Skocz do zawartości

Bootowalny Dos na pendrive


Recommended Posts

Hej,

takie nietypowe pytanie - chciałem pokazać koledze różnicę w brzmieniu pc speakera na nowoczesnym i starożytnym komputerze. Zrobiłem bootowalny Dos na pendrive programem Rufus, który wgrał mi tam FreeDosa, na wtyczkę wgrałem grę Secret of Monkey Island, ale po uruchomieniu - cisza. Wyczytałem, że żeby zmienić format dźwięku w tej grze trzeba dodać parametr przy uruchamianiu. Dopisałem więc literkę I jak Internal Speaker (według listy komend) i nic. W Windowsie w Dosboxie to działa - mogę w ten sposób zmieniać dźwięk Adlib na Pc Speaker, ale jak wiadomo w Dosboxie Pc Speaker jest emulowany w zwykłych głośnikach. W Dosboxie dzialają obie wersje dźwięku, w Freedosie żadna. Pamiętam, że kilka lat temu już robiłem bootowalny Dos na pendrive i wtedy pc speaker działał normalnie, ale jak to wtedy zrobiłem - nie pamiętam. Może da się zrobić inaczej bootowalny pendrive z normalnym Dosem, a nie Freedosem? Albo może da się inaczej zmusić Windows do użycia prawdziwego Pc Speakera w Dosboxie?

Problem dotyczy oczywiście tylko nowego komputera, na starym jest wszystko ok.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Coś nie doczytałeś, bo problem dotyczy nowego, a nie starego komputera :P Ale faktycznie zrobiłem trochę testów i wygląda na to, że w nowoczesnym komputerze po prostu tego pc speakera nie mam. Wcześniej testowałem to parę lat temu we wcześniejszym komputerze i tam działało, tu widocznie go nie zamontowali. No trudno.

Komputer "starożytny" to oczywiście mój dyskietkowy komp dosowy, tam wszystko śmiga doskonale.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...