Skocz do zawartości

Rtx 3070 czy 3070ti do mojego zestawu


Recommended Posts

Witam posiadam pc o specyfikacji

I5 12400

MSI b660m mortal

DDR4 crucial Ballistix sport xmp 3000mhz gear 1

Palit rtx 2070 super gamerock

Silentiumpc supermo fm2 650w

2 x ssd + 1 HDD

Fractal designer Meshify c

Planuję na koniec miesiąc wymienić GPU i teraz mam zagwostke. Czy kupić rtx 3070 w jakieś super wersji. MSI x trio czy Asus strix i do tego nowa obudowę bo żadna nie zmieści się do obecnie posiadanej. Czy pójść w jakaś gorsza wersję rtx 3070ti, Asus tuf, gainward Phoenix i do tego wymienić zasilacz. Zależy mi na dobrej kulturze pracy a nie mogę na ten moment wymienić zasilacza obudowy o do tego dokupić fajna opcje rtx 3070 ti z powodów finansowych. Najbardziej skłaniam się ku słabszej wersji rtx 3070ti i do tego zasilacz. Ponieważ nie kupię jakieś słabszej obudowy i gdybym miał coś brać to tylko Meshify 2 compact bądź bequiet pure base 500dx. Jednak mój Meshify pasuje mi najbardziej ponieważ jest compactowa i do tego ma biały front panel.

Proszę was o radę

Link to post
Share on other sites

No wcale nie dziwne że Ci się mieści bo mierzy 290 mm. MSI x trio mierzy ponad 320, strix nie wiele mniej. Miałem Viper patriot poszły w xmp gear 1 na 3600 cl 14. Podkręciłem je też na 4000 cl 16 w gear 2, porównałem wyniki w grach. Różnica to 1 słownie jeden FPS w porównaniu z moim crucialami. Za jeden FPS nie dopłacę 250 zł.

Link to post
Share on other sites

Ram masz ok ewent podkręć je do 3200-3300MHz.

GPU- Jak do TI jest nie duża dopłata to bierz a tak to bym poszedł zdecydowanie Palit Geforce Rtx3070 Jetstream.Karta dwu wentylatorowa,żadna krowa ze sprawdzonym chłodzeniem,znajomy ma i naprawdę jest świetna.Jak zrobisz UV w zasadzie na każdej karcie to tylko zyskasz.

Zasilacz masz ok.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Tiamina napisał:

tak to bym poszedł zdecydowanie Palit Geforce Rtx3070 Jetstream

tylko niech sobie dokupi wcześniej zestaw zapasowych wentylatorów ..

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

3070 gaming oc ma poniżej 28.6cm, więc się zmieści, 3 wentylatory, po UV nawet w tej ciasnej budzie nie będzie za głośna. 3070ti co by weszło z 3 wentylami to Palita game rock na pewno. 3070 na pewno jest cicha i chłodna ale nie wiem jak 3070ti

Link to post
Share on other sites

Mam teraz gamerocka i jestem z niej zadowolony. No właśnie z tego co widzę to ventus czy gaming OC 3070ti już mają większe rozmiary czyli wychodziło by na to że ti są cieplejsze.
Wstępnie więc można wysnuć wniosek że jednak drugi scenariusz a więc rtx 3070 np. w wersji strix i nowa obudowa będą lepszym rozwiązaniem. Tym bardziej jeśli potwierdzi się to że seria 4000 będzie jeszcze cieplejsza a co za tym idzie chłodzenia będą większe.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, lucas-7 napisał:

Różnica to 1 słownie jeden FPS w porównaniu z moim crucialami. Za jeden FPS nie dopłacę 250 zł.

Nic dziwego.Ten8nm rtx3070to zaden kozak.Od karta na styk w 1440p i 60-75fps

TI to tragedia jeśli chodzi o prąd.Z 7pocent lepsza a 30 procent wiecej prądu

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cyna76 napisał:

tylko niech sobie dokupi wcześniej zestaw zapasowych wentylatorów ..

Ty sobie dokup.

Godzinę temu, lucas-7 napisał:

No właśnie o to mi chodzi. Są w ogóle jakieś polecane krótkie dobre konstrukcje rtx 3070/3070ti?

Chcesz cichszą o 2dB i 10' chłodniejszą to bierz X Trio - masz potwora trzy wentylatory i płać za to więcej,jakbyś UV nie mógł zrobić.Bo do 75' to jest pikuś dla karty.

Ti jak opisałem przy malutkiej dopłacie inaczej nie warto.

 

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_rtx_3070_jetstream_oc_review,1.html

https://hexus.net/tech/reviews/graphics/146890-palit-geforce-rtx-3070-jetstream-oc/

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-rtx-3070-jetstream-oc/

 

Edytowane przez Tiamina
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tiamina napisał:

Ty sobie dokup.

Ja nie potrzebuje, nie kupuje tej "padaki" od 2002 roku , za to muszę je wysyłać do serwisu dystrybutora ...

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Kolego to że ty nie kupujesz nie znaczy że wszyscy mają tak robić.

A z tym serwisem nie strasz bo tam znajdują się każdego producenta karty,mam rozeznanie.

Widzę,że próbujesz zniechęcić do produktu tego producenta,nie słusznie.Jak masz pieniądze to i wybór nikt nikogo nie namawia do niczego.Postawiłem na RTX 3070 JetStream z powodu właśnie gabarytów bo,też nie lubię krów w obudowie a reszta parametrów,która jest ok nie martwi bo na każdym robię UV przy którym wychodzi na +.

Tematem tej "padaki" wiesz że ja przez XXlat pakuje do komputerów tylko karty tego producenta i jestem zadowolony :) prócz cen rzecz jasna.

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam palita ponad dwa lata. Złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Ma biosie quiet jest cicho i względnie chłodno. Karta ma maks 74 stopnie. Nigdy w niej nie grzebałem nie wymieniałem pasty i dalej pracuje tak samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostatnie 3 moje karty to Palit. 1070 (Gamerock) - 2070 super (Jetstream) - 3070 (Gaming Pro). Z żadną z tych kart nie miałem najmniejszego problemu. Ceniłem sobie w nich kulturę pracy, temperatury i właśnie bezawaryjność. Dwie pierwsze wymienione działają i mają się dobrze do dzisiaj (u znajomych w ich komputerach). Rozumiem że można się "sparzyć", myślę że każdemu zdarzyła się taka sytuacja, nie koniecznie musiał to być sprzęt komputerowy. Ale to nie znaczy że każdy jeden produkt takiego producenta to chłam czy bubel...

Edytowane przez nukalol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, lucas-7 napisał:

Obecnie mam palita ponad dwa lata. Złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Ma biosie quiet jest cicho i względnie chłodno. Karta ma maks 74 stopnie. Nigdy w niej nie grzebałem nie wymieniałem pasty i dalej pracuje tak samo.

Możesz zrobić sobie odskocznie i kupić ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC :)

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy ma co podanie. Z tego co wywnioskowałem to po prostu trzeba kupić co się trafi w dobrej cenie i że nie ma co się napalać na rtx 3070 ti.
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest różnica jak podłącza się GPU do zasilacza? Czy wystarczy jeden kabel z dwiema wtyczkami czy lepiej podpiąć dwioma kablami?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...