Skocz do zawartości

Adres IP Publiczny czy Prywatny od Dostawcy Internetu


Recommended Posts

Czytam, czytam o tym w internecie i dalej nie rozumiem tego. Z jednej strony daje to bezpieczeństwo przed atakami z internetu na naszą sieć lokalną w domu, ale z drugiej strony mnóstwo w internecie, głównie na forach, ze blokują usługi, głównie możliwość grania online czy to przez PC z Windows 10/11, czy na konsolach. 

 

W opisach na Wikipedii i nie tylko o tym nie pisze nic o tym jednoznacznie. 

 

Jak jest na prawdę i czy oprogramowanie konsoli czy tez systemu Windows może blokować na adresie Prywatnym IP od dostawcy dostęp do takich usług?

 

Wiem, ze jak chcemy postawić serwer z WWW czy plikami i multimediami, aby był do niego dostęp z internetu to najlepsze Statyczne IP Publiczne od dostawcy, ale w domu raczej z 95% użytkowników tego nie robi. 

:) 

Link to post
Share on other sites

Adres publiczny i prywatny

Publiczny adres IP jest przydzielany przez dostawcę internetu. Służy on jako identyfikator na zewnątrz, natomiast prywatny adres IP służy do identyfikacji naszych urządzeń wewnątrz sieci domowej bądź firmowej.

Wiec bedziesz zawsze mial publiczny i prywatny.

Swoj publiczny adres ip mozesz sprawdzic na:

https://www.whatismyip.com/

Publiczny adres moze byc staly lub zmienny ale zawsze jakis bedziesz mial. Nawet telefon komorkowy podlaczony do internetu przez siec komorkowa bedzie mial publiczny adres ip. Chyba ze nie masz internetu :)

 

Link to post
Share on other sites

Więc czemu Publiczny IP od operatora trzeba wykupić jako usługa dodatkowa, a Standardowo daje operator Prywatne IP czyli jest się za NAT-em operatora plus NAT na routerze w sieci domowej?

 

2 godziny temu, Genghis Khan napisał:

Adres publiczny i prywatny

Publiczny adres IP jest przydzielany przez dostawcę internetu. Służy on jako identyfikator na zewnątrz, natomiast prywatny adres IP służy do identyfikacji naszych urządzeń wewnątrz sieci domowej bądź firmowej.

Wiec bedziesz zawsze mial publiczny i prywatny.

Swoj publiczny adres ip mozesz sprawdzic na:

https://www.whatismyip.com/

Publiczny adres moze byc staly lub zmienny ale zawsze jakis bedziesz mial. Nawet telefon komorkowy podlaczony do internetu przez siec komorkowa bedzie mial publiczny adres ip. Chyba ze nie masz internetu :)

 

Proponuje pisać ciemniejszymi literami. Przy Dark modę na forum nie widać co piszesz. 

 

Druga sprawa chodzi mi o IP od dostawcy. Standardowo każdy duży operator internetu mobilnego czy światłowodu daje prywatne IP, a za Publiczne trzeba płacić. 

 

Jeszcze raz pytam Prywatnym IP czyli będąc za NAT operatora czy operator coś blokuje czy po co tak robi skoro nic nie blokuje i dopiero na Publicznym, wykupionym IP może blokować?

 

Jak tak bez sensu zadaje pytania tzn, ze ci co się na tym mają znać, niestety nie znają się, skoro na proste pytania, prostego użytkownika internetu, na forum, nie potrafią odpowiedzieć. A takie pytania może tu wielu "Kowalskich internetu" zadać. 

Link to post
Share on other sites

Bycie za Natem to inna sprawa, dlatego napisalem ze mozesz miec staly publiczny adres ip lub zmienny.

Nawet za natem masz publiczny adres ip - zmienny najczesciej i wspoldzielony z innymi uzytkownikami danego dostawcy internetu

Tak bedac za natem czesc ruchu moze byc blokowana, najczesciej objawia sie to grajac w niektore gierki.

Generalnie nat nie powinien blokowac gier online ale sie zdarza to sa rzadkie przypadki u niektorych operatorow. Czesto mozna znalesc poradniki jak to naprawic, czasem sie udaje czasem nie.

Tak samo nat nie powinien blokowac dostepu do uslug chmurowych ktore uruchomisz w swojej sieci np podglad zdalny kamerki internetowej wpietej w chmure itd

 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Genghis Khan napisał:

Bycie za Natem to inna sprawa, dlatego napisalem ze mozesz miec staly publiczny adres ip lub zmienny.

Nawet za natem masz publiczny adres ip - zmienny najczesciej i wspoldzielony z innymi uzytkownikami danego dostawcy internetu

Tak bedac za natem czesc ruchu moze byc blokowana, najczesciej objawia sie to grajac w niektore gierki.

Generalnie nat nie powinien blokowac gier online ale sie zdarza to sa rzadkie przypadki u niektorych operatorow. Czesto mozna znalesc poradniki jak to naprawic, czasem sie udaje czasem nie.

Tak samo nat nie powinien blokowac dostepu do uslug chmurowych ktore uruchomisz w swojej sieci np podglad zdalny kamerki internetowej wpietej w chmure itd

 

Jak wykupujesz u 98% operatorów internet to standardowo np w Orange masz na swoim routerze w LTE IP 188.xxx.xxx.xxx, a na stronach My IP publiczne inne i podobnie na światłowodzie. To oznacza, ze masz od operatora prywatne IP i jednocześnie jesteś za jego NAT-em. Większość co wyczytałem w internecie to dla bezpieczeństwa, ze jakikolwiek atak DoS, czy inny na twój komputer zwalczyć musi operator i ciebie to nie obchodzi. To z jednej strony fajne. Jednak właśnie Co taki NAT najczęściej blokuje? Porty, które trzeba mieć odblokowane do grania, do kamer itp, ale podobno na Publicznym IP jakby operator chciał to tez może te porty zablokować więc już tego nie rozumiem całkowicie, po co operatorzy wykupują IP publiczne i prywatne do świadczenia usługi skoro to samo mogą zrobić na publicznym IP?

Link to post
Share on other sites

Bo pula adresów publicznych IPv4 dostępnych dla "ludzi" się już prawie skończyła ;)

Generalnie adres IP publiczny (stały) daje dużo możliwości, ale też niesie za sobą niebezpieczeństwo - twoja sieć jest bezpośrednio widoczna w Internecie. Wtedy po twojej stronie stoi zabezpieczenie jej przed "złem wszelakim".

Jeśli jesteś schowany za NATem operatora, odpada ci większość niebezpieczeństw (nie wszystkie).

W dobie wszelakich "chmur" p2p - do monitoringu cctv, central alarmowych, serwerów NAS itp. - adres publiczny coraz częściej można zastąpić przez te rozwiązania.

 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, karpior napisał:

Bo pula adresów publicznych IPv4 dostępnych dla "ludzi" się już prawie skończyła ;)

Generalnie adres IP publiczny (stały) daje dużo możliwości, ale też niesie za sobą niebezpieczeństwo - twoja sieć jest bezpośrednio widoczna w Internecie. Wtedy po twojej stronie stoi zabezpieczenie jej przed "złem wszelakim".

Jeśli jesteś schowany za NATem operatora, odpada ci większość niebezpieczeństw (nie wszystkie).

W dobie wszelakich "chmur" p2p - do monitoringu cctv, central alarmowych, serwerów NAS itp. - adres publiczny coraz częściej można zastąpić przez te rozwiązania.

 

Czyli jak ludzie piszą, nawet tutaj widziałem posty, że nie mogą grać bo są za NAT-em operatora, najczęściej w LTE/5G, czyli mobilny internet to faktycznie operator to blokuje czy raczej to po stronie użytkownika, klienta internetu coś blokuje jak np antywirus, firewall itp?

Link to post
Share on other sites

Szukasz dobrego internetu? to nie baw sie w lte czy 5g tylko poszukaj dobrego regionalnego dostawcy internetu.

Firmy z moich okolic trojmiasta to maxnet, interkar, tygrysnet itd

U duzego dostawcy ciezko cokolwiek zalatwic a takie firmy sa otwarte na Twoje potrzeby i chetnie pomagaja jezeli masz jakis problem

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Genghis Khan napisał:

Szukasz dobrego internetu? to nie baw sie w lte czy 5g tylko poszukaj dobrego regionalnego dostawcy internetu.

Firmy z moich okolic trojmiasta to maxnet, interkar, tygrysnet itd

U duzego dostawcy ciezko cokolwiek zalatwic a takie firmy sa otwarte na Twoje potrzeby i chetnie pomagaja jezeli masz jakis problem

 

Mam światłowód od INEA. Mam ich prosić o wyjaśnienie moich wątpliwości co do tego czy wykupić IP publiczne zmienne czy zostać na standardowej usłudze z ich IP prywatnym za NATem czy od tego jest takie forum? Bo nie rozumiem ciebie. 

 

Wydaje mi się, ze za daje tu proste pytania w tej sprawie, a nie jakieś specjalistyczne, techniczne. To już drugie forum gdzie zamiast podyskutować, wytłumaczyć pisze mi się w przenośni, ze pytaj operatora. 

 

Napisze jeszcze raz. Jestem typowym internautą. Mam światłowód od INEA, wykupienie zmiennego, publicznego IP to 5zl. Jeżeli nie robię nic co wyżej w postach wymieniłeś to w czym lepsze jest posiadanie Publicznego IP od standardowej usługi z IP za NATem operatora?

 

Uzyskam od kogoś odpowiedz na to czy nie? Mam chodzić po serwisach różnych operatorów i to pytać, żeby wyjaśnili bo forum do tego nie jest czy jak?

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, karpior napisał:

Nie gram w gry online, ale przecież niemożliwym jest aby z powodu bycia za NATem nie dało się grać w jakąś grę...

Jak mialem LTE z T-Mobile półtora roku temu to windows 10 pokazywał NAT zamknięty, a konsola PS4 chrześniaka, że NAT 3 i adnotacja, że mogą być problemy w niektórych grach online, które wymagają otwartych portów. Tyle, ze chrześniak grał bez niczego. Jednak chciał bym wiedzieć, w końcu na moim routerze tez jest jakiś tam NAT, który mnie chroni, ma włączona ochronę DoS.  Jednak jeśli nie ma to znaczenia to może nie ma sensu płacić 5 zł za publiczne IP i zamiast to za dodatkową dychę włączyć sobie 1Gb, które napewno lepiej się wykorzysta ? :) 

 

Tutaj: https://fiberlink.pl/blog/publiczny-czy-prywatny-jaki-adres-ip-wybrac/

 

Pisze, ze do gier lepiej mieć publiczne IP, na innych stronach, ze dla zwykłego użytkownika nie ma to kompletnie znaczenia i tak każdą stronka mądrzejsza od innej :) 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko o gry się rozchodzi, to po prostu jak z jakąś będzie problem to wtedy się zdecyduj na opcję "publicznego IP" - z reguły można się z operatorem dogadać na jakiś krótki okres testowy aby sprawdzić czy rozwiąże to problem. Jeśli nie, to i tak w razie czego możesz z tej usługi zrezygnować.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, karpior napisał:

Jeśli tylko o gry się rozchodzi, to po prostu jak z jakąś będzie problem to wtedy się zdecyduj na opcję "publicznego IP" - z reguły można się z operatorem dogadać na jakiś krótki okres testowy aby sprawdzić czy rozwiąże to problem. Jeśli nie, to i tak w razie czego możesz z tej usługi zrezygnować.

To wiadomo, ale gdzie można się naprawdę dowiedzieć jak jest z tym w rzeczywistości jak nie na forum? Chciał bym to wiedzieć nie jak zaawansowany sieciowic stricte technicznie tylko w miarę prosto jak by mógł ktoś to wytłumaczyć :) Myślę, ze wielu by się to przydało bo czytam te techniczne rzeczy i dalej nie rozumiem. :) 

Link to post
Share on other sites

Podstawy funkcjonowania sieci się kłaniają. Ruch w sieci odbywa się między urządzeniami posiadającym adresy IP. Ruch ten odbywa się nie "jednym kanałem komunikacyjnym" lecz jest podzielony na porty. Np ruch https to port 443, ruch DNS to port 53, ruch SSH to port 22 itd.  Kiedy dane urządzenie posiada adres IP publiczny, to cały ruch trafia bezpośrednio do niego (z wszystkich portów). NAT działa jako "zapora", która steruje ruchem który przychodzi z Internetu (domyślnie od strony Internetu nie widać co znajduje się za NATem). Jeśli potrzebujesz wewnątrz sieci LAN aby do jakiegoś urządzenia trafiał konkretny ruch z internetu, np. gra potrzebuje 3 różnych portów aby ruch z nich trafiał do konsoli, to trzeba w jakiś sposób skonfigurować NAT. Może to odbywać się manualnie poprzez statyczny przekierowanie portów jeśli je znasz, albo np. dynamicznie przez protokół UPnP. Kiedy masz na routerze publiczny adres IP od strony Internetu - wszystko działa dobrze.

W przypadku, gdy jesteś już schowany za NATem operatora, może się okazać że część ruchu od strony Internetu "zostanie odcięta" już na "zaporze" operatora. Wszystko w zależności od konfiguracji po stronie ISP. Czasem operator może na żądanie odblokować ci jakieś porty, ale może tego nie zrobić i jedyną opcją jest wtedy uzyskanie publicznego adresu IP.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, karpior napisał:

W przypadku, gdy jesteś już schowany za NATem operatora, może się okazać że część ruchu od strony Internetu "zostanie odcięta" już na "zaporze" operatora. Wszystko w zależności od konfiguracji po stronie ISP. Czasem operator może na żądanie odblokować ci jakieś porty, ale może tego nie zrobić i jedyną opcją jest wtedy uzyskanie publicznego adresu IP.

OK. Tylko czy są jakieś standardy tego co za NAT-em robi operator czy każdy robi co chce i jak chce?

 

Co do reszty, żebyś czasem nie pomyślał, ze nie czytam wszystkiego :P i coś chce :P To jeszcze mam jedno pytanie takie odrobine bardziej na logikę :) 

 

Jak mialem LTE od Orange, Play, T-Mobile to u nich IP za NAT-em (nie wiem czy należy je nazywać właśnie Prywatne czy inaczej) zmieniało się razem z publicznym przed NATem operatora. Na logikę jeżeli brakuje adresów IP publicznych w wersji 4 i mimo, ze od conajmiej 10 lat większość urządzeń obsługuje IPv6 operatorzy nie przechodzą na to, a wątpię, żeby mieli aż tak archaiczny sprzęt, to nie opłaca się bardziej przed NATem stosować Statyczne publiczne IP, a "prywatne" zmienne za NATem? Bo skoro brakuje publicznych to dlaczego jednocześnie zmienia się IP przed i za NATem?

 

Nie bede zakładał nowego tematu bo bez sensu. Czemu operatorzy tak bardzo zwlekają z przejściem na IPv6? Internet jeszcze na nim nie działa w pełni? Dużo firmy, które rządzą internetem jak Microsoft, Apple, Google, Facebook podejrzewam, ze latają już na IPv6. 

Link to post
Share on other sites

To prost

1. To gigantyczne koszta sprzetu

2. gigantyczny nakład pracy w związku ze zmiana konfiguracji usług oraz urządzeń co wiąże się z kosztami, komuś trzeba za te zmiany zapłacić

3. nadal zdarzają się aplikacje które nie są w stanie pracować z IP v6

 

IP v4 pozostanie z nami tak długo aż coś/ktoś wymusi tą zmianę.

95% abonentów indywidualnych nie wie jaki typ adresu posiada bo to najzwyczajniej ich to nie interesuje, są to pospolici konsumenci treści portali internetowych.
Czy warto tak na hurra wprowadzać zmiany dla tych pozostałych 5%? Chyba nie bo koszta są nieadekwatne do osiągniętego celu.

Link to post
Share on other sites

@8gwiazdek

 

Znasz odpowiedz na moje kluczowe pytanie w temacie czy jeśli nie robię nic co wymaga Publicznego IP to warto go mieć, nawet jak opłata za niego wliczana jest w abonament, w postaci 5 zł?

 

Czy naprawdę NAT operatora przy podstawowym IP Prywatnym powoduje, ze jak zachce grać online przez konsole lub komputer będę miał z tym problemy, czy to naprawdę rzadkość? Mój brat i jego dzieci niestety katują się LTE, który u nich ma kiepski zasięg mimo zewnętrznej anteny i jak mają 10Mb/s to robią Wow, grają na PS4 i nigdy z tym problemów nie mieli, a by do mnie walili jakby mieli. Natomiast. internecie na tym, czy innym forum co trochę pojawiają się pytania, ze na prywatnym IP od operatora nie może w jakaś tam gierkę grać. 

 

Chciałbym to wiedzieć wkodncu jak to jest w rzeczywistości bo w internecie ludzie piszą wiele bajek, które ciężko zweryfikować z tym związanych. 

Link to post
Share on other sites

Każdy operator stosuje inne praktyki przy natowaniu.
Co jest pewne... jeżeli jesteś klientem gry a nie hostem to nie będziesz mieć żadnych problemów.
Czyli tak długo jak to Ty się będziesz podłączał do serwerów to będzie wszystko działać, PS, Xbox może zgłaszać że coś jest nie tak. Jest to w pełni naturalne ponieważ ich mechanizmy sprawdzają kierowanie portów w tym też dostępność konsoli dla połączeń "od strony internetu"

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Każdy operator stosuje inne praktyki przy natowaniu.
Co jest pewne... jeżeli jesteś klientem gry a nie hostem to nie będziesz mieć żadnych problemów.
Czyli tak długo jak to Ty się będziesz podłączał do serwerów to będzie wszystko działać, PS, Xbox może zgłaszać że coś jest nie tak. Jest to w pełni naturalne ponieważ ich mechanizmy sprawdzają kierowanie portów w tym też dostępność konsoli dla połączeń "od strony internetu"

Dziękuje. :)

 

Jeszcze chciałem spytać bo fajnie byłoby wiedzieć przed czym NAT operatora chroni oprócz oczywistego ataku DoS np?

 

Tak z ciekawości. Jakby przy podpisywaniu umowy o internet światłowodowy dawali wybór IP standardowo w cenie za NATem lub publiczny i, ze trzeba wybrać to jaki wybór uważacie za lepszy dla "Kowalskiego" internauty? :) Tak z ciekawości pytam. 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Arnold napisał:

Jeszcze chciałem spytać bo fajnie byłoby wiedzieć przed czym NAT operatora chroni oprócz oczywistego ataku DoS np?

Brak niepotrzepanie otwartych portów, które mogły by stanowić potencjalną furtkę do ataku.

 

10 godzin temu, Arnold napisał:

Tak z ciekawości. Jakby przy podpisywaniu umowy o internet światłowodowy dawali wybór IP standardowo w cenie za NATem lub publiczny i, ze trzeba wybrać to jaki wybór uważacie za lepszy dla "Kowalskiego" internauty? :) Tak z ciekawości pytam. 

Nie ma na to dobrej odpowiedzi, to tak jak byś zapytał który kolor jest ładniejszy.
Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy (w moim przypadku nie wyobrażam sobie tego żebym był za NAT-em, mam dużo usług które są wystawione na świat).

Sam musisz ocenić co jest dla Ciebie lepsze.

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, 8gwiazdek napisał:

Nie ma na to dobrej odpowiedzi, to tak jak byś zapytał który kolor jest ładniejszy.
Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy (w moim przypadku nie wyobrażam sobie tego żebym był za NAT-em, mam dużo usług które są wystawione na świat).

Sam musisz ocenić co jest dla Ciebie lepsze.

OK. Więc na razie mam Publiczne, zmienne IP od INEA, ale od pół roku ani razu się nie zmieniło bo twierdzą, że może jakbym 24 godziny miał wyłączony router to system mógł by zmienić. 

 

Brałem bo myślałem o inwestycji w nie drogi NAS i mieć dostęp z internetu dostęp do różnych mniej lub bardziej potrzebnych plików nie zawsze ybezprzerwy, ale na innym forum mnie nastraszono, ze mógłby się ktoś włamać itp itd, nie będę się tu rozpisywał bo napewno wiesz o co chodzi. 

 

Warto byłoby coś takiego robić czy lepiej zainwestować w płatna chmurę zostać za NATem operatora bo do chmury Publiczne IP nie ma znaczenia?

Nie jest mi to niezbędne bo w domu, w sieci lokalnej mam dostęp do pendrive w routerze Xiaomi AX9000, a on nie ma żadnych opcji FTP czy cokolwiek podobnego. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Arnold napisał:

OK. Więc na razie mam Publiczne, zmienne IP od INEA, ale od pół roku ani razu się nie zmieniło bo twierdzą, że może jakbym 24 godziny miał wyłączony router to system mógł by zmienić. 

To znaczy że że dzierżawa adresu jest przyznawana za pewne na 24  godziny, skoro urządzenie jest aktywne to dostaje cały czas ten sam adres. Tutaj na wszelki wypadek można zastosować usługę typu DynDns albo NoIP w zależności od tego co obsługuje router Xiaomi.

15 godzin temu, Arnold napisał:

Brałem bo myślałem o inwestycji w nie drogi NAS i mieć dostęp z internetu dostęp do różnych mniej lub bardziej potrzebnych plików nie zawsze ybezprzerwy, ale na innym forum mnie nastraszono, ze mógłby się ktoś włamać itp itd, nie będę się tu rozpisywał bo napewno wiesz o co chodzi. 

Kupując Qnap albo Synology nie ma tego problemu. Regularnie dostają aktualizację zabezpieczeń a dodatkowo mają swoje chmury przez co nie musisz ich wystawiać "na świat" żeby mieć do nich dostęp. Pytanie czy w Twoim przypadku nie jest to przerost formy nad treścią?. Dla samego dostępu do kilku plików się nie opłaca.
U mnie Qnap pełni funkcję magazynu danych. Lokalnie na komputerach przetrzymuje niezbędne minimum plików (zdjęcia, ważne dokumenty oraz inne dane leżą Qnap).

15 godzin temu, Arnold napisał:

Warto byłoby coś takiego robić czy lepiej zainwestować w płatna chmurę zostać za NATem operatora bo do chmury Publiczne IP nie ma znaczenia?

Dla kilku pilików nie lepiej Ci pójść w kierunki np . GoogleDrive?

Link to post
Share on other sites

OK. A taki NAT i zabezpieczenia routera Xiaomi słabo chronią? Haker przez to przejdzie?

 

1570414149_Zrzutekranu2022-04-24o11_31_45.thumb.png.2ee32a3ebbc7308b9ba699ef00fe03e8.png

 

Czyli sumując tą dyskusje, jeżeli nie chce komputera czy czegokolwiek wystawiać poza sieć lokalną, do internetu to bycie za NATem operatora nie powinno mnie ograniczać ogólnie w korzystanie z internetu? Operator nie powinien mi blokować dostępu do usług w internecie, które są dostępne z internetu? :)

 

NAT operatora ogólnie mówiąc uniemożliwia wystawianie czegokolwiek do internetu bezpośrednio z sieci lokalnej czyli NAS i serwery? To co ja wysyłam na jakiś serwer typu chmura nie blokuje operator?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Arnold napisał:

OK. A taki NAT i zabezpieczenia routera Xiaomi słabo chronią? Haker przez to przejdzie?

Źle zadane pytanie

Tylko Xiaomi wie jak łata swoje oprogramowanie i jakie zabezpieczenia ono ma.

Nikt tego nie wie czy np za tydzień nie pojawi się jakiś exploit który np umożliwi przejęcie kontroli nad routerem.

 

4 godziny temu, Arnold napisał:

Czyli sumując tą dyskusje, jeżeli nie chce komputera czy czegokolwiek wystawiać poza sieć lokalną, do internetu to bycie za NATem operatora nie powinno mnie ograniczać ogólnie w korzystanie z internetu? Operator nie powinien mi blokować dostępu do usług w internecie, które są dostępne z internetu? :)

Znowu źle zadane pytania, nie trzyma się to kupy.

Operator nie powinien Ci blokować usług dostępnych w internecie.

4 godziny temu, Arnold napisał:

NAT operatora ogólnie mówiąc uniemożliwia wystawianie czegokolwiek do internetu bezpośrednio z sieci lokalnej czyli NAS i serwery?

To jest specyfika usługi, on tego nie robi celowo. Będąc za NAT nie masz możliwości bezpośredniej komunikacji z Twoimi urządzeniami.

4 godziny temu, Arnold napisał:

To co ja wysyłam na jakiś serwer typu chmura nie blokuje operator?

Tak dokładnie.

 

Ja już wyczerpałem pokłady cierpliwości, to mój ostatni post.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...