się za 1k sprzedać to byłoby chyba dobrze, kwestia budżetu i ile możesz wydać, na przykładzie CA CXA60, ma wejścia jak na fotce 1x coaxial plus 2x optyk, DSD to już kwestia streamra, różnica w dźwięku to tak jak HiFi i MQA na Tidalu, potrzeba dobrego słuchu i sprzętu żeby poczuć różnicę,

włącz i posłuchaj radio internetowe Frequence 3 albo Frequence 3 Gold, u mnie gra w jakości 48khz/16bit, inne radia tej samej jakości grają gorzej, a przy plikach DSD to też kwestia źródła

Cambridge_Audio_CXA60_gallery_1.jpg?itok=AjJAwpLU

https://www.cambridgeaudio.com/eur/pl/node/216

Link to post
Share on other sites

Tak nie wiem do końca czy warto tą Yamahe sprzedawać. Gra z tymi kolumnami fajnie, a sub myślałem, ze porostu da kopa i będzie to lepiej grało basy i perkusja ta nożna czy jak to się fachowo nazywa. W tym momencie żeby za dudnił to przy ustawieniu na Zero bass w Yamaha daje kopa na volumen 50, mniej muszę delikatnie dołożyć basu żeby to czuć. Już mi na innym forum pisano, ze do muzyki tylko zamknięty sub bez żadnych bass reflexow itp. Tylko czy zabawa w pasywny sub ma sens zarówno w odsłuchu jak i wydatku w tak dużym pokoju?

Link to post
Share on other sites

SVS SB-1000 ma wejścia wysokopoziomowe i jest zamknięty, w tej cenie raczej ciężko będzie o coś równie dobrze grającego niskimi, różnica w brzmieniu całego zestawu zmieni się zdecydowanie na plus.

 

E:/

Ja sam mam subwoofer aktywny w stereo i nie wyobrażam sobie słuchania muzyki bez niego jak kiedyś (kiedy to uważałem, że sub w stereo to mega kupa bo tylko psuje całą scenę, głupi ja heh). Aczkolwiek ja mam małe monitory studyjne więc ciężko powiedzieć mi czy sub byłby potrzebny przy solidnych podłogówkach, pewnie tak i pewnie nie w zależności od kolumn, wzmacniacza (z okablowaniem) i pomieszczenia.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

To jeszcze dodam , że w zestawie  do kompa mam suba pasywnego stx . Gra to  o wiele lepiej jakościowo od aktywnego Yamahy który mam . Jest idealnym dodatkiem do monitorów Ms  312. Ale do twoich klipschow był by zdecydowanie za słaby . Choć to może być też kwestia wzmacniacza , bo Twój ani mój Sony nie grzeszy mocą , aby napędzić 2 głośniki  i suba pasywnego jednocześnie . 

Link to post
Share on other sites

To może teraz jakieś dwa przykłady tego pasywnego tuba? :) Żebym miał się nad czym konkretnym zastanawiać. Rozumiem, ze do niego kupić wtedy dobry kabel dwa razy chinch i w line-out w Yamahe i w Yamaha nic się więcej nie ustawia tylko na sobie i ma grać? :) 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, yureek napisał:

widzę, że idziesz w zaparte z subem, jakbyś przejeżdżał przez Tczew to zapraszam na odsłuch ;), szczęka opadnie

Z okolic Lublina od strony Zamościa raczej mi nie po drodze :P w drodze do sklepu :P 

 

Idę w zaparte bo jesteś póki co jedyny, który próbujesz mnie od tego odwieść :P 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Arnold napisał:

Z okolic Lublina od strony Zamościa raczej mi nie po drodze :P w drodze do sklepu :P 

 

Idę w zaparte bo jesteś póki co jedyny, który próbujesz mnie od tego odwieść :P 

 

 :)mam o tyle dobrze, że mój dobry znajomy ma sklep /Audioneo/, czasem pożyczam kable i sprzęt do posłuchania, miałem kiedyś pożyczonego REL'a T/5x i tak jak go szybko podłączyłem tak samo szybko spakowałem, w stereo tylko przeszkadzał, do tego co piosenka to albo brumił albo nie było go słuchać, chodzenie i kręcenie gałkami było wkurzające, zacząłem bawić się kablami i tak doszedłem do tego czego mi trzeba było, piękny, mocny, kontrolowany bas (sąsiad ma za ścianą łazienkę to śmiejemy się, że mu się woda z wanny wylewa), przestrzeń, fajna średnica i nie sypiąca góra przy głośnym sluchaniu,

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, yureek napisał:

 

 :)mam o tyle dobrze, że mój dobry znajomy ma sklep /Audioneo/, czasem pożyczam kable i sprzęt do posłuchania, miałem kiedyś pożyczonego REL'a T/5x i tak jak go szybko podłączyłem tak samo szybko spakowałem, w stereo tylko przeszkadzał, do tego co piosenka to albo brumił albo nie było go słuchać, chodzenie i kręcenie gałkami było wkurzające, zacząłem bawić się kablami i tak doszedłem do tego czego mi trzeba było, piękny, mocny, kontrolowany bas (sąsiad ma za ścianą łazienkę to śmiejemy się, że mu się woda z wanny wylewa), przestrzeń, fajna średnica i nie sypiąca góra przy głośnym sluchaniu,

Nie kupił bym sprzętu ze sklepu, który wcześniej komuś wypożyczał bo tak samo jak na ekspozycji wziasc sprzęt audio. Jeden z drugim na ekspozycji pości po 5-10 minut na maksa kolumnę, głośnik, kupisz i potem się zastanawiasz czemu to nie gra jak miało grać bo może i wygrzane, ale tez sponiewierane może być za bardzo. 

Obecnie z Tidal HiFi słucham Eminem = The Kids. Ponad polowa głośności i faktycznie bas gra jak marzenie czyściutko, aż pięści ucho (oczywiście w HiFi), ale jak zacisze to nie słychać basu aż tak, a podglasnianie samego basu psuje wszystko. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...