Skocz do zawartości

Rozłączanie wifi modem upc connect box


Recommended Posts

Witam
Mam problem z modemem connect box (compal) z upc. Mianowicie zrywa mi na kilka sekund wifi. Nie zauważa tego nawet windows, bo na pasku nie pokazuje się ikona braku połączenia (ten globusik). Zrywa mi na różnych urządzeniach. Najbardziej przeszkadza podczas streamowania czegoś na chromecasta. Najczęściej pokazujące się błędy w logu modemu to illegal dropped forward packet, no ranging response received, received response to broadcast maintenance but no unicast maintenance opportunities received (ten błąd zazwyczaj jak jest jeszcze degradacja usług). Do tego na wifi gdy zrobię ping google to czasem gubi - ping request timed out oraz niby windows pokazuje połączenie, ale strona routera nie otwiera się. Czy można zaradzić na to samemu?

Link to post
Share on other sites

Proponuje na tym UPC wyłączyć wifi i zainwestować w własny router. Poprosić UPC, żeby włączyli an nim bridge modę (tryb mostu) dla internetu. Wtedy podpinasz pod to coś swój router i jazda. 

 

W bloku mieszkasz czy domek? Dp jakiej kwoty chciałbyś taki router, np do 500 zł?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy wolałbym najpierw zaradzić coś na to od urzadzenie z upc, czy coś da radę samemu na szybko naprawić. Ale taki swój router to fajny pomysł, nad kwotą nie myślałem jeszcze, raczej coś niedrogiego, bo wielkich wymagań nie mam. Może fajnie jakby miał opcję udostępniania jako dysk sieciowy np. podłączonego dysku zewnętrznego, czy może jest jeszcze jakaś funkcja taka przydatna w domu jeszcze?

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, wojtek365 napisał:

Znaczy wolałbym najpierw zaradzić coś na to od urzadzenie z upc, czy coś da radę samemu na szybko naprawić. Ale taki swój router to fajny pomysł, nad kwotą nie myślałem jeszcze, raczej coś niedrogiego, bo wielkich wymagań nie mam. Może fajnie jakby miał opcję udostępniania jako dysk sieciowy np. podłączonego dysku zewnętrznego, czy może jest jeszcze jakaś funkcja taka przydatna w domu jeszcze?

Nic nie zaradzisz bo większość sprzętu od operatorów ma spaprany firmware i tyle. Możesz ewentualnie wejść na stronę konfiguracyjną tego UPC, o ile możesz, w sekcje ustawień wifi i wyłączyć to inteligentne wifi jak masz i 2.4Ghz oraz 5Ghz ustawić oddzielnie. Czyli odrębne nazwy SSID, a hasło może być takie samo. Wiem, ze z tym inteligentnym wifi jest fajnie, ale to najczęstszy problem. Ładnie brzmi w reklamach dla tzw Kowalskiego, który naiwnie liczy, ze przyjdą, podłącza i będzie bajka :) Bez urazy kogokolwiek oczywiście :)

 

Z USB tanio to polecę TP-Link Archer AX50 na intelu. Testowałem 10 dni lub Asus RT-AX55, ale nie oczekuj w tych kwotach szalu w zasięgu. Inne z USB będą droższe. W każdym z nich masz domyślnie włączone wifi inteligentne, które jest dla picu. U mnie na Xiaomi AX9000 stwierdzał, ze jak 5Ghz ma około 30% zasięgu to już trzeba przełączyć na 2.4Ghz co jest bez sensu bo zawsze 5Ghz jest lepsze chodźmy stabilniejsze. Xiaomi AX3600 i AX9000 chyba obecnie jako jedyny robi na Qualcomie (jakkolwiek się to pisze), reszta Intel, albo Broadcom, gdzie Broadcom ma być lepszy, ale niekoniecznie. Jakoś u mnie urządzenia po wifi dogadują się lepiej z Qualcommem niż Broadcomem. 

 

Z Xiaomi AX3600 nie ma USB i tylko 3 porty LAN. AX9000 ma USB, port WAN i jeden z 4 LAN 2,5 Gb/s, ale coś za coś. Dodam, ze jakikolwiek router TP-Linka czy Asusa z AX6000 i wyżej są droższe bo za logo skrobią. 

Edytowane przez Arnold
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Arnold napisał:

Proponuje na tym UPC wyłączyć wifi i zainwestować w własny router. Poprosić UPC, żeby włączyli an nim bridge modę (tryb mostu) dla internetu. Wtedy podpinasz pod to coś swój router i jazda. 

 

W bloku mieszkasz czy domek? Dp jakiej kwoty chciałbyś taki router, np do 500 zł?

Nawet o nic nie musisz prosić , przełączasz modem w tryb bridge i po restarcie śmiga bez problemu sam mam tak zrobione śmiga mi to z MikroTik hAP ac2 (proponuję tylko wyłączenie ipv6)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, cyna76 napisał:

Nawet o nic nie musisz prosić , przełączasz modem w tryb bridge i po restarcie śmiga bez problemu sam mam tak zrobione śmiga mi to z MikroTik hAP ac2 (proponuję tylko wyłączenie ipv6)

Polecając Mikrotika masz świadomość, ze jego strona WWW konfiguracyjna nie jest dla każdego tak jak u innych i mnogość zaawansowanych ustawień zwykłego "Kowalskiego" może przerazić? Mnie przeraża, a widziałem tylko to co można przez internet zobaczyć. 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Arnold napisał:

Polecając Mikrotika masz świadomość, ze jego strona WWW konfiguracyjna nie jest dla każdego tak jak u innych i mnogość zaawansowanych ustawień zwykłego "Kowalskiego" może przerazić? Mnie przeraża, a widziałem tylko to co można przez internet zobaczyć. 

nie polecam MikroTika , napisałem tylko że przełączenie w/w routera robisz samodzielnie i jak ja mam to sparowane , swoją drogą jeżeli znasz się trochę na sieciach to z konfiguracja RouterOS z UPC czy innym ISP to jest 15 min łącznie z VPN po L2TP/IPsec , prawie nikt nie konfiguruje MikroTika przez WWW tylko z poziomu winbox'a

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, cyna76 napisał:

nie polecam MikroTika , napisałem tylko jak mam to sparowane i jak to działa, swoją drogą jeżeli znasz się trochę na sieciach to z konfiguracja RouterOS z UPC czy innym ISP to jest 15 min łącznie z VPN po L2TP/IPsec

Aż tak się nie znam. Bardziej podstawy. Może dlatego, ze mi to nigdy nie było potrzebne :) Xiaomi daje więcej opcji i ustawień przez aplikacje mobilną niż przez stronę WWW. Może tak, żeby trochę było inaczej niż u całej reszty. Fajnie, ze ta aplikacja działa tez z układami Apple ARM64 w obecnych komputerach Apple-a. Mówię o pace Xiaomi Mi Home :)Mialem chyba wszystkich firm w Polsce, poza mikrotikiem routery i w żadnym np udostępnianie w sieci lokalnej z dysku na usb nie działało jak tu. Nie trzeba nic szukać ustawiać w Windowsie tylko klik i masz. W aplikacji tylko ustawiasz co udostępnić chcesz. W Asusach, TP-Linkach wiecznie problemy od Windows 8 bo nowsze jakieś rzeczy, a starsze usuwali, jak wgrałeś to po aktualizacjach co miesięcznych się wyłączało. W Xiaomi działa samo, nawet z systemem plików exFAT. 

Link to post
Share on other sites
Teraz, Arnold napisał:

Aż tak się nie znam. Bardziej podstawy. Może dlatego, ze mi to nigdy nie było potrzebne :) Xiaomi daje więcej opcji i ustawień przez aplikacje mobilną niż przez stronę WWW. Może tak, żeby trochę było inaczej niż u całej reszty. Fajnie, ze ta aplikacja działa tez z układami Apple ARM64 w obecnych komputerach Apple-a. Mówię o pace Xiaomi Mi Home :)Mialem chyba wszystkich firm w Polsce, poza mikrotikiem routery i w żadnym np udostępnianie w sieci lokalnej z dysku na usb nie działało jak tu. Nie trzeba nic szukać ustawiać w Windowsie tylko klik i masz. W aplikacji tylko ustawiasz co udostępnić chcesz. W Asusach, TP-Linkach wiecznie problemy od Windows 8 bo nowsze jakieś rzeczy, a starsze usuwali, jak wgrałeś to po aktualizacjach co miesięcznych się wyłączało. W Xiaomi działa samo, nawet z systemem plików exFAT. 

doskonale Cie rozumiem, świadomy użytkownik kupuje taki sprzęt aby spełniał jego wymagania co do funkcjonalności

Link to post
Share on other sites

Zanim kolega kupi nowy sprzęt może niech wypróbuje wyłącznie tak zwanej optymalizacji Wi-Fi oraz niech ustawi pasmo i kanał ręcznie. Compal od UPC ma optymalizację włączoną domyślnie, może powodować to różne cuda - przykładowo automatyczne przełączanie się między kanałami/pasmami czyli chwilowe "braki neta". A domyślne pasma i kanały mogą być zapchane pod niebiosa jeśli mieszka się w zabudowie wielorodzinnej. Kupić nowy zawsze można, ale lepiej najpierw sprawdzić czy stary na pewno źle działa.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, 40rozbojnik napisał:

Zanim kolega kupi nowy sprzęt może niech wypróbuje wyłącznie tak zwanej optymalizacji Wi-Fi oraz niech ustawi pasmo i kanał ręcznie. Compal od UPC ma optymalizację włączoną domyślnie, może powodować to różne cuda - przykładowo automatyczne przełączanie się między kanałami/pasmami czyli chwilowe "braki neta".

wątpię żeby mu coś to dało mój compal przy dużym obciążeniu potrafił się co jakiś czas sam restartować (MS Flight Simulator + mod zastępujący mapy BING mapami od google korzystający z NGINX) , pewnie że można się pobawić routerem ale ogólnie to 'padaka" bez jakiejkolwiek możliwości konfiguracji.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
Teraz, cyna76 napisał:

wątpię żeby mu coś to dało mój compal przy dużym obciążeniu potrafił się co jakiś czas sam restartować (MS Flight Simulator + mod zastępujący mapy BING mapami od google korzystający z NGINX)

A mój Compal po ustawieniu ręcznym parametrów o których pisałem działa jak złoto. Tak mniej więcej od 4 lat. Warto sprawdzić, kupić nowe zawsze zdąży.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, 40rozbojnik napisał:

A mój Compal po ustawieniu ręcznym parametrów o których pisałem działa jak złoto. Tak mniej więcej od 4 lat. Warto sprawdzić, kupić nowe zawsze zdąży.

widocznie mamy inne podejście do definicji "działa jak złoto" a już zupełnie inne do możliwości konfiguracji routera , pomijam fakt że aktualizują firmware bez wiedzy użytkownika (niby to oni są właścicielem sprzętu) a co aktualizacja to obcinają funkcjonalności a dodają pierdoły , jedyne wykorzystanie tego badziewia to tryb modem.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, cyna76 napisał:

widocznie mamy inne podejście do definicji "działa jak złoto"

Skoro sprzęt działa jak należy, nie zrywa połączenia bezprzewodowego (wszystkie sprzęty mam po wifi, łącznie ze stacjonarką), nie mam z nim z nim żadnych problemów to chyba mogę powiedzieć, że działa jak złoto? Tym bardziej, że na defaulcie niestabilność połączenia była u mnie standardem, zwłaszcza na 5GHz.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, 40rozbojnik napisał:

Skoro sprzęt działa jak należy, nie zrywa połączenia bezprzewodowego (wszystkie sprzęty mam po wifi, łącznie ze stacjonarką), nie mam z nim z nim żadnych problemów to chyba mogę powiedzieć, że działa jak złoto? Tym bardziej, że na defaulcie niestabilność połączenia była u mnie standardem, zwłaszcza na 5GHz.

to gratuluje i jesteś w mniejszości zadowolonych użytkowników tego urządzenia 

Link to post
Share on other sites

Ja dla porównania mam z INEA. Dali za darmo router TOLGIN. Nie dość, ze tak naprawdę jakakolwiek konfiguracja WiFi nic nie daje to jak można dać router, który w 2.4Ghz z telewizorem w tym samym pokoju ledwo wyciąga z20-40Mb/s. Na tym nawet w SD streaming czegokolwiek nie chce chodzi. Jeden pokój dalej nie ma prawie zasięgu w 2.4Ghz. Do tego brak opcji Tryb mostu deklasuje to całkowicie. Gdyby nie to, ze dają ONT, które rozdziela światłowód to była by masakra, ale tez znajdują się tacy w internecie co piszą, ze im na tym internet działa jak marzenie nawet po WiFi. Bez urazy, ale chyba opłacenie, albo przez tilgin, albo INEA. 

 

Ja nie rozumiem czy dostawcy nie mogą się dogadać z jakimś normalnym producentem sprzętu sieciowego i nawet nie wiem brać cokolwiek za te routery, ale żeby one jakikolwiek sens miały, a nie taki szrot, który nadaje się tyłków. jakąś niszczarkę sprzętu elektronicznego, a nie wiem czy i nie szkoda niszczarki na to. Na każdym, nawet najtańszym TP-Linku z Gigabitowy WAN i LAN działa to lepiej niż na tym tilginie. 

 

Albo soft kompletnie nie aktualizowany w tych routerach, raz wgrany nie wiadomo kiedy, albo wsadzają najgorszy router, którego nikt cokolwiek świadomy o sieciach nie kupi w pudełko z własnym logiem. Tak jak kiedyś były płyty główne gdzie nawet nie miał producent strony internetowej. Nie pamietam jaka to była, ale było to za czasów pentium 3, pentium 4. 

 

Nawet na ten szrot dostawcy muszą wyłożyć kasę. Chyba, ze takich informatyków zatrudniają co skończyli informatykę w gimnazjum  :P

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

U mnie jest COMPAL CH7465CE, stacjonarka w innym pomieszczeniu z kartą Gigabyte GC-WB867D-I. Do wifi podpięte jeszcze 2 smartfony. laptop i drukarka. Oprócz drukarki wszystko na 5GHz, druksa na 2.4. Internet z UPC najtańszy i najwolniejszy czyli 300/25 Mb/s. Na stacjonarce prędkość w momentach pomiaru ~240-280 Mb/s. Działa to wszystko dobrze po zmianie parametrów. Szczerze mówiąc myślałem że wreszcie skończyły się czasy wtykania szrotów przez operatorów. A wygląda na to, że miałem po prostu szczęście.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, 40rozbojnik napisał:

U mnie jest COMPAL CH7465CE, stacjonarka w innym pomieszczeniu z kartą Gigabyte GC-WB867D-I. Do wifi podpięte jeszcze 2 smartfony. laptop i drukarka. Oprócz drukarki wszystko na 5GHz, druksa na 2.4. Internet z UPC najtańszy i najwolniejszy czyli 300/25 Mb/s. Na stacjonarce prędkość w momentach pomiaru ~240-280 Mb/s. Działa to wszystko dobrze po zmianie parametrów. Szczerze mówiąc myślałem że wreszcie skończyły się czasy wtykania szrotów przez operatorów. A wygląda na to, że miałem po prostu szczęście.

Gdzieś ten szrot muszą opchnąc jak zawsze producenci więc najłatwiej dać operatorom, którzy biorą tego x sztuk, więc zapłacą raz i operatorzy rozdają za darmochę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...