Skocz do zawartości

Router z WiFi i VLAN (IEEE 802.1Q)


Recommended Posts

Jedna rzecz mi tu nie pasuje, chcesz ustawic vlany tak? to dlaczego nie odseparujesz wifi na tych vlanach?

Jezeli chcesz miec sieci odseparowane to do routera podlaczasz switche a dopiero do switcha Access pointa z wifi ktory dziala na tym samym vlanie co switch

Takze w routerze raczej nie potrzebujesz wifi - raczej :)

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.04.2022 o 18:28, Arnold napisał:

Jaką masz prędkość internetu?

nie ma to żadnego znaczenia, router do celów szkoleniowych

W dniu 12.04.2022 o 19:27, 8gwiazdek napisał:

Mikrotik, Drytek, FritzBox
Jak dla mnie najlepszy stosunek jakość/cena to zdecydowanie MT

Mikrotik wiem ale średnio mi pasuje z pewnych względów.

DrayTek faktycznie coś tam ma w ofercie ale z tego co widzę to max 7 sztuk VLAN :(

FritzBox - nie widzę tam funkcjonalności VLAN

12 godzin temu, Genghis Khan napisał:

Jedna rzecz mi tu nie pasuje, chcesz ustawic vlany tak? to dlaczego nie odseparujesz wifi na tych vlanach?

Jezeli chcesz miec sieci odseparowane to do routera podlaczasz switche a dopiero do switcha Access pointa z wifi ktory dziala na tym samym vlanie co switch

Takze w routerze raczej nie potrzebujesz wifi - raczej :)

 

nie chodzi oto czy coś komuś pasuje czy nie, po prostu potrzebuje router na egzamin, gdzie jego parametry opisali tak:

"obsługa VLAN 802.1q, ruting statyczny na portach LAN/WAN oraz pomiędzy VLAN, obsługa szyfrowania WPA, WPA2, standard min. 802.11 b/g/n, instrukcja obsługi"

także w routerze raczej potrzebuje WiFi :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.03.2023 o 13:15, Bulleczek napisał:

Również się podpinam, wymagania pod egzamin "z czapy" a szkoła ma problem ze znalezieniem sprzętu. Czy naprawdę jesteśmy skazani na MT?

 

Zakupiłem Cisco RV-110W z jakiś leżaków magazynowych. Co prawda ma tylko chyba 4 VLAN ale musi wystarczyć. Nie mam nic do MT ale jednak łatwość konfiguracji CISCO w stosunku do MT wygrała. Po prostu nie chcę utrudniać życia uczniom.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.07.2023 o 18:07, grzech1991 napisał:

https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/category/all-unifi-gateway-consoles/products/udr jeśli ma być "domowy" i z dobrym wi-fi to nic lepszego nie ma.

 

Witam. Dzięki za info, ale tak jak pisałem ma to być sprzęt wykorzystywane podczas egzaminów. Jakość wifi też jest obojętna – stanowiska egzaminacyjne są kilka metrów od siebie. Jeśli miałbym zwracać na coś uwagę to łatwość konfiguracji. Czym prościej tym dzieciaki mają łatwiej, ale wszystkiego da się nauczyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...