Skocz do zawartości

Problem z wydajnością


Recommended Posts

Witam. Otóż mam aktualnie problem posiadam następujący sprzęt:

 

Płyta Główna B450 Tomahawk MAX
Karta graficzna RTX 3060 Inno3D w wersji non ihr (wersja bez kopania)

Procesor Ryzen 5 3600  nie podkręcany.

Pamięci RAM Corsair DIMM 32 GB DDR4-3600 Kit (CMK32GX4M2Z3600C18)

Zasilacz Seasonic Focus GX-650 Gold

Obudowa: Chieftec GP-02B-OP Stallion II

Chłodzenie CPU Enermax Liqmax III RGB 240 mm

+ DYSK HDD 1 TB
+ DYSK SSD 2x 1 TB

+ DYSK SSD 256 GB. 

 

Gram w 1440p 144 Hz.

 

Otóż mój problem jest następujący: Zauważyłem że w wielu grach posiadam  spadki FPS np: Fortnite, Sniper ghost warrior 3, Cyberpunk 2077, Guild Wars 2, Horizon zero down.

np Fortnite : sprzęt wyciska po 100+ FPS i nagle spada do 20-30 po czym skacze do 80 i znów 30.
Sniper ghost warrior ustawienia max 60-70 FPS po czym spadek do 12/20 fps.

Cyberpunk 2077: FPS zawsze są praktycznie te same nie ważne jakie ustawienia są. nawet jak właczyłem jakas małą rozdzielczość to było gorzej niż 1440p. ale przeważnie jest to 40 fps nawet jestli Raytracing jest wyłączony i niezależnie jakie DLS odpalone

Horizon zero down, gra z automatu na ULTRA ustawiona posiadam 34 fps tylko podczas gdy według testów powinno być nawet i 50+ w benchmark ryzen 5 3600 i rtx 3060 krecą w benchmarku gry po 80 fps mój 34-40 fps. Również gdy ustawie DLSS nie ma róznicy w fps są po prostu takie same.

Guild Wars 2, wiem że gra ma silnik skopany optymalizacji ale odkąd DX11 jest śmiga lepiej niestety stojąc w miejscu nawet na pustej lokacji mam 100 FPS które spadają same do 23-31 FPS tak jakby sprzęt się gdzieś blokował.

 

Przeprowadziłem test w AIDA64 sprzęt jest stabilny, Cinebench R15 ( wynik 1584) również nic nie wywala. RAM jest stabilny odpalony w biosie bez XMP manualnie z Memory try na ddr4 3600 z timingami od Corsair. Próbowałem również RAM cofnąć do 2666 hz bez zmian także kwestia ramu nie może to być.
Pobrałem również Ryzen chipset do obsługi maksymalnej wydajności na Ryzen w fortnite to pomogło odziwo uzyskuje teraz 80 fps stałe ale niestety inne gry mają dalej to samo z 20-30 fps nie ważne jakie ustawienia.

 

Przeprowadziłem stress PC test i zrobiłem parę screenshotów z GPU-Z i hwinfo64 może to coś pomoże do odczytu.

Temperatury podczas stresu wyglądają całkiem w porządku CPU podczas stresu max 71 . w grach 56 max, GPU również podobne temperatury.

Co zauważyłem w gpu-z pokazuje mi Perfcap Reason vrel, również zauważyłem ze Karta zawsze jak jest w stresie nie wazne czy to gra czy program karta wyciska maxymalnie 127-130W i więcej nie leci czy to może być problem? Karta kupiona 05.04.2022 nowa ze sklepu. 

 

Myślałem również nad tym że może to być wina procesora i myślałem nad wymiana na Ryzen 5 5600x ale nie wiem czy w tym leży wina, dlatego zgłaszam się do was o pomoc niestety nie wiem już czego spróbować, myślałem już nad resetem biosu do ustawień standardowych kiedyś tam grzebałem po tym jak miałem skoki Mhz w procesorze ale się naprawiły po jakimś czasie. Jak komputer działal z RX 5700 XT to wszystko było dobrze i to nawet grałem w 4k bez problemu. Teraz aktualnie mam problem w 1440p już w kazdej grze albo wydajność nie jest 100% albo spadki fps.

 

Na dole daje Screenshoty z pomiarów. Jeżeli potrzebujecie jakieś dodatkowe screenshoty chętnie szybko dodam.

 

GPu Z karta.PNG

gpu z.PNG

hwinfo64.PNG

Problem rozwiązany. Zmieniłem karcie PCI express złącze z dolnego na górny. i zmieniłem piny zasilające z pc teraz śmiga każda gra na ultra w 60+ :D

Edytowane przez rrwwjunior
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...