Skocz do zawartości

PC 4500-5500 z możliwością rozbudowy/upgrade'u


Recommended Posts

Witam,
Na wstępie chciałbym się przywitać i napisać że jest to mój pierwszy post. Jestem "świeżakiem" ;) choc od czasu do czasu zaglądam na forum.
Przechodząc do tematu, mój stary i leciwy komputer dokonuje właśnie żywota, pada po raz kolejny karta graficzna...
Nie mam już zaufania do firmy Radeon.
Chciałbym kupić coś nowego i przerzucić się na nVidie i Intela
Nie za bardzo się znam na składaniu komputerów wiec zdaje się na Was drodzy użytkownicy i moderatorzy.
Komputer ma służyć głownie do gry z możliwością rozbudowy/upgrade\u (gram we wszystko ;) )
Spoglądałem na zestaw za 4700 i 5600 złożone przez moderatora,

 lecz nie pasuje mi karta RX6600 XT.
Nie orientuje się również czym różnią się procesory Intel Core i3-12100F / i5-11400F w podanych zestawach i jak ma się to w życiu :) 
Chciałbym się również dowiedzieć, która z kart graficznych jest lepsza, stary 1070Ti czy nowy RX3050 ponieważ są w podobnej cenie a na benchmarku ilość FPS przemawia za 1070Ti.
Raczej nie zależy mi na tej "fantastycznej" technologii RTX tym bardziej że zżera podobno więcej energii, przyzwyczajony jestem do jakości medium i low ;P
Budżet to 4500-5500 wiadomo i mniej tym lepiej ;) ale chciałbym żeby pochodził również z przyszłymi grami :) 
Jeśli chodzi o te wszystkie światełka choinkowe, LEDy RGB "świetliki" itp. to wolałbym bez ;). Ma dobrze i długo działać, a nie wyglądać :)

Wcześniej posiadałem Phenoma II x4 960 z Radeonem R9 380 na płycie gigabyte ga-ma770t-ud3 o ile dobrze pamiętam.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi i uwagi :)

Pozdrawiam
Sorthus

Edytowane przez Sorthus
Link to post
Share on other sites

Za 5800 byś miał zestaw z i5-12400f i 3060ti:

 

http://www.krsystem.pl/pc-DCQub2Aab

 

Taniej(5200zł) zmieniasz kartę na rtx3060 jak ma być NVIDIA:

https://www.krsystem.pl/asus_geforce_rtx_3060_dualrtx3060o12gv2_12gb_gddr6_192bit_hdmi-item-67063.html

 

Warto dołożyć bo to 28% więcej fps w 1440P, 23% w 1080p

relative-performance_2560-1440.pngrelative-performance_1920-1080.png

Edytowane przez wrobel_krk
Dodałem cooler cpu
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Wrzuciłeś zestaw z 2018 roku mordo

Ja bym Ci polecił to co mam obecnie, również wybierali chłopaki z forum.

Pytanie ile zostanie na kartę graficzną bo nie warto obecnie brać nic poniżej 1080ti lub 3070.

 

Witam, a co posiadasz obecnie ??

Dziękuje wrobel_krk za podesłanie zestawienia, dość wysoka cena i nie ukrywam że wolałbym nieco tańsza kartę :) ,ale już coś jest czego moge się chwycić. 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...